Kretanje cena tovnih pilića:jednodnevni,žive vage i očišćeni.

Sumnjivo je i meni bilo .

Doduse svako pile je u posebnoj kesi , pise domaca farma . ( racunam nije nesto iz uvoza )

Poznajem jednog momka , radi kod njih , on mi rece da su za 3-dana prodali 12tona ?

A to je samo u KV , prodaja i akcija je isla sirom Srbije ( koliko je ukupno tona bog zna )

Opet , da li bi smeli da se igraju sa toliko kolicinom i zarazenom hranom ? , u nasoj zemlji Srbiji sve je moguce . (jel postoje neke inspekcije i sl ? )

Sta to znaci , ako je jeftino moze da bude nezdravo , nisu oni ( trgovci ) krivi ,SAM SI KRIV STO SI JEO ? ( uzgred meni je zao svakoga ko se razboli . . . . )
 
Poslednja izmena:
Sama ima svoju proizvodnju. Ja nemam ali moj zet, drug i poznanik imaju od 400 do 5000kom u turi. Glavobolja je kada ti pilici dodju za klanje a kupac te ucenjuje. To je roba koja mora da se resi u nekoliko dana, sa povecanjem mase pileta povecava se mogucnost srcanog udara i uginuca. Randman kod tovnih pilica je izuzetno velik a linije za klanje su donele ucinke od 3-6 hiljada na sat sa 10 ljudi zaposlenih. To sve znaci da njima i na tu cenu koju si platio u marketu kada jeftino kupe ima itekako zarade.
 
Stigli jednodnevni,42din.kom. Grejali samo 1 dan,bar ćemo na grejanju ušdedeti, a ostatak priče će vreme pokazati.
 
Kod nas 39din, drugar neki dan kupio. Hubbard su rekli da je, e sada mi se ne razumemo, nama je to sve pile:sjasi:
 
Nama je cob 500, ima malo izraženije belo meso, što je danas atraktivno, mozda veći dnevni prirast, ali je zahtevan po svim parametrima. Inace mi već godinama saradjujemo sa Klisa-farm sa klise iz NS . . Sa cenom su uvek korektni,plaćamo većinom po prijemu pilića,ali ako malo zaškripi imaju razumevanja.
 
Šta se dešava sa cenom tovnih pilića? Da li bio utovar kod nekoga? Mi smo platili od 130 do 145 u toku prošle nedelje...

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
 
Nazad
Vrh