Kruška

600kom na sejancu , dosta je tu posla , sto kaze Bane ,verujem da je isto i na dunji..

Sejanac jeste bujniji ,ali svi imamo +- isti broj grana po stablu koje ostavljamo , visak izbacujem

Nego sam se malo razocarao , pojavila mi se ervinija ,svaki dan izbacim po koju zarazenu granu.
Sinoc sam uradi tretman sa talocuperom (bakar) trebalo bi da je pokretan kroz biljku , navodno efikasan za bakterije, ponovicu ga za 10ak dana.

Sad se vec razmisljam o prosirenju zasada
 
Za erwiniu baktericidna sredstva 2 puta u roku od 10 dana, pored toga bakar takodje na 10 dana. Ako se zasad odrzava ne bi trebalo biti problem. Kod svakoga ima malo erwinie..
alex.bundalo@
 
Ja sam obrao deo Santa Marije, ono sto je krupnije i ima boju, ostalo za 15 dana kad izadje karenca Apach-u. Dosta su sitne ove godine.

Послато са HUAWEI Y530-U00 уз помоћ Тапатока
 
Ja sam obrao deo Santa Marije, ono sto je krupnije i ima boju, ostalo za 15 dana kad izadje karenca Apach-u. Dosta su sitne ove godine.

Послато са HUAWEI Y530-U00 уз помоћ Тапатока
Inace sve lagerujem u svoju hladnjacu, pa na pijac kad uzriju

Послато са HUAWEI Y530-U00 уз помоћ Тапатока
 
Ne znam jos, prvi put sam ga koristio, videcemo rezultate, mada buve nema mnogo.

Послато са HUAWEI Y530-U00 уз помоћ Тапатока
 
Inace sve lagerujem u svoju hladnjacu, pa na pijac kad uzriju

Послато са HUAWEI Y530-U00 уз помоћ Тапатока


Može malo objašnjenje pošto se ne razumem u čuvanje voća u hladnjači:

Da li plod u hladnjači i dalje sazreva, polako i postepeno, pa kad proceniš da je sazreo i da ne može više izdržati onda ga vadiš i prodaješ ili se zaustavi zrenje pa plod izvadiš par ili više dana da sazri pre nego želiš da ga prodaš?

Hvala
 
Sazreva postepeno, zato i berem kruske u 2-3 etape da tako i sazrevaju i tako idu na pijac

Послато са HUAWEI Y530-U00 уз помоћ Тапатока
 
Etefon koji luci zrela vocka utice da i poluzreli plodovi sazru. U hladnjaci posto je hladno, taj proces ide sporije nego u sobnim uslovima. To mu daje vremena da progura na pijaci i da prodaju razvuce na duzi vremenski period. Mi to radimo sa jabukom ali bez hladnjace posto vec bude hladnije i izdrzi 2 meseca.
 
Kazu za Milutovac da nema interesovanja za karmenom a kao svi se raspituju i nude pare na dodjem ti sto do sada nije bio slucaj,dok su veliki spakovali krusku u svoje hladnjace.
A kakvo je stanje oko Vince videcemo.
 
Nazad
Vrh