Kompaktori, germinatori

@Bare
E ovaj lemken kompaktor je več nešto sasvim drugo,koliko km/h zahtjeva ovakav stroj?
 
Cicimoric, koliko je para ako nije tajna ? Cisto da usporedim koliko je skuplji od sjetvospremaca jer je to isto smao sto ima jedan red valjaka ispred.

Cena je duplo veca od setvospremaca iste sirine koje proizvode nasi privatnici i koji pucaju i krive se jer su od sklj materijala napravljeni. Bio sam pre dva meseca kod privatnika koji proizvodi setvospremace ( mnogi forumasi imaju njegov proizvod i svi ga hvale kao najbolji privatni setvospremac ) i trazio da mi napravi setvospremac od 7-8 metara i rekao je da vise ne pravi preko 6m. Kada sam ga upitao zasto ne pravi stidljivo je priznao da materijal od koga pravi spremace ne moze da izdrzi tu sirinu a ne ispalti mu se da kupi kvalitetniji materijal jer bi onda cena bila slicna kao stranim setvospremacima. Ovaj Regent germinator je skuplji nekih 2000 eura od Regent setvospremaca.

kompaktor 4 m u radu-jedan prohod....
223205_1658698073909_1430863320_31298404_7036329_n.jpg

Bare perfektan posao radi Lemken. Gledao pre dve-tri godine uzivo kako radi jedan od 6 metara na zemlji koja je bila betonirana od vode i u dva prohoda je napravio besprekoran setveni sloj.

Osim toga sto ima valjak i ravne opruge, opruge su gusce postavljene (5cm).

Ovaj moj ( ili buduci moj ) germinator ima opruge na 10 cm. Postoji i varijanta kod koje su opruge na 5 cm ali nisam hteo taj da uzimam je su to one male opruge i cela masina je duplo niza sa tim oprugama. Valjaju te opruge samo im treba idealno cista zemlja bez zetvenih ostataka na povrsini a kod mene ima ostataka posle podrivanja.
 
@Bare
E ovaj lemken kompaktor je več nešto sasvim drugo,koliko km/h zahtjeva ovakav stroj?

min 10,idealno 12 km/h.sto brze,to bolje radi...

cicmoric:ako radis dosta,ne vredi kupovat jeftino,plati al onda znas da imas i kvalitet,i da si sa njim miran.sa regentom se neces pokajat...sto se tice kompaktora, imam ga vec 8 god,bas nikakvih problema,ima 2 mazalice,podmazes 2 put godisnje i teraj...inace sam nekad samo sa rotodrljacom radio,al komp. pripremi bolje od nje.jest da kosta al bi ga opet kupio,eventualno bi i germinator,al ovi obicni setvospremaci,kod mene u avliju,nece nikad...vidio sam kako radi germinator,i mogu reci da jako dobro radi stvar...
 
Poslednja izmena:
Bare, pa ovo što tvoj kompaktor radi je zaista savršeno! Za jedan prolaz i to direktno preko brazde, zaista nemam riječi!
 
moj je bio demo izlozak star godinu dana,kupljen direktno od lemken Gmbh,sa transportom,carinom i porezom 15 milja.i jos sam prosao jeftino....
 
moj je bio demo izlozak star godinu dana,kupljen direktno od lemken Gmbh,sa transportom,carinom i porezom 15 milja.i jos sam prosao jeftino....

Pošto sigurno radiš jako mnogo zemlje, 4 metra savršeno pripremljenog tla u samo JEDNOM prolazu sigurno vrijedi toliko novca. Čak ni RD ne može tako usitniti i složiti tlo.
 
Kod nas vuku od 130ks takav od 5 metara ali mu nije po volji ali ne znam da li se pravi u verziji 4 metra. Mislim da bi ti 3-metarski bio mali ali opet znam da ga je moj Claas vukao onako do 11km/h ali ne svuda a vidim da takav isti vuku i sa traktorima 120-130ks.
 
Proverite da li će taj hidraulični klip moći da podigne taj teret prilikom sklapanja ! Čini mi se ovako sa slike da konkretno taj klip ima malu silu na povlačenje (za razliku od sile potiska), zbog debljine klipnjače.
 
Proverite da li će taj hidraulični klip moći da podigne taj teret prilikom sklapanja ! Čini mi se ovako sa slike da konkretno taj klip ima malu silu na povlačenje (za razliku od sile potiska), zbog debljine klipnjače.

Takođe isto zapažanje...
Planiram i ja nešto raditi, sličan klip imam i mislio sam ga iskoristiti ali mislim da nije za ovaj posao.
 
Nazad
Vrh