KUBOTA

moguce, ko ce ih znati, al znam da je ovo za poluge mi pricao, zakacis neku masinu i npr treba kardan da stavis, nema mesta, izmedju nje i gume da se zavuces, jako blizu dodje :osmeh: ... inace kaze da trosi malo :)
 
ima moj prijatelj takvu kubotu,samo reci hvale ima za traktor!jedinu zamerku ima u transportu,kratka je pa kad ide brze dosta poskakuje!
 
5ba3uv.jpg

11tqw0g.jpg
 
4424kg bez tegova. Dopadaju mi se kubote ali mi nije jasno kako je moguće da nijedan model nema ni opciju prednje hidraulike i izvoda kardana, neverovatno.
 
samo tako malo moj jd sa 500kg napred i 110 u oba zadnja tocka ima 5700kg...zanimljivo a ima 110ks
 
ne poskakuje samo Kubota u transportu jer je kratka,nego i jd 8270r.tu moze pomoc samo prednja suspenzija.
 
bare veoma je bitna tezina traktora kao i raspored tezine npr traktor dutra koji ima 8500kg i 80hp ima dosta vecu vucnu silu nego neki danasnji traktori koji imaju 4000kg, tegovi mu dodju nuzno zlo cak sam negde procito da bi se maksimalno iskoristila snaga traktora 539 trebo bi da tezi vise od 4000kg ,a sto se gazenja tice danas traktori imaju siroke gume niskog profila koje smanjuju gazenje zmljista na prihvatljiv nivo.
 
primera radi,kubota sa tegovima ima 5 tona,za 3 brazde sasvim dosta,ili za dve sajlasice,a opet bez tegova mogu ici uske gume,recimo 11.2 i moze ici u prskanje i kultivaciju repe....zato u mom vidjenju je bolji laksi traktor..kom treba dodatna tezina-tegovi napred,nazad i ako treba i antifriz u gumama....
 
I kubota M 130 X ima napred 12x45 kg a u zadnje tockove nije nikakav problem ubaciti po 300 kg tegova, ako treba. Poenta je u tome sto ima dobar raspored tezine pa i bez zadnjih tegova dobro vuce.
 
Molim moderatorew da obrišu ovu moju praznu poruku, promašio sam temu pa sam obriso tekst.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh