Krompir

U Hrvatskoj je po trgovačkim centrima kad je akcija a bude ih svakih 7 dana (različiti centri) za 1 kg oko 30 din a na pijaci maloprodajna cijena je od 50-60 dinara.
Ovo se odnosi na Rijeku pošto u našem kraju i nema poljoprivrede.
 
Proizvodnja krompira u Rusiji,Sibir.Sto se tice krompira mislim da su najvise napredovali,tj.da imaju jacu tehnologiju,nego za druge kulture.
20140902111736.jpg

20140902111818.jpg

20140902111812.jpg

20140902115530.jpg

p1130705.jpg
 
Nisam mogao,nadobijali smo poklona da je strasno i za govoriti,kofer premasio kilazu.
Hteo sam da ponesem neki "dlakavi" koji oni seju na dosta hektara,njega ne dira krompirova zlatica. Mada kad dodje -50 samo beli medved prezivi,tako da generalno nemaju problema sa zlaticom kao mi.
 
Па како кромпир поднесе толике хладноће и мразеве...Каква семена сију,јесу домаће куће или увоз...Јеси се распитивао како је могуће остварити извоз поврћа за њих,тј тамо.јел била таква тема.
 
Nisi me razumeo. Ne podnese ni krompir -50,nego na -50 bube i bolesti poumiru.
Bili smo u njihovom institutu,seju domaci sortiment i jako su ponosni na svoje seme sto kod nas nije slucaj.
O izvozu i politici nismo pricali.

- - - - - - - - - -

Ovo su im jedne od hladnjaca,a mnogo smo ih obisli i razlicitih tipova.
20140902120418.jpg
 
NA , imamo malo sjemenskog tog Ruskog krompira kog neće zlatica , dobio sam od kuma iz Moskve pa ćemo vidjeti na proljeće kako prolazi ovde.
 
Taj sto ga ne jedu zlatice mi je neko spominjao (nudio) ove godine kad smo sejali za nase potrebe ,nisam nesto poverovao u to ,pa se dalje nisam ni raspitivao .. Momo cekamo rezultate
 
Nazad
Vrh