Kombajnski motori

kod njih sam uzimao sklopku na 24v i bila je povoljna naspram drugih gde sam zvao, za jedno 2000-3000din, nije malo.

@flekica, ja neznam za cenkanje u prodavnicama, jedino ako imaju popust za firme, druge manire ne koristim u prodavnicama.

Ja uzimam preko veleprodaje ,za prodavnicu i servis ,tako da se nakupi dosta tokom godine a najbitnije svaku primedbu na delove uvaže.
 
Pa to je nesto drugo, ti imas prodavnicu pa ti prave cene da svima odgovara, ja pomislio cenkanje kao na pijaci :osmeh:

Citao sam ranije rasprave oko jacine S46 i om352, recimo MONTOYA je vodio polemiku sta ce biti sa snagom om352 kad se svede na obrtaje na kojima radi s46 i nisam procitao da je neko opvrgnuo predpostavku da ce taj motor OM imati manje snage na tim radnim obrtajima od S46, jel se konstantno mesa motor OM352A koji je potpuno neka druga prica sa 63ks vise od ova dva modela.
pa se ja sad stvarno pitam, dali je mozda preterivanje ubaciti motor od 168ks u Z142? kad se zna da taj motor ide u vece kombajne, tipa z125,161/2, clas dominatore itd. koji isto ne rade na punim obrtajima tog motora!
moguce da ja nisam sve temeljno procitao, al svi om352 koji su ugradjeni u 142 su sa oznako A, dal je moguce da ovaj klot 352 nema snage za Becikli 142? + secka na adapteru!
 
OM 352A nema na 2050-2100 obrtaja 168ks nego manje,mislim oko 130
a OM 352 ispod 100,nesećam se tačno ali po onoj tablici oko 90 ks
Ja još nisam čuo a ni video da je neko skinuo OM motor i stavio S46 u ma kakvom stanju bio, mislim da ovo ide nekom u prilog tj. prednost. Nebih puno komentarisao snagu i ostale parametre jer je to bespotrebno.
 
S46 i 352 imaju veoma slicnu kubikazu.
i obrtni moment im je isti 363 Nm, kod s46 na 1300 o/min, a kod 352 na 1700 o/min, sad neznam dal je to bitno i koje su prednosti, al imaju isti maksimalni obrtni moment.
uglavnom to su priblizni ako ne i iste snage motori. ako om352A menja S46T u vecim kombajnima-z161/2 zasto nebi klot mecka zamenula klot perkinsa???

evo dijagrama za S46, steta sto se nemoze naci za Mecu pa da se mit zavrsi!
Graf_S_46T_VE.gif
 
niko ne spori da je mečka bolja od imr s 46
takođe bi voleo da se na mom kombajnu vrti 352A :osmeh:
ali ne vidim ekonomsku računicu a ni svrhu ubaciti običan 352 koji je iste ili slične snage a možda i slabiji od s 46....
pored kupovine drugog motora ima tu prepravki i zajebancija...dal se sve to isplati...
čak je upitna i potrošnja tog motora koji će biti opterećen do maksimuma...
 
Maticu ugradicu ga to je sigurno, jel je rakovica pred crkavanje.
MONTOYA, ako se radi generalka motora ima racunice itekakve, recimo meni ce ostati vise od pola generalke kad bi radio na s46, a pritom dobijem rastereceniji motor sa manjom potrosnjo, manjom buko, lepsim radom za uvo i sto je naj bitnije pouzdaniji.
 
Svaki koji radi na velikom gasu nije bas mnogo lepo za usi,nebih da da ispadne da teram neki inat ali kada se maksimalno vodi racuna o masini svaka ce biti pouzana (to mislim na S ili TS46) ja ga imam par godina i iskreno memogu se pozaliti redovno menjanje ulja i filtera i nema problema. e sada ekonomska racunica ubacivanja drugog motora po meni se neisplati osim ako prekins nije skroz riknuo i tada kase kupi mecka (moze biti macka u dzaku) i jos (sto bi kolega kolega montoya rekao) na tih 1500 + evra dodaj cenu za generalnu .diskutabilno ko voli nek izvoli al za pravu generalnu treba jos toliko
 
Maticu ugradicu ga to je sigurno, jel je rakovica pred crkavanje.
MONTOYA, ako se radi generalka motora ima racunice itekakve, recimo meni ce ostati vise od pola generalke kad bi radio na s46, a pritom dobijem rastereceniji motor sa manjom potrosnjo, manjom buko, lepsim radom za uvo i sto je naj bitnije pouzdaniji.
A koliko ti taj S-46 motor drži pritisak ulja?
 
Moj ce daleko manje kostati sa ugradnjom, pritom da ne pipnem nista.
s46-1,5bar u podne.
Iz svog ličnog iskustva ti ovo govorim:S-46 motori se teraju do 0,5 bara(to im je zadnje do generalne motora) a za mečku nisam baš siguran da ćeš je terati na 0,5bara pritiska(toliko o poređenju ta dva motora).Ti motori nisu ništa lošiji od mercesa sve do 90-te godine,posle 90-te nisu baš nešto naročito u kvalitetu tj.nekadašnjem jus-u.
Ja sam pre 4 godine prodao zmaja sa s-46 koji je kod mene došao sa pritiskom od 0,7 bara i kao takav radio mi je 2 sezone,ja sam mu podigao pritisak na 1,2-1,5 bar i prodao ga kao takvog.Komšija je rekao samo da mu izdrži jednu sezonu pa će mu raditi generalnu međutim motor radi već 4 godine bez ikakvih problema njegovih oko 100ha plus uslužno nekih stotinak hektara godišnje sve ukupno.Moj ti je savet da dobro razmisliš,normalno je da sve ima svojih prednosti i mana ali prepravke nisu nimalo jeftine:ppozdrav:

- - - - - - - - - -

Jedna mala ispravka:Ovo je priča za kombajne koji nemaju na sebi sečku što nisam napomenuo oni koji imaju ugrađenu sečku tu je druga priča tu motor mora biti ko "tambura" da bi mogao bez problema da radi
 
Kad sam ga kupio pre 8-9god. isto je u podne imao oko 2bara, predhodni vlasnik je uradio generalku i posle nekoliko dana rada videli smo da je uradjena ofrlje, al eto izgurao je 9 sezona bez otvaranja.
sad trosi dosta ulja i snagu je izgubio dost, riknuce u po sezone a to niko nebi voleo.
posle kukuruza mesec dana, upalio sam ga i kad sam hteo da podignem adpter na ladan motor on hteo da se ugasi, pustim ga malo da se zagreje i opet krenem da dizem a njemu tesko!
 
Nazad
Vrh