Kukuruz 2011

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ko moze da placa taj placa,a ko nema bar 2-3 svoje masine taj uopste ni ne seje.Dodjite u Kragujevacki okrug i videcete da su takve cene niti sam ih ja izmislio niti sam sada neki bauk da derem ljude,jednostavno je tako,a ako te bas interesuje oranje je 12000 isto kao i branje,bacanje djubreta 1500 kao i prskanje.A eto kazes 450e ce kostati sve "obrada" oko kukuruza,znaci u onu tvoju cenu od 800e moze da "postigne" samo neko koji nema nista od svojih masina.I ja ne znam o kakvoj to amortizaciji pricas traktori sto se pokvare ode mozda po 4-5000 godisnje na njihove delove,a sto se masina tice "cekic,kljucevi,aparat za vartenje" sto kaze @savoris "Jeebeeš masinu koja ne moze da se napravi i popravi brusilicom i aparatom za varenje"
 
Obisao jutros kukuruz posejane 8.4. kisa je taman spojila vlagu..kukuruz tek izbacio klicu...

2nbwndk.jpg


el5k6c.jpg
 
@sika,

Izgleda da te mrzi da racunas. Lepo sam ti napisao one prve 3 stavke koje su oko 330 eura. Dodaj na to verovatno jednu prihranu, dal folijarnu ili KAN, nebitno, i malo nekog herbicida i dodjemo do 400 eura prosecno po ha. Ako dodamo i zakup, jer sve ljude koje znam uglavnom vise iznajmljuju nego sto imaju svoje zemlje, a po forumu vidimo da se zakupi krecu oko 200 eura po ha (evo ja iznajmljujem po 300, a placam po 150), pa nek bude prosek 100 eura/ha, dodjemo do cifre od preko 500 eura/ha, samo za repromaterijal i najam. Pri tome, seme, djubrivo, hemija, pozivi, trazenje, donosenje, nece niko da uradi do mene samog. Pa valjda i taj telefon i auto kostaju nesto. Ako ukalkulisemo i ove troskove, dodjemo do cifre od 550eura/ha, a jos u njivu nismo ni usli. Sad ti izvoli pa mi pokazi na kojoj od gore navedenih stavki mozes da ustedis, a da ti prinos ostane tih 10t/ha. A drugo pitanje koje bih imao za tebe, koliko te kosta tih 10 operacija koje masinski moras da izvedes u kukuruzu? Evo ti odmah i poslovna ponuda, ako mislis da ovih 10 operacija mozes da izvedes za 300 eura/ha, i da imas profit od toga, slobodno nadji za mene 50ha u tvojoj okolini, i odmah dolazim. Ti mi sve radis, i cveta saradnja. Pri tome, sa ovom mojom ponudom prelazimo 800 eura/ha, a sa onim tvojim cenama idemo i do 1000.
 
A cemu vodi ova vasa rasprava kad je ta cifra od reona do reona.Kod nas je zakup po hektaru 100-150e, a negde kao sto sam cuo u okolini Beceja 200e po jutru ili lancu.Neko baca vestak neko vuce stajnjak i osoku.A opet neko seje Pionir seme koje iznosi po hektaru 10000-12000din,a neko As-a 5000din.Ja imam racunicu negde oko 700e po hektaru ukupnu povrsinu sa svojih 5 i 20 u zakupu, i svim masinama a opet neko manje a neko vise.Znam samo da Kukuruz nesme da rodi ispod 7 t po hektaru da bi mse isplatio, a ziro 5,5 t po hektaru.Dok uljarice ne zavise samo od nas vec i od tajkuna kad im je koliko potrerbno.Ajde da nastavimo o kukuruzu u ovoj godini a ne o racunicama.Pozdrav.
 
@sika,

Izgleda da te mrzi da racunas. Lepo sam ti napisao one prve 3 stavke koje su oko 330 eura. Dodaj na to verovatno jednu prihranu, dal folijarnu ili KAN, nebitno, i malo nekog herbicida i dodjemo do 400 eura prosecno po ha. Ako dodamo i zakup, jer sve ljude koje znam uglavnom vise iznajmljuju nego sto imaju svoje zemlje, a po forumu vidimo da se zakupi krecu oko 200 eura po ha (evo ja iznajmljujem po 300, a placam po 150), pa nek bude prosek 100 eura/ha, dodjemo do cifre od preko 500 eura/ha, samo za repromaterijal i najam. Pri tome, seme, djubrivo, hemija, pozivi, trazenje, donosenje, nece niko da uradi do mene samog. Pa valjda i taj telefon i auto kostaju nesto. Ako ukalkulisemo i ove troskove, dodjemo do cifre od 550eura/ha, a jos u njivu nismo ni usli. Sad ti izvoli pa mi pokazi na kojoj od gore navedenih stavki mozes da ustedis, a da ti prinos ostane tih 10t/ha. A drugo pitanje koje bih imao za tebe, koliko te kosta tih 10 operacija koje masinski moras da izvedes u kukuruzu? Evo ti odmah i poslovna ponuda, ako mislis da ovih 10 operacija mozes da izvedes za 300 eura/ha, i da imas profit od toga, slobodno nadji za mene 50ha u tvojoj okolini, i odmah dolazim. Ti mi sve radis, i cveta saradnja. Pri tome, sa ovom mojom ponudom prelazimo 800 eura/ha, a sa onim tvojim cenama idemo i do 1000.
Dobar odgovor, a gde je jos jesenas transport kukuruza s njive, i jos kad treba da krunis i to kosta ::super::
 
Sve tacno do dinara za 1 hektar kukuruza koliko me je kostao:
Oranje 3500din za naftu
Tanjiranje 2500 din 2 prohoda
Setvospremiranje 1000 din 1 prohod
Vlacenje 1000 din 1 prohod
Djubre 15:15:15 12000
Bacanje djubreta 500 din
Seme 6000 din u ovoj ceni je i rodenticid
Setva 1000 din
Prskanje 400 din
Hemija 5000 din
Sada sta ce me jos kostati od prilike:
Prihrana sa urejom 10000 din
Spartanje (ujedno i bacanje prihrane) 1000 din
Branje 3000din
Transport 500 din
I dodaj jos 2000 sto sam se setkao(po seme djubre,do njive...)
Kad se sve sabere: 49400
Mislim da sam dao odkovor i na tvoje pitanje da li moze 10 operacija da se uradi sa 300e.
Diskusiju mozemo nastaviti na pp posto smo ocigledno preterali.
 
Molim odgovorne da naprave anketu koliko koga kosta pa neka vide ovi na vlasti(tajkuni) koliku cenu da nam daju na jesen.....Molimda li ste normalni vise....svima se izvinjavam.
 
Ok. Izvinjavam se, ako se misli da smo preterali. Moje misljenje da nismo, i da nismo izasli van okvira teme, jer smo ipak pisali o cenama za setvu kukuruza 2011.

@srdjanuanzorz,

Nemoj da brines, znaju oni vrlo dobro koliko nas sve kosta. Pa oni su ti koji formiraju cene i skupljaju podatke. A elementarni faktor koji oni gledaju nije cena kostanja, vec njih iskljucivo zanima mera naseg strpljenja i izdrzljivosti. Posto znaju da su odavno preterali sa cenama, zakonima, pravilima, jedino sto jos mogu da gledaju je dokle marva moze a da ne crkne.
 
I moji igraci izasli na travnati teren1
Cekam da malo porastu pa u akciju.
 
prekjuce posejao 4 ha NS7020 , juce 70ak ari NS7020 i 1.20ha ZP735, vlage ima - sunca ima sad samo cekanje
 
prosle godine je bio fantastican ovaj 7020 ne da me iznenadio nego extra - nadam se da ce i ove godine da ispuni ocekivanja, a 735 je silazni

inace kod nas se uglavnom seju kasni hibridi 704,640, 677 jeste da znaju da naprave problem u jesen, ali ipak sto duza vegetacija veci prinos - al ce sad da me poklope :haha: i nekako naucili ljudi na fao 600 i 700 bar kod nas 80% seje 704 i 640 kako za branje u klipu tako i za silazu

as se kao probija zato sto ima 30.000 zrnaca, a ostali tesko zbog cene...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh