Kruška

Odg: Kruska

Ne treba se ljutiti,ovdje smo da razmijenimo mišljenja i neka svoja lična iskustva.
Ja sam viljamovku sadio na razmaku od 2 m.Kalemljena je na divljoj podlozi,bujnost sam joj "ukrotio"
povijanjem grana.

U ovoj godini od njr očekujem koji kazan rakije.
 
Odg: Kruska

:haha:jeste ...samo azot i voda... :haha: veze neki ovde nemaju o proizvodnji sadnica...a moje "loše "sadnice su vec razprodate... valjda zato sto su bile loše :haha:...da bi se dobila kvalitetna sadnica...ne treba fakultet...treba znanje...nije to samo AZOT I VODA... :haha: :haha: :haha:
 
Odg: Kruska

Hehe
ajd kazi sta treba, majke ti :)
Mozda baba koja zna da baje?

Evo kako to ti radis:

Prvo, uglavnom kalemis u prolece, na terajuci pupoljak i to prostim spajanjem najcesce. Kaleme ti kojekakvi koje placas po komadu i cesto se dogodi da oni pomesaju kalemgrancice razlicitih sorata (nose to po dzepovima, torbicama, kesama) pa ni ti nisi siguran koja je to sorta.
Izbusis vodu tu pored parcele, Morava blizu lako ti je, napravis bankove i rokas vodu dok ne opliva. Preko leta frezica, sprecavas korov, i daj boze da to ikad zastitis, voda i azot i pici snajka.
Tale, znam, bio, pratio, nemoj se zanositi da je to neko znanje.

Ali ako gresim daj jednom to znanje na videlo (ili je to tajna?) :)

Cak i ako si prodao to jos nista ne govori, eno ti tamo na drugoj temi visnje za tresnje, jedna sorta za drugu i sve ono o cemu sam pisao ovde. I oni su prodali, i jel to dokaz kvaliteta?
 
Odg: Kruska

...rekoh ja da si ti na nivou moga dede.... :haha:jeste se to nekad radilo dok si ti zario i palio...al sad se vremena promenila...dok si ti bio neko i nesto kalemilo se po 2-3000 komada...sad je to mnogo veca kolicina...ne mozes ni da zamislis koliko se toga okalemi...tako da su to vec puni dzakovi pelcera nema vise kese i dzepovi...da neznas to ja znam i ne moras svima da pokazujes...kad mislis da je to samo azot i voda....ima tu mnogo vise i nege i djubrenja i zastite...da bi ona izrasla toliko koliko je izrasla ona mora da bude negovana i sticena nesme nista da joj fali...mora da se prati radnja...mora da se zna sta koja podloga voli sta koja sorta voli sta ne voli kad da je prihranis kad sa time da prestanes kad koje elemente da joj das i koliko...moras sa biljkama da se druzis sve one kazu samo ako umes da razumes sta ti pricaju...sto se nacina kalemljenja tice i to ne biram ja nego kupac...cak i na koju visinu se kalemi odredjuje kupac...zna se koje se kalemi čipovanjem koje prostim spajanjem...sve mora da bude kvalitetno da bi se dobila kvalitetna sadnica...pa neko voli sa privremenim granama neko ne sve to moras da ispostujes zato sto kupac tako to trazi...jos nesto to mnogo azot i voda :haha:mnogo takve sadnice napadaju bolesti...sve mora da bude izbalansirano ni mnogo ni malo...vec taman :haha: ili ti gvozdeni imas mozda bolje sadnicea a mozda je bolji i ovaj "drveni advokat " tvoj :haha:nemojte oko sadnica samnom...tu ste tanki ki zilet :haha: :haha: :haha:
 
Odg: Kruska

Dobro je Tale, sve si u pravu.
Stvarno si mi dosadio vise.
Ajd kazi vec jednom kako radis ili me mani besmislica o razgovoru sa biljkama.
Dovodis me bre u poziciju ili da kopiram sve tvoje budalastine koje si ispisao ovde ili da ti posatvim neko pitanje pa da tako pokazem da veze blage nemas.

Voli podloga ovo, voli ono
Tako neko ko ista zna NIKADA ne bi rekao.
Ne voli biljka nista, ona ima potrebe, specificne zahteve, afinitete a ne razum i osecanja.
U mom selu se bas tako kaze- voli ovo, voli ono.
I ti ces da prices o znanju.
 
Odg: Kruska

...vidim ja od pocetka da ti nista ne razumes sto ja pricam :haha: ti pricas knjiske termine ja narodske...kod tebe nesto ima potrebu, afinitet ili ne kod mene je to voli ili ne voli...ti ovde pricas ljudima koji nemaju niakvo predznaje o vocarstvu sa svim tim knjiskim terminima pola njih te ne razume verujem...a sto se tice znanja...ne bi bio prvi koji je nesto naucio pametno od mene...samo te ebava prevod :haha:neke stvari nisu za siru javnost vec samo za krug prijatelja...a najvise volim takve kao ti pune sebe i zvanja i znanja...sta ce tebi vocarstvo zar ti nije dosadilo...mislim da bi ti sad najlepse prijale pet ovaca na nekoj livadi...i prst u uvo...neka vocarstvo ovim mladjim... :haha: :ppozdrav:...živ mi bio... :sreca:(ovde zatvaramo diskusiju) :cao:
 
Odg: Kruska

ne bi bio prvi koji je nesto naucio pametno od mene
Ajd kazi sta pa da umrem.

Kazes:

mora mnogo da se zna da bi se bilo vocar

Jel to ovo znanje strucnjace?

"one vocke koje se preko reznice ozile same( zatrpane u zemlju) ozile smatramo ih kao divlje"

"tako krupna nikako ne moze da bude divlja kruska"


"ako kalemis na divlju krusku onda ces cekati najmanje 9 godina"

"predlazes coveku da radi jedan posao dva puta."

".pusti vilijamovku...nije to savrsena sorta, rekoh ti da joj treba dodatno oplemenjivanje sa kaluđerkom"

I jos mnogo toga.
Pa ti si u svakom komentaru napisao bar po jednu totalnu budalastinu a opet lupetas nesto o znanju.
I pametno bi ti bilo da zavrsis raspravu, stvarno.
A i da promenis nik.
 
Odg: Kruska

Cao drugari, nova sam na forumu i zamolila bih nekog da mi pomogne oko izbora sorte. Zelim da posadim neke vocke u svom dvoristu pa me interesuje kruska koja ima lep, socan i krupan plod. Sta je dobro za Pomoravlje :cool:
Unapred hvala :cao:
 
Odg: Kruska

Boskova bočica, broj 1 od stonih sorti. Može i konferans uz nju. A takođe i vilijamovka. Od ranih tu su junska lepotica, junsko zlato, santa marija!
 
Odg: Kruska

Boskova bočica, broj 1 od stonih sorti. Može i konferans uz nju. A takođe i vilijamovka. Od ranih tu su junska lepotica, junsko zlato, santa marija!
 
Odg: Kruska

Pa šta fali ovim sortama? Boskovoj bočici nijedna ne može primirisati kad je sveža upotreba u pitanju.
Dobro, ni karmen nije loša sorta, al ova je za mene nezamenljiva. Jes da je jebe ta rđasta prevlaka, al šta da se radi, taka tura! :D
 
Nazad
Vrh