Krompir

Imaš tipove krompira koji su podeljeni A,B,C grupa ,ako se nevaram A ti je za kuvanje i za peći,B ti je više za peći a tip C ti je za čips
Ako grešim nek me ispravi neko
Beli krompiri su ti skoro sve za kuvanje
 
U poljoprivrednoj apoteci se prodaje sitni i krupni semenski krompir. Da li na jesen kada se vadi krompir ima neke razlike u prinosu i krupnoći ?
 
Prije nekoliko dana sam razbacao djubrivo koje je preostalo i nasao gomilu grcica
95a6dd4804ac668d8816b7b6e91151c3.jpg


Prvo, drago mi je sto djubrivo nisam ranije razbacao dok su larve bile manje jer bi mi sigurno promakle. Sad je mraz bio nekoliko dana, pa se nadam, da su i one sto su promakle, nisu prezivjele. Naravno, ovo su sve pretpostavke...Piranje je, otkud one u ovcijem djubretu i da li je djubre recimo bolje potopiti u vodi pa da uginu sve te stetocine ili neka druga opcija. U pitanju je manja bastica gdje sadim krompir ono za kuce sto bi se reklo.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Prije nekoliko dana sam razbacao djubrivo koje je preostalo i nasao gomilu grcica
95a6dd4804ac668d8816b7b6e91151c3.jpg


Prvo, drago mi je sto djubrivo nisam ranije razbacao dok su larve bile manje jer bi mi sigurno promakle. Sad je mraz bio nekoliko dana, pa se nadam, da su i one sto su promakle, nisu prezivjele. Naravno, ovo su sve pretpostavke...Piranje je, otkud one u ovcijem djubretu i da li je djubre recimo bolje potopiti u vodi pa da uginu sve te stetocine ili neka druga opcija. U pitanju je manja bastica gdje sadim krompir ono za kuce sto bi se reklo.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
bez zemljišnog insekticida ne pomišljaj sadnju a i to ti ne nudi trajno rešenje
Dobre za pecanje soma :giggle:
 
Poručio sam sortu Jolene, 153 rsd/kg, od uvoznika u Beogradu.
U Jagodini je 125 rsd/kg, Arizona, Liseta, Rivijera...a 145 rsd/kg Rudolf, Agria, Kennebec...


Sent from my M2101K7BNY using Tapatalk
 
Pravo iz Holandije
I meni je ovo hobi varijanta, samo sam podigao površine 5 puta, na 5 ari. Nadam se da će biti krompira i za komšiluk
3900adc7d6f2c5d45a6c26bc143c669e.jpg


Sent from my M2101K7BNY using Tapatalk
 
Srećom žena ne čita ovaj forum, pošto sadim samo za svoje potrebe oko 20kg semenskog i sve strpam u ar jer ručno izvlačim brazde. Ako bude čula da treba ređe, onda sam na*ebao :haha:
 
Nazad
Vrh