Kombajnski motori

moze da bude ac punpa ili grejač da propušta naftu ako dimi belo proveri ventile na ac punpi ili nađi orginal punpu.
da li ti preko noći ispusti gorivo pa da moraš svako jutro da ga filtriraš
 
Ne mora da znači.Ima dosta stvari koje mogu da se urade u kućnoj varijanti jer na mašinskoj obradi deru samo tako. :cao:
 
Recimo glavu možeš komplet sam da uradiš i uštediš par stotina eura koje ti maknu bez veze,takođe polumotor sam sklopiš...
 
Ako imaš freze za sedišta ventila i rajbere (razvrtače) za vodjice možeš i sam da uradiš glavu. Za sklopovanje moraš da imaš komparater ako je u pitanju motor kome se krate klipovi.
 
zvaka nije za seljaka...

jednostavno,neume svako/nezna i onda nece da se bakce,pa majstorima prepusti slucaj...a majstori opet...nema postenih,svi bi da prevare,k'o i musterije....
kod nas npr,nema kvalitetnog majstora za traktore,najobicnijeg mehanicara...a i musterije su takve..."ej platim ti kad prodam svinjce"...
 
Marko, to sto mozes da uradis glavu je sitna stavka. Ovo drugo sto si maveo isto nije neka preterana stavka (ja sam proletos platio sklapanje polu-motora i nivelaciju klipova 50 evra), nisam morao ali sam hteo da ubrzam proces da ne bih morao da idem kod strugara kojima se danas ne radi a sutra su pijani i slicno.

Sama sustina nije jeftina a to su kvalitetni sklopovi (klip, karika, stublina), obrada klipnjaca, ventili i vodjice, obrada klackalica ventila ako se klimaju, trnovanje bloka i ubacivanje stublina, PVP i dizne pa vodena pumpa i nakupi se 'ladne vode 1000 bez ruku...
 
Kish, kako to da u Novom Bečeju nema kvalitetnog majstora? To nije malo selo pa da nema? :sta:
Za mušterije si u pravu, za delove se nadje novaca, a za majstora kad bude... ima toga i kod nas. Kad neko od njih ode u grad kod automehaničara onda plati na licu mesta...
 
uljana pumpu. filteri ujle i te sitnarije skoro 200evra i kako da nebude 1000 karike su od 700din. pa navise zavisi od proizvodjaca itd
 
tole zr je napisao(la):
dali neko moze da kaze koliko kosta generalna motora s 46??
Ja radio pa me je izaslo 1210e ali komplet i sa pumpom i novim diznama sastavljen polu motor
a dalje sam sve sam sastavljao i evo sad ga jos razradjujem
 
koliko ja znam na s 46 su klipovi u standardu tj ne skraćuju se kao na p i m motorima a ovo za obradu siceva ja sam sebi uvek sam uradim pa uštedim dosta ::novac:: plus što i ruke ne plaćam jer ćale to odradi pošto je doktor za te motore kao i kombajne zmaj
 
todor je napisao(la):
koliko ja znam na s 46 su klipovi u standardu tj ne skraćuju se kao na p i m motorima a ovo za obradu siceva ja sam sebi uvek sam uradim pa uštedim dosta ::novac:: plus što i ruke ne plaćam jer ćale to odradi pošto je doktor za te motore kao i kombajne zmaj
pozdrav za todora i pitanje sta ako je blok trnovan
 
Nazad
Vrh