Krastavac salatar

Kod Ekrona je to hibridna osobina, mi nismo pronasli lek za to
 
Posto sam pocetnik u proizvodnji salatara u plastenicima,pre nego sto sam kupio seme malo sam guglao o hibridima i zanimljivo da nigde nisam procitao da se neko zali na ecron.Cak su ga svi hvalili da je jako dobar za pocetnike posto je otporan na bolesti i da dobro radja bez neke velike paznje.Izgleda da nisam dovoljno citao :)
 
Zoran023.Ekron je zaista otporan i lak za gajenje,ima veliki procenat plodova prve klase, ali prosto hoce da bude gorak, pogotovo kada su vise temperature
 
Krastavci gorce.Procitao sam da moze da bude u pitanju i zalivanje i promena temperature,neadekvatna prihrana,sortna(hibridna)osobina,ali moj problem je sto oni periodicno gorce u procentu od 20-30 % .U pitanju je hibrid ecron i svi imaju iste uslove (temperatura,zalivanje,prihrana).Zasto ne gorce svi,nego samo odredjeni procenat,da li je moguce da odredjene biljke (20-30 %) stalno gorce a ove druge 70 % nikad ne gorce ili sta je pitanju?Posto prodajem krastavce na pijaci da li postoji neki nacin da eliminisem tu gorcinu?
To ti je prijatelju sortna osobina, ja jos nisam cuo da je neko proizveo ekron a da nije bio odredjen procenat gorkih krastavaca, samo sto to varira bas zbog tih svih uslova koje si naveo. Postoji mogucnost da polovina, pa cak i vise od polovine plodova budu gorki, a ne znam koje je resenje za to.
 
je li zna iko sta je ovo? 70% krastavca mi je vrh osusilo sisanjem sokova iz vrha,ostali dio biljke ne dira,prskao skoro svaki dan,probao actaru,vertimecs,actelic,abastate,probao mjesati dva zajedno,nista ne pomaze,je li ima neko ideju sa cim da probam?
asa.jpg



Je l' pušta neugodan miris kad ga uloviš i držiš u ruci? Djeluje mi da je neka stjenica u pitanju, sad koja tačno, ne bih znao.
 
nisam osjetio nikakav miris da pustaju,kad sam pokazao u poljo.apoteci niko nije znao sta je,ali su znali da ti isti vragovi napadaju najvise krusku,ostalo voce pa i povrce.. kad se pojave bude ih na stotine,buse se u vrh krastavice koji se onda susi..na paradajzu sam ih isto nasao,tamo gdje ih je najvise bilo grane paradajza su mi se najvise susile.. karate zeon ih odlicno rjesava u dva tri navrata
 
Dal je kasno da sutra posejem salatar u kontejnere za jesenju proizvodnju,da ga rasadim krajem ovog meseca u plastenike?
 
Pedja. trebao si ranije sejati ja moj danas dizao na spalir, racunaj od dana setve do branja po ovom vremenu treba oko mesec dana
 
Zastitar. Prestar hibrid, kratak, svetlo zelen i bude krivih, i dosta manji prinos u odnosu na novije hibride, jedino je prelep za jesti ako to vise ko i gleda.
 
Nazad
Vrh