Kombajnski motori

Koliko sam upućen da svaki imalo ozbiljniji majstor radi dotezanje glave u tri koraka radi što ravnomjernjeg nasjedanja glave na dihtung i samim time što ravnomjernije sjedanje dihtunga. Nakon što motor odradi 10-ak toplinskih ciklusa i malo težeg rada može se ponovno pristupiti dotezanju glave. Seoski majstori nju umjesto na "12 kila" od prve stegnu na 14 i "to je to, više se ne treba dirati ništa" što se dokazalo dosta puta da nije istina ali uvijek ima iznimaka pa može i tako raditi ali za sigurniji i dugotrajniji rad, ponovno dotegni glavu nakon kraćeg rada i miran ćeš biti.
Meni je bio izbio dihtung glave i to dok je motor bio bez opterecenja. Sad da li je od malo duzeg koriscenja motorne kocnice ili mozda prethodnog pregrevanja (radi u veoma teskim uslovima) ne znam ni ja. Stvarao pritisak u ekspanzionoj posudi i malo duvao vodu u ulje. Uradjen hidrotest glave i poravnata za 4 stota mm i ubacen novi termostat (79C). Majstor je sve to fino slozio i probali kamion. Znaci ostaje koji dan rada i dotegnuti glavu :osmeh:.
------
Maticu LA je Turbo- Interkuler varijanta. A je oznaka za turbo varijantu :ppozdrav:
 
Uglavnom u hladnjaku nema organske materije pa je kaustična soda kao limunada ,ostavi je za čišćenje rezervoara.Uzmi kiselinu ona rastvara kamenac.
Ako ne možeš naći u VŠ neku koncetrovanu skokni do mene imam jedno bure.Ako ti je hitno poslužiće neka razblažena (wc saniper,cevotok i sl.)
 
Ma stavio je krupnije sace i manje vodenih celija,i ove godine odnesem na reklamaciju i on stavi sace kao moje sto je bilo,ali polovno,ja ga pitam da lu je ocistio on kaze nema potrebe,probao je kompresorom i ni jedna celija nije zapusenna. A da li je suzena,to niko ne zna.
 
Kamenac se skida Sonom kiselinom, ima je u svakoj radnji, samo nesme duže da stoji u hladnjaku, već se samo ispira, i naravno, mora hladnjak dole.
 
Kamenac skida i najobicnije kuhinjsko sirce,saniper je dosta agresivan na metale.Jedina razlika je sto saniperu treba par minuta ,a sircetu bar pola sata a efekat je isti,ja sve probleme sa sircetom resavam,kod nas uTitelu je voda puna kamenca.
 
Evo sad sam zavrsio pranje hladnjaka. Prvo sam 2 puta sa vrelom vodom i masnom sodom i izlazila je tamno siva voda,nakon toga sam isprao sa vodom i onda sipao sonu kiselinu i muckao hladnjak,drzao 15 min,prosuo pa opet ponovio. Nije bilo nikakvih opiljaka,jedino je voda bila zuta.

- - - - - - - - - -

Ima li neko ideju zbog cega jos moze da se greje kombajn, krv mi je popio.
 
To je drugi motor i opet isto?A kako se ponasa u radu da li deluje kao da je opterecen ili radi normalno ,mislim da mu nepravi opetecenje taj hidro pogon ako ga ima a nesto nije u redu, to je verovatno neka sitnica koju ste prevideli sto bi majstori rekli cuks
 
U transportu se ne greje,samo kad dobije opterecenje. Juce skidao jecam i vozio ga upola od onog koliko moze da ide i on se greje,cim stanem da iskipujem on spusti na 60
 
Daj nekom da vozi a ti ga prati zavirivaj i trazi sta je problem ,sigurno je neka glupost na koju ni ne pomisljas.Nisam samo najbolje razumeo kad vrse jel deluje kao da mu je tesko ili ne?Ako normalno radi pod opterecenjem a ipak se greje onda to mora biti do hladjenja ili nema dovoljan dotok vazduha do hladnjaka
 
Nazad
Vrh