Kruška

Pozdrav hocu da zasadim 50 kom kruske viljamovke dali je dovoljno 10 santamarije za oprasivanje

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Hvala na odgovoru. Imam tu blizu kuce neki 15 ari pa hocu da posadim vocnjak nesto sad da posadim a nesto na jesen

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Moj komšija preko puta ima 10 godina star voćnjak. Sve kruške. On je napravio kombinaciju Viljamovke, Butire i Santa Marije. Svake godine lepe pare uzmu. Prva klasa voća se proda u svežem stanju, a ostatak se preradi kroz rakiju koja se lepo prodaje. Kad krene sezona pečenja rakije, kod njega kazan dolazi svaki treći dan. Mislim da nećeš pogrešiti sa kruškama.
 
Santa ima odlicu cenu i jako lepo radja a butiru ko proba odusevi se, tako da pre bih sadio te dve u vecem broju nego vilju, jos uz to obe sorte su kompatibilne sa dunjom i jaceg habitusa od vilje.
 
Kad bi se mene pitalo al ne pita
Svi oni koji prskaju voće u cvatu ja bi im posjeko do zadnjeg stabla
Možda neki i nisu svjesni kakvu štetu čine pčelama i drugim kukcima
 
Zabranjeno je da se koriste insekticidi zbog pčela, što je i normalno ali taj Antracol je fungicid i ne smeta pčelama.
Fungicidi se koriste kada su stabla u cvetu.
 
Nemojte tretirati hemijom preko dana već samo uveče. Ako i nije insekticid i 'nije' opasan po pčele onda nije opasan ni za ljude, jel tako?
 
Ako ćemo tako onda bez problema možemo da kažemo da ne treba ništa i nikad da se prska jer je sve to otrov i u nekoj meri škodi ljudima, životinjama i okolini...

Sada pričate kao da je isto fungicid i insekticid.
 
Grancice savijene na vrgu - erwinia
Rupice po listu - supljikavost lista
Braon latice - normalno za precvetavanje i/ili mraz, hemija od prskanja...
 
Prskano je borom i cink roze pupolj,u cvet nije prskano,dali da preveniram so streptomicin sulfat?dali je kasno?
 
Nazad
Vrh