Kovane kapije

Kojom farbom se farba kovana ograda?
Da li je potrebno nanositi temeljnju farbu prije farbe za kovano gvožđe?
Ja radim ogradu na stepenicama od ovih elemenata. Nisam bravar pa dok pohvatam uglove i t napravim konstrukciju onda ću ukrase da radim.
 
Imas farbu 3u1 cetvrtasta kutija.Tu ti je i osnovna i glavna.Ima onu specificnost u svom izgledu,bude kao prskano.Znaju u farbari.
 
I ako je tema kapije, evo da pokažem kako idu radovi sa ogradom. Radim je od graviranih cijevi i kovanih elemenata, radim naravno polako sam. Konstrukciju sam radio na licu mjesta jer nisam znao kako drugačije da pofatam uglove, visine, jer nije bas sve ravno i isto da se može raditi po "proračunu". Sad ću da radim ukrase unutar konstrukcije ispuna od graviranog punog 14x14mm sa ubacivanjem ukrasa, ali ne mnogo.

img20150312065034.jpg

img20150312065056.jpg

img20150312065050.jpg
 
Juče sam malo radio na ukrasima i završio sam jedno polje, evo kako to sve ispada.
Ostaje još da stavim one kopče kojima se pokriva var e sad nisam siguran da li se oni vale ili se samo stuku čekićem.
img20150313064044.jpg
 
Znam za efekt lak, ali nije to to sto ja trazim.
Jutros sam poručio lak za kovenu ogradu neki kao "specijalni" njemački cijena 25 km kilo pa vidićemo kako će da ispane.
 
Šteta je za ove kapije što će u svakom slučaju početi da rđaju bez obzira čime ih farbate a najbolja stvar bi bila da se kada se kompletiraju potope u zaštitu i farbu ali to niko ili retko ko radi.
 
Nisam siguran za plastifikaciju. Imam prijatelja koji radi to ali nije bas to to .
Stigla mi je neka farba od čovjeka koji profesionalno radi te kapije, ali nije u orginalnom pakovanju nego je usuo u kutiju jer navodno fabrika jhe radi samo u 10kg pakovanju.
Pa vidićemo šta i kako će da ispadne. Trebao bi znači prvo ofarbati ispod pa onda staviti ove kopče, barem je tako kiraj radio i to mi je dosta logičnije.
 
Nazad
Vrh