Kretanje cena tovnih pilića:jednodnevni,žive vage i očišćeni.

Cuo sam i ja slicna predvidjanja.Spekulise se sa cenom od +15 dinara,tj 70 po jednodnevnom piletu.Svi odgajivaci maticnih jata su se pribojavali carinskih olaksica koje nam je donela 2014,tj primena SSPa,te su uvezli manje jata.Nestasica pilica se odrazava na cenu jednodnevnih,a uvoz ce izgleda da dotera cenu utovljenih.::samo bes::
Da citiram samog sebe.:osmeh: Iskreno bih vise voleo da nisam bio u pravu,a pogotovo za onaj deo o utovljenima.:osmeh:
 
Jednodnevni za iduci cetvrtak 55,0 din. od ovih jeftinijih dobavljaca a ovi drugi mi jos nisu saopstili cenu. Garant 60,0 a mozda i vise. Nema dovoljan broj jednodnevnih pilica i svim prodavnicama se zakida na broju u odnosu na broj porucenih. Jako nezgodno....koga ostviti bez pilica, svi se ljute.
 
Naručeno 150 kom za 06. mart po ceni od 60 din., a već su neki podigli cene i na 65 din.
Cena hrane, džakovi od 10 kg
Gebi I =610 din
Gebi II=580 din
Gebi Super = 1140 din.
 
U mom kraju pilici za klanje 180 sa tendencijom rasta na vise desetina komada.Na komad,dva 200.Jednodnevnih nema,onima sto su upisali se zakida,a cena varira od 55 do 70 u zavisnosti od kvaliteta.Tronedeljni na malo 200 na komad,a kilasi 220 na kilo.
Ja napisa kraj februara,pocetak marta rast cene onomad.:osmeh: :ppozdrav:
 
U Novom Sadu na futoskoj pijaci cena uredjenih pilica 270,0 za kg, a na satelitskoj pijaci 300,0 din. za kg.
 
Dolaze malo bolji dani za zivinare. Red je bio, cena od pre mesec dana je uzasna bila. Drugar iz Loznice pretrpeo ogroman gubitak.
 
Nadam se da ce cena ici gore bar toliko da prezivimo....Ona cena od 150din za kg je bila katastrofalna...
 
E sad ga pretera.:osmeh: Molim clanove da obavestavaju istinito kretanje cena.Ova cena iz prethodnog posta je apsurdna.Niko nema racuna da kolje pile i proda zaklano po 250,ako dobija za zivo 210.Pa valda mu nesto i otpadne prilikom klanja.Il su zivi jeftiniji,il uredjeni skuplji.
 
Cena dosta osciluje u zavisnosti od velicine,tj kvaliteta samih pilica i dobavljaca.Ja ih prodajem po 200,franko kupac.Neke apoteke ih prodaju i po 220,a mogu se na veliko nabaviti i po 170.
 
Kos mene najavljeno poskupljenje tronedeljnih na 230din,zbog cene jednodnevnih od 70din.....cena na pijaci 280-300din za uradjene
 
Nazad
Vrh