Kotobanje

Nisam zagledao, prvi put vidim... Kazem ti nisu moji, ja sam ih slikao samo zbog ideje i izvedbe!
Valjda se covek boji da neko dete ne slomi vrat, lako se popeti na njih... :nono:
 
Jugos je napisao(la):
@Baxter
Lepo izgledaju,samo kad vidimj te neociscene klipove unutra muka mi je,to je bas ruzno...
Toje jos i cisto sta sve ljudi stavljaju u cardak-kotobanju, kad krune kukuruze nevide se cokanji od komusine.
 
baxter82 je napisao(la):
Evo ga jedan primer okruglog cardaka, izuzetno napravljen... Nije moj, neovlasceno sam ga slikao u zelji da prekopiram dimenzije i nacin izrade u nadi da cu praviti nesto slicno! Za sada ga imam samo na ovoj slici... :haha: Sto kazu ljudi neda mi komsija!!! :D :ppozdrav:

Od koliko vagona mu je jedan cardak?

Comment by Branko: ubuduće kada nešto citiraš izbaci slike, jer nepotrebno povećavaš veličinu stranice.
 
KishRobert je napisao(la):
mogao si 5x postaviti istu sliku...

Comment by Mityoo: Ispravio sam citat.....

Jel to nesto meni upuceno? :sta:

Nisam siguran... 6m je visok a oko 3.5m je precnik pa racunajte!
Sve u svemu... oko 5 vagona!!! :D :ppozdrav:
 
Evo kako moje kotobanje izgledaju.

2r7ofx1.jpg

1rqaz5.jpg
 
Šta je bolje napraviti: standardnu drvenu kotarku, metalnu kotarku, ili vertikalnu metalnu (šestouglu, ili osmouglu)? I šta je jeftinije?
Na vašaru se prodaju drvene sa patosom od dasaka i gradjom (samo fali crep) za 60 evra dužni metar.
 
Metalni okrugli, tj 6-to ili 8-mo ugli, malo ga podigneš od zemlje i napraviš šiber za neki mali levator prilikom krunjenja, za punjenje zahteva najmanje mesta, imaju optimalan odnos cene izgradnje i količine koji može da primi, tj za istu sumu novca stane više kukuruza u odnosu na ostale " konkurente". Loše osobine: kad se puni u jesen mora se ceo napuniti do gore, da ne bi kisao ili navejavao sneg, kad se kruni mora da se ceo okruni opet zbog kiše. Takođe zbog debljine kukuruza, tj prečnika poželjno je da čardak bude na nekoj vetrometini da se ne bi kukuruz pokvario. Iz tih razloga neko montira unutra 3 cevi i opšije ih žicom zbog unutrašnjeg strujanja vazduha.
Post je spojen: [time]1275331766[/time]
_________________________________________________
evo imaš ovde nekih korisnih informacija http://www.mehanizator.com/index.php?option=com_content&task=view&id=9&Itemid=16
 
Ja sam za okrugli najviše i zainteresovan, pošto slabo stojim sa prostorom. U mom selu ga nema niko, neznam gde mogu da vidim kako izgleda, neke preporučene dimenzije i materijal.
 
Ovako nešto i meni treba. :D
Jel država daje neke subvencije i za kotarke ili samo za silose i sušare?
 
Nazad
Vrh