Krađe, nanošenje štete na voćnjaku

naravno,svaka cast! Ja sam imao problema sa plodom visnje,ljudi dodju i beru kao u svom e pa ove god nece moci!!!!! Primenjujem taktiku zvanu govorim tiho i nosim pajser sa sobom pa da vidimo ko ce da se muci a ko jok
 
Momci slažem se s vama ali samo delimično. Pajser, kora od banane i slično mislim da nije rešenje. Pa i oni što kradu imaju isto to ako ne i malo više od toga. Udruženja i pojedinci to moraju da istaknu kao ozbiljan problem kad god je prilika u razgovorima sa nadležnima ( ministar, mup, opština ... ).

Ako ima pravnika na forumu bilo bi dobro čuti i njihovo mišljenje o ovome.

Alternativa je možda elektronski nadzor na polju, sada su cene tehnike relativno pristupačne a postoje verovatno i sistemi sa svojim napajanjem i bežžičnim prenosom signala. Dovoljno bi bilo da nam se samo signalizira nečije prisustvo u parceli. Ostalo bi se već dalo rešiti.

Setite se da je pre 10ak godina jako malo ljudi koristilo računare a sada, eto, svi mi samo "štrikamo" i retko koja kuća da ga nema.

Ovde na forumu samo kukanjem i pretnjama nećemo rešiti ni jedan takav problem, može se desiti da od jednog problema (krađe) napravimo više problema (tuča, nanošenje teških telesnih povreda, pokušaj ubistva, ubistvo ...).

Da se ne igramo nego da pokušamo da pronađemo dovoljno dobro rešenje u uslovima koji su u zemlji.
 
Potpuno si u pravu.
Individualna borba protiv štetočina odmah se pretvara u lični obračun,tako da taj mehanizam ne funkcioniše.Potrebno je da profunkcioniše država sa raspoloživim mehanizmima.

- - - - - - - - - -

Gde je moguće treba uvesti poljočuvara koji može da proprati dešavanja Verujem da kada lopovi znaju za njegovo postojanje(a saznaće, jer je to njihov posao)zaobićiće lokalitet koji je iole obezbedjen.
 
Ja dobio poziv za sud kao svedok (oštećen) jer se dvojca terete za krađu kukuruza.Ja imam štetu od oko 3-4 3-onke kukuruza.Bio sam prijavio policiji i sad dobio poziv.Šta ja tu mogu izvući.Ima li neko slična iskustva.
 
Mislim da ne mozes nista.Ja sam imao provalu i posle godinu dana oslobodili lopova iako je priznao delo i pronadjeno dosta dokaza.Rekli su mi da povedem privatnu parnicu....
 
Mislim da ne mozes nista.Ja sam imao provalu i posle godinu dana oslobodili lopova iako je priznao delo i pronadjeno dosta dokaza.Rekli su mi da povedem privatnu parnicu....

Pa tome se i nadam,samo ne znam čemu onda trošenje vremena koje niko ne plaća.
Samo da još do kraja ne platim Ja i budem glavni osumnjičeni.Ne bih ja ni zvao ali na parceli od 2.75 jut.,pola su mi obrali.Osilili su se jer vide da im niko ništa ne može.Gde se to još u kojoj državi,štite lopovi.Ako kod nas pukne,Ukrajina će biti priča za malu decu.
 
Jedina drzava na svetu gde se vise isplati biti lopov nego ziveti od postenog rada!Gde posten uvek bude zrtva protiv-prirodnog bluda,gde lopov ima status zasticenog,uglednog clana drustva...gde je razum proteran,a opsti haos svakodnevica...
 
Pa tome se i nadam,samo ne znam čemu onda trošenje vremena koje niko ne plaća.
Samo da još do kraja ne platim Ja i budem glavni osumnjičeni.Ne bih ja ni zvao ali na parceli od 2.75 jut.,pola su mi obrali.Osilili su se jer vide da im niko ništa ne može.Gde se to još u kojoj državi,štite lopovi.Ako kod nas pukne,Ukrajina će biti priča za malu decu.

Pa ovo je već vrlo ozbiljan problem. Zoran 0230 se nada da sada njega ne okrive zašto su mu lopovi pokrali kukuruz. Pa to je ironija i tuga neviđena. Ne znam da li će biti tako ali nam napiši ovde na forumu šta je bilo na suđenju.

Ivane ne vredi kukati već delati. Kako, šta ?

Pa ako smo mi ovde kao napredni u agroindustriji moramo da nađemo rešenje za to. Ne znam da li je pametno ali možemo mi ovde sa foruma da imamo jednog našeg advokata koji će da pomogne Zoranu0230 i sličnima da nadoknadi svoju štetu i maltretiranje. Kako mi to možemo da imamo "svog" advokata? Pa jednostavno. Zna se kako oni funkcionišu.
 
Ma bre batina iz raja izasla, puska, pajser, bomba, stangla i juris na lopove...

Ova drzava je k...c, skoro su coveku pocistili celu njivu, panduri pronadju sadnice kod preprodavca sadnica i taj preprodavac kaze ko mu ih prodao, panduri uhvate lopove i puste ih posle uzimanja izjave...

Kakvu poruku salje drzava, kradite slobodno, najgore sto moze da vas snadje je da date izjavu u supu...

Ja bi ih polomio, pa bi ih opet polomio, pa bi ih opet polomio i nabio 1 godinu u zatvor, sve komplet.
 
I ako u najboljem slučaju prođeš sa kaznom od 200000 din (provereno,naplaćeno) budi sretan.
Jednostavno prava građana u ovoj državi su poprilično ugrožena.A u neizvršavanju obaveza prema državi-nema pardona-vrlo su brzi i rigorozni.
Mene samo zanima zbog čega me i zovu kad ne mogu štetu ni na koji način da naplatim.Smešno.
 
Poslednja izmena od urednika:
@Slav
Ne kukam,samo rezimiram naucno-fantasticnu situaciju u zemlji Srbiji.Kako delati i cime delati?Vredi li angazovati sposobnog advokata,ako vec ni on ne moze protiv nebuloznog zakona,a izlagati se dodatnom trosku i gubljenju vremena i zivaca?Ova steta koja je napravljena Zokiju je najozbiljnije krivicno delo.A odredjeni drzavni organi bi morali da preduzmu sve mere da krivce privedu pravdi,a ostecenom se nadoknadi steta,na bilo koji nacin i po svaku cenu.Jer samo drasticnim merama kazne za ovakav olos moze se poslati jasna slika sta ceka sledeceg prestupnika.Ovako se samo ohrabruje bagra,da i dalje unesrecuje posten i radni svet.A posto te mere izostaju,preostaje da osteceni uzme stvar u svoje ruke i svakom kog navata u krivicnom delu na svojoj imovini,u najmanju ruku slomi i noge i ruke.E tek tada ce navedeni drzavni organi biti ekspresni u reakciji i sankcionisati vlasnika imovine (ostecenog),po ubrzanom postupku.Ovo je supak od drzave!!!Umesto da stiti one od kojih zavisi,redovne poreznike i aktivne proizvodjace hrane,ona dozvoljava da olos,kancer ovog drustva,potkrada i staje na muku ionako napacenom muceniku.I zaista saosecam sa Zokijem,iako nemam nikakav savet da mu dam.Zelim mu da zavrsi ovu farsu sto pre i ako je ikako moguce da naplati nesto od ove stete.
 
Stvarno je teško dati u ovoj situaciji savet, kada "običan" građanin u ovoj državi nema maltene nikakva prava ni zaštitu:sta:
 
@IVAN ILIC

Ivane slažem se s tobom (vama) ali je malo nezgodno uzimati pravdu u svoje ruke. Jeste, ovde kod nas su ponekad pomešana prava i obaveze krivih i onih kojima je učinjena šteta a ja samo hoću da kažem da se prvo mora da pokuša da se problem reši zakonskim, jedino mogućim, putem ako već tužilaštvo neće po službenoj dužnosti da nadoknadi štetu Zoranu. Takođe mislim da i Zoran ne sme da odustane dok mu i poslednji dinar štete, njegovog gubljenja vremena i nerviranja ne bude isplaćen. Takođe mislim da i nama svima ovde mora da je stalo da Zoranu šteta bude isplaćena na jednostavniji (da tužilaštvo po službenoj dužnosti zahteva od suda da izrekne presudu kojom se nadoknađuje šteta Zoranu) ili na komplikovaniji način (da se angažuje advokat koji će pred sudom zahtevati da se Zoranu nadoknadi šteta) iz razloga što će nekažnjeni lopovi ponovo otiči u krađu akažnjeni lopovi će morati da rade da bi zaradili da Zoranu nadoknade štetu i neće moći da kradu. Znam i ja da pravo i pravda nekada nisu isto ali se mora pokušati. Ako nas ovde ima 100 zainteresovanih za ovaj slučaj i svih 100 ili bar 50 se pojavi u sudu prilikom suđenja (suđenja su javna) mislim da ni presuda ne može biti loša po oštećenog. A jesmo li zainteresovani? Sutra će doći i kod nas da kradu i ukrašće nešto.

Napominjem da ni kazne za nanošenje telesnih povreda nisu male. Sve bi bilo jednostavnije kada bi nas neko malo više zaštitio nego što je trenutno slučaj.
 
Poslednja izmena od urednika:
Danas sam bio na saslušanje.Nisam podneo odštetni zahtev jer po rečima istražnog teško da mogu naplatiti štetu,
Navodno bi trebao još jednom da svedočim i tu mi pukne film i tu sam im rekao da me ne zovu jer ako država ne može da nađe način da se nadoknadi šteta šta ja uopšte tražim u sudu.
 
Trebao si lepo Zoki i da se izvines sto si ih uznemiravao, mos misliti pokrali ti kukuruz.:osmeh: Pa to je strasno sta rade ljudima a ovamo pravna drzava.::sramota::
 
Poslednja izmena od urednika:
I da si ponovo svedocio,verovatno ne bi imali od cega da mu naplate stetu koju ti je naneo.
 
Trebao si lepo Zoki i da se izvines sto si ih uznemiravao, mos misliti pokrali ti kukuruz.:osmeh: Pa to je strasno sta rade ljudima a ovamo pravna drzava.::sramota::

Čekao sam sat vremena a da nisam došao naplatili bi mi 100000.
Ako me pozovu sledeći put napisaću govor u kom ću pružiti podršku lopovima.
Samo ne znam kako bih ja prošao da sam Ja toliko ukrao.
Nisam nacionalista ali mislim da sam ja manjina u sopstvenoj državi.
 
Meni su pre dve godine sa sveže remontovane zmajevke skinuli sve četiri nove gume sve sa glavčinama ,ležajevima maticama i špentlama.Posle nekog vremena dobijem poziv za sud,ja naivan i srećan odem evo pravde.Kad tamo nas 10 oštećenih sve krađe tih dana priznao jedan maloletnik:sta:Ja kažem kakav maloletnik ,jedan komšija video četvoricu kako tovare u tamića,i gde su moje gume?Sudija.jedna nadrndana baba,prezrivo me je pogledala i odbrusila:Šta mene briga gde su tvoje gume ,on je u Mitrovici i ako hoćeš tuži ga privatnom tužbom:svinja:Kada je rekla da ćemo ponovo biti pozvani ja kažem da neću doći,a ona kaže:poslaću patrolu da te privede i platićeš kaznu 100.000 din.Tako da kolega Zoki nemoj ni pomišljati da se ne odazoveš.Da ironija bude veća ukradene stvari su kompijuteri,muzičke linije,kožna jakna ,akt tašna iz auta ..sve jedan maloletnik opelješio_Organi zadovoljni rešili sve slučajeve maloletnik ne može u zatvor a nas ko je..e.:zli:
 
Nazad
Vrh