Krompir

Pre lijepo za vidjeti. Izvrstan prinos. Koliko si puta kg sjemena izvadio? Po meni preko 20 x. Čime si vadio?

Sent from my XT1092 using Tapatalk
 
Prošle godine sam slušao nekog stručnjaka koji kaže da treba navodnjavati krompir do vađenja iako mu se gora osušila. Kaže da ako se ostavi suv, zemlja ispuca, otvori se i dobije vazduh a delom i svetlost preko pukotina, onda mu bude kao da stoji izvađen iznad zemlje na suncu. Tada počne da klija, puni se solaninom i da se kasnije lako kvari.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Vadio sam juce krompir, i primecujem da su velike krtole krenule da klijaju. I to su izbacile velike klice, po nekoliko komada. Dezire je u pitanju. Sta da radim? Jos je rano za vadjenje krompira. Kao da je susa prekinula porast krompira, a sada, od navodnjavanja je taj novi krenuo da klija.
 
Belarosa je najukusnija

Послато са Smartphone6.1 уз помоћ Тапатока
 
To je ove godine problem izgleda dosta mi se njih zalilo e sad moj nema tu i tamo koji .
Mozda je to i do sorte
 
Przio i kuvao Arizonu. Najgori krompir koji sam u zivotu jeo.

Kako cu ga prodati ne znam. Lepog je oblika, valjda ce se zajebati kupci. Iam 6 tone otprilike.

A za ove sto pitaju za ukus, to nije samo moje misljenje, vec su ovi krompiri nagradjivani od kuvara:
1 Marabel
2 Agria
 
Agria je starija sorta od koje za Dalmaciju rade Lisetu. Kasni. Umjereno rodan a odličan za jelo.

Sent from my XT1092 using Tapatalk
 
Koji ,od tih najukusnijih za jelo, je najodgovorniji na zlaticu..tj. da ga zlatica ne napada?

Sent from my Redmi Note 3 Pro[kenzo] using Tapatalk
 
Da li je neko od vas, ko ima Agriu, i eventualno Belarosa, Kleopatra, da mi brzom poštom pošalje po 25kg za seme, jer bih sejao dve sorte za moje potrebe. Dobro, rano je još ni ovaj koji imam nisam izvadio iz zemlje, ali za narednu sezonu ću sigurno uzeti. Bitno mi je da su ukusni, jedan da bude lep kada se isprži, a drugi kada se pravi krompir-pire. Ili ako je recimo Agria dobra i ukusna i kao prženi i kao pire ili kao kuvana krompir-čorba, onda bih uzeo samo jednu sortu, bilo Agria, Belarosa ili Kleopatra.

Sent from my Redmi Note 3 Pro[kenzo] using Tapatalk
 
Nazad
Vrh