KOSENJE LUCERKE(deteline)

Ja kosim sa "dobravom" maslinasto zelene boje i jako sam zadovoljan,ali cim dodjem do viska ::novac:: MENJAM je ::namigivanje::
 
Zeka je napisao(la):
@ROBERT ta jel boga ti :ppozdrav:.... ja kazem da sam zadovoljan 533 i druga brza gas... samo cu ovih dana imati problema s polegom ... al nema veze ako treba na jednu stranu, na jednu ... e @Kombajner kakve su ti te dve, jel su to te sa dva velika viseca diska i skupljaju se u nazad iza traktora.... :sta:
da okrecu se unazad iza traktora kao i vecina rotacionih! [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=r7GLh8IRL8U[/youtube] ovo je snimak od prosle godine ali eto cisto da vidis o cemu se radi ovo je ona veca 185cm sa kondicionerom!
 
te su zdravo dobre... jes da prave otkose na gromilu al imaju jez sto iskrja detelinu... al toj ne smeta ni blato ni poleg... samo je teska za fergusona... jer kad je odbrazdis ide iza traktora pa ga dize .... :D htelismo mi da kupimo i odustali... al to ne znaci da necemo.... ::novac::
 
Ma idi.....@gagi je u pravu.Nemam vise oci da vidim OLT kosacicu.Dosta je brate mili......trazi se ROTACIONA!!!Jel nova poljakinja kod Corica (zbog povracaja sredstava) ili neka polovna(KUHN)kod Bracana u Basaidu.Videcu...
 
Farmer Bob je napisao(la):
Ma idi.....@gagi je u pravu.Nemam vise oci da vidim OLT kosacicu.Dosta je brate mili......trazi se ROTACIONA!!!Jel nova poljakinja kod Corica (zbog povracaja sredstava) ili neka polovna(KUHN)kod Bracana u Basaidu.Videcu...
mani se price,
nego lovu na sunce i raseci se i kupuj rotacionu!
 
radio sam nekoliko god. sa gnjecilicom da je dobra jeste ali stoka je slabije jede zato je i prodata i uzetav obicna bez gnjecilice :ppozdrav:
 
Sa rotacionom kosim, Poljska 1.65, samo stavim nove listice, sto veci gas i ne okrecem se :D
 
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=_4W5mfh6mtI[/youtube] evo kako ja to radim inače kosačica je sip 165g sa gnječilicom
 
KishRobert je napisao(la):
Farmer Bob je napisao(la):
Ma idi.....@gagi je u pravu.Nemam vise oci da vidim OLT kosacicu.Dosta je brate mili......trazi se ROTACIONA!!!Jel nova poljakinja kod Corica (zbog povracaja sredstava) ili neka polovna(KUHN)kod Bracana u Basaidu.Videcu...
mani se price,
nego lovu na sunce i raseci se i kupuj rotacionu!
ko kupuje kosu samo uzmite rotacione pustite vi te price kosim linijskom bocnom i ne brinem nista od toga! a i nije neka lova u pitanju nisu uopste skupe rotacione kose!
@todore jel vi to kondicioner zovete gnjecilicom?
 
@kombajner "kondicioner" jel ti to nesto ko neki jez i samo iskrja detelinu da se lakse susi :sta:
 
Zeka je napisao(la):
@kombajner "kondicioner" jel ti to nesto ko neki jez i samo iskrja detelinu da se lakse susi :sta:
Eto slika i videces na sta mislim! neznam dali vi to zovete gnjecilica to me buni malo! inace rakovica nosi sa tegovima ovu od 185 i to jedva jer se podize 533 i 539 nema sanse da je podignu! teska je a i pravi prekrt!
 
Da da to je jez koji samo iskrja detelinu nije to gnjecilica... gnjecilica uglavnom ima valjke..... takvu slicnu ima komsija pored mog dede u Vranjevu u Novom beceju znaju kolege..... samo sto je on skunuo taj "kondicioner" jer oce da omlati malo detelinu kad je lomi.... a inace ta kosa po meni savrseno kosi samo je teska za fergusona...
 
Zeka je napisao(la):
Da da to je jez koji samo iskrja detelinu nije to gnjecilica... gnjecilica uglavnom ima valjke..... takvu slicnu ima komsija pored mog dede u Vranjevu u Novom beceju znaju kolege..... samo sto je on skunuo taj "kondicioner" jer oce da omlati malo detelinu kad je lomi.... a inace ta kosa po meni savrseno kosi samo je teska za fergusona...
ma nema sanse ferguson znam to sigurno! inace lepo mi radi ne lomi je toliko mnogo vec koliko treba da bi se brze osusila i ostavlja veoma lep otkos nije polegnut i sabijen kao iza obicne
 
Imam višak kondicionera za Deutz Fahr 165 ako nekom zafali nek se javi.
 
Vreme za ovaj posao je bas :udri: :udri: ::lose:: pre neki dan smo doneli 1 jutro,danas pokoseno jos jedno a imam jos 6 jutara da kosim.Neznam sta ce biti..... kakve su prognoze?? :ppozdrav:
 
@ e moj Bobe mi nismo ni sta pipnuli .... :nono: videcemo ovih dana da se srusi sva detelina... kao najavljuju lepo vreme :ppozdrav:
 
Evo sa cime ja kosim lucerku.

64pb8i.jpg
 
ja sada kosim sa obicnom dubravinom kosom,nisam bas nesto zadovoljan...sad planiram da kupim ovakvu kao sto ima kolega @Milanche...

po meni najbolje kose,samo obore lucerku, ne stavljaju je na otkos kao rotacione,samim tim nema potrebe za rasturacem i bezveznim trosenjem nafte...
ne znam za ovu,ali ima 2 vrste ovakvih,one kojima rade samo jedni podlizci i onima kojima rade oba...ove kojima rade oba podliska su bolje i lakse seku lucerku,tako da je ne mlate i ne ostecuju koren...
najbolje se kosi po rosi,krticnjaci,mravinjaci i ostalo nista ne smetaju...
prosle godine sam je uzimao od komsije (moja dubrava se nesto sjebala) rakovica 60, 2 brzohodna i ne gledas pozadi kako vi kazete... :ppozdrav:

a sto se tice toga da rotaciona steti korenu deteline,to je 100% istina...
 
sika a što onda prave rotacione po nekoliko metara zahvata a ne obične koje skoro niko ne koristi a to da pre osuši detelinu dubravina od moje sa kondicionerom ne verujem
 
@todor

to se i ja pitam,po meni ovo je mnogo isplativija kosa od rotacionih...ne znam koliko je tebi potrebno da se susi ali ja sa ovom kosom prosle godine pokosim ujutru sutra dan pograbim prekosutra ujutru baliram...i suva i zelena,nema nikakvih problema kasnije...a i kao sto sam vec rekao malopre ne trozis naftu za razbacivanje otkosa
 
Nazad
Vrh