Krompir

Coragen , prvi put ovih dana kad se pojave matore i vidis da se prc.ju i polazu jaja a drugi tretman ponovim za 2 nedelje da potamani ako se nesto provuklo i to je to. A pre coragena koristili smo sve i svasta ali slaba vajda kupali ih svaki 7 dana samo dignu noge i nastave dalje da jedu i da se prc.ju
 
Ima li ko neki pametan program za zastitu krompira imam neki hektar koji bi da odrzim maksimalno dugo zato sto je kasnila setva posejana je sredinom aprila.Do sada sam prskao sa 2kg Mankogala plus prihrana preko lista i 100 ml Fobos a posle sam isao sa Poliram isto 2 kg i Koragen za nekih 7 dana.Ovog vikenda sam zalivao pa nisam prskao a kapiram da je momenat za sistemik.Krompir je sada u punom cvetu beli i a crveni jos malo ima da do cvetanja.Ja sam nekad koristio Fuziju pa Redomil 2 puta i to je to.A kazu mi da Redomil vise i nije tako dobar a mislim i da su Fuziju sada promenili i drugacije se zove.
 
Koliko ide stomp aqua na 10litra? nasadjen, klijao, pre 2,3 dana ali jos nije izasao iznad zemlje... Valjda moze da se njime sada prska...
 
Dajte neki dobar preparat protiv zlatice.Alverde,Coragen,Calipso ove sam probao i nisam zadovoljan
Jel ima neko nešto drugo?
 
Nazad
Vrh