Krastavci kornišoni

sa cim prskate protiv lisnih vasi i grinja,video sam da se ispod lista nalaze grinje,koji je najbolji preparat?Jel moguce mesati neki insekticid sa akrobatom(protiv plamenjace)
 
Naj efikasniji, bar kod mene se pokazao KONFIDOR, od grinja
Ako imate samo vasi , problem resava i Perfektion. :cao:
 
Prskali smo dva puta protiv plamenjače (posle kiše), ima nekoliko ovakvih listova, pa se pitam da li nisu dobro oprskani pošto su to donji listovi ili je nešto drugo u pitanju?

mwe7wz.jpg


Nisam video da ima vaši, samo poneki mrav, dali da prskam nekim insekticidom preventivno ili ne?

9arbb4.jpg
 
Plamenjače nema ,to na prvoj slici liči na mehaničko oštećenje ili su ga neki insekti "isisali".Onaj list gde je upaljač mi je "naježen" kao da ima neke bubice na naličju lista.Ponesi lupu i malo bolje pogledaj.
 
zorancile
najverovatnije ti ga je zakacio led a po meni i izgledu reko bih da si forsirao azotna djubriva(druga slika)
Post je spojen: [time]1281033280[/time]
_________________________________________________
a za grinje najbolji je Abastate
 
Nemam lupu, a gledao sam listove sa naličja i nisam video nikakve insekte.
Na toj njivi je bio ječam, djubreno je ovog proleća sa npk 15:15:15 200kg/kj a i prošle godine isto toliko, a pre toga je bila detelina jedno 3-4 godine, tako da je moguće da ima puno azota... valjda im neće smetati.
 
zorancile je napisao(la):
Nemam lupu, a gledao sam listove sa naličja i nisam video nikakve insekte.
Na toj njivi je bio ječam, djubreno je ovog proleća sa npk 15:15:15 200kg/kj a i prošle godine isto toliko, a pre toga je bila detelina jedno 3-4 godine, tako da je moguće da ima puno azota... valjda im neće smetati.
najbolje poprskaj preventivno sa nekim bakarnim prepararom tipa bakarni osilohlorid ali nedodaji nista u kantu sa bakrom nema mesanja i pazi da ne prskas po vrucini
 
rade74 a zasto bi ubijao bubamare kad one tamane biljne vaši ? one neprave nikakvu stetu na krastavcima ... :cao:
 
imam jedno pitanje u vezi rasada

Posto mi ovaj agronom sto god njega uzimam preparate kaze da ne moram sa nicim da ga prskam?
Kaze posto je hibridni sto jeste da mu nema potrebe za prskanjem tek kada se presadi.

Da li je to istina?
 
pazi iskreno nisam ni ja nesto se puno puta susretao sa njim pa me zato interesuje da li treba da se prsce ili ne?

za sada rasad je star 8 dana i ok napreduje.

treba li mu kakva dohrana?
 
Krastavce treba tretirati u rasadu. Nebitno dali su bolesni ili zdravi.

Bolje spreciti nego leciti.

Valjda je bolje rasaditi imunu biljku , nego kasnije imati problema.
 
pa bas tako.

racite mi sta bi valjalo po tom pitanju raditi?

prskati protiv plemenjace, padanja rasada i neku dohranu npr scotts universol zuti za rasad?.
 
imas mnostvo preparata za krastavce:previkur enerdzi,ridomil,akrobat, ali treba paziti na karencu i ove preparate koristiti dok su krastavci jos u rasadu previkur se moze koristiti i posle jer ima karencu 7 dana a kad pocne intezivna berba onda alijet i qvadris oni imaji karancu 3 dana folijarna dzubriva koristiti 21x11x21 formulaciju ona je se pokazala kao najbolja ali treba znati da i dubriva imaju karencu
 
hvala na informacijama i savjetima
dosta mi koriste.

nego interesuje me jos nesto posto jedan deo rasada mi je dosta vislji nekolicine biljaka?
interesuje me do cega to moze biti?
izmedju ostalog moze li mi ko reci koliko cantimetara bi trebao da bude normalan rasad kornisona nakon 10 dana?

hvala unaprijed
 
Nazad
Vrh