Kruška

Znaci na 100 litara vode pola litre alkoholnog ili jabukovog sirćeta i pola litre fary(na primer)? Utiče li to na samu buvu ili posle toga ide prskanje?
 
Kupio krusku kao Kaludjerku i ove godine je rodila desetak komada, ali ne lici mi na nju ili gresim?
f1c4e881e72672b97200bd2dfeace83e.jpg
ccc4920d89677dbe03b78183943540b9.jpg


Sent from my Lenovo S1a40 using Tapatalk
 
mirlee, nije kaludjerka. Sto vole da uvaljuju tu junsku lepoticu, to je cudo. Ja isto kupio odavno viljamovku, rodila mi kao i tebi junska lepotica. Jedino je dobro to da je ona kompatibilna sa dunjom MA na koju masovno kaleme i kod mene je najlepsa od svih tih posadjenih pre desetak godina.
 
Stvarno su likovi, a pijacna je kupovina, tako da sam ocekivao. Imam jos sorti kojima je prvi rod i vidim da se razlikuju sto je dobro. Jos kada kupujem pitam sta ima pa izaberem, ne jurim neku sortu posebno, al vole ljudi da uvale iz zadovoljstva. Sto bi se reklo: nepopravljivi!

Sent from my Lenovo S1a40 using Tapatalk
 
Oprskao večeras kruške. Na par stabala bilo medne rose. Koristio sam harpun i nurelled u koncentraciji od 0,15%, plus kaptan. Videćemo da li će biti oštećenja od ovih pesticida. Idemo sa 700l vode po ha.
 
Sta vam se najbolje pokazalo za imago kruskine buve ??
Druga generacija leti kao luda , da li je kasno za neki hlorpirifos (nurele ,konzul..) mada on u mom slucaju nije nesto bio delotvoran na pocetku vegetacije.

bbe43f1f774331eed3e5ba3bd1f10580.jpg
 
Nemojte raditi fastakom pobićete sve predatore koima treba oko 25 do 30 dana dase vrate. Medju tim nova buva se izleže već za tri četiri dana. I problem postaje sve gori I veći. Nije ista star prskati pšenicu I krušku istim preparatom
 
Movento, Apač i Abamek već tri poslednja prskanja. Jedini problem bio u prvoj generaciji kad se pojavila, prskao sam sve moguće, na kraju i dimetoatom od muke, jedva rešio, bilo medne rose. Od tad samo ova kombinacija i dobro je, nemam imaga nema jaja, a larve padaju od Moventa i Apača.
Fastac ni slučajno sada...
 
Fastak je preporuka od psss ,valjda za imago ,ja pitam za imago ,nemam problem sa larvama trenutno ,pobio sam ih kulisom (apache) ali imam puno odraslih ,pa sam mislio malo da ih redukujem.
Ja jedino sto znam da ima uticaj na imago je hlorpirifos (nurele) zbog gasne faze , ne znam da li fastak ima takvo delovanje ?
 
Meni je bio katastrofalan problem sa buvom ove godine u kruškama jer sam bio na terenu i nisam stigao da oprskam na vreme. Uleteo sa fastakom i sve bilo čisto u roku od dana, al evo sad opet počinje buva da pravi problem nisam pametan šta da radim a manji je zasad od 40tak stabala za ličnu potrebu pa mi nešto mnogo da dajem silne pare za preparate skupe
 
Ne razumem se bas u buvu, ali mislim da ako je polozila jaja njih nisi ubio insekticidom, pa bi trebalo i neko ulje ili slicno...
 
Nazad
Vrh