Kotobanje

Ne može se ovako puniti jer smo gornje armature do kojih ide žica previsoko zavarili i elevator jedva prođe,ove godine smo napunili bez krova pa posle po kukuruzu pokrili jer da je odmah stavljen krov ne bi mogli nikako jer bi udario elevator.Moram napraviti neki tunel koji će doći na kraj elevatora i stojati sa strane i tako usmeravati kukuruz unutra.
 
Matić je napisao(la):
Ne može se ovako puniti jer smo gornje armature do kojih ide žica previsoko zavarili i elevator jedva prođe,ove godine smo napunili bez krova pa posle po kukuruzu pokrili jer da je odmah stavljen krov ne bi mogli nikako jer bi udario elevator.Moram napraviti neki tunel koji će doći na kraj elevatora i stojati sa strane i tako usmeravati kukuruz unutra.
Slično razmišljamo :ppozdrav:, takođe smo ramišljali o tom "tunelu" koji bi usmeravao kukuruz do pod sam krov, a levator bi stojalo napolje i bio bi dignut prilično da kukuruz može lako da sklizne iz njega. Tako bi se ambar punio prilično lako i ne bi bilo potrebe da bilo ko ide unutra u ispomoć kad zagusti :udri:
 
Ja to moram napraviti jer drugačije ne može u stvari može ali da se skida krov što nije ni malo naivno a ni pametno.Unutra već ne mora niko jer je krov sa padom na jednu stranu samo pomerati elevator sa leve na desnu gde opet nastaje problem zbog malog prostora(uzan plac). :udri: Ovako bi elevator stojao vodoravno pored kotobanje,samim tim biće više mesta za manevre a tunel ili levak bi bio taj koji bi rešio sve. :ppozdrav:
 
Za dimenzije skladišta potrebne za 1 vagon ne znam tačno, ali ako u 1 kubni metar stane 700kg kukuruza, onda za vagon treba oko 15 kubnih metara skladišnog prostora.



ovo gore citirano je odgovor na moje pitanje postavljeno članu Brankui od 19.08.2010
tako da sam ti ja samo prosledio njegov odgovor :cao:
 
MILE je napisao(la):
Jedan kubni metar = 700kg kukuruza u zrnu.
Nešto mi ne štima MILE :sta:
Letos sam pravio silos jednom ovdašnjem poljoprivredniku i znam sigurno da je 1 ćelija zapremine 105 m kubnih, a on mi nekidan reče da u jednu stavio 82 tone (naravno malo je '' uzrpano'').
 
Не знам за цену али бих радо купио очувани дрвени чардак или котобању како неки кажу! Пре две године сам купио један од три фата и платио сам га 120 евра. Сада ми је у плану да узмем неки већи од барем 9 фати... Шта ти имаш? поздрав
 
Evo i mojih AMBARA kako mi kazemo kod nas
98a7gx.jpg

2hhmza1.jpg
 
Nazad
Vrh