Koliko se često treba dnevno puta hraniti tovljenike

novii je napisao(la):
Dali neko od vas praktikuje mešanje vode sa hranom koju daje tovljenicima, mislim samo se malo dodaje da se hrana pokvasi. :sta:
Ja imam autumatske hranilice (plastične) i svinje same okvašavaju hranu,veoma sam zadovoljan 280-100
 
ja imam hranilicu koju sam sam pravio ... nema prosipanja hrane ni nishta i uvek u njoj ima minimum 100 kg

a hranu pravim 70% kukuruz 10% jecam i 20 % soje i od kad ih odlucim od krmace za 100 dana naguraju oko 100 kg a neki cak i vishe
 
druze obicna hranilica.. kako oni pojedu tako se hrana sama dosipa i nema toga koliko puta dnevno... svinje moraju uvek da imaju hranu i da jedu kad pozele,. meni se ni svetlo u svinjcu u opshte ne ga si da vide i nocu da jedu i obavezno pojicice(sisaljke) dok nisam imapo pojicile desavalo se mali da dobioju i proliv kad ih odlucim jer zamazu vodu...

znaci samo prve 2 nedelje kad odlucim prasice doziram im hranu da se nebi prejeli i privikli a posle toga hranilica e stalno puna
 
saleso je napisao(la):
@MONTOYA
JEL BI NAM USLIKAO DA VIDIMO KAKO TO IZGLEDA
to su te hranilice stane u njih 30kg opslužuje maksimalno 15 kom.
2ih6zrt.jpg
wa0b9z.jpg
ima dovod vode koja služi kao okvašivač
 
mislim da nepa potrebe za kvashenjem grane al ne skodi ...

ja sam od korita jednog napravio hranilicu soroko je 1.8m i do sad je 30 kom iz njega jelo bez problema .. jedu na smenu
 
Da li sam ja dobro razumeo, da bolju konverziju hrane se dobija kada se hrana izmesa sa vodom i tu smesu dati svinjama?
 
koliko kosta takva hranilica,jel to obicna pojilica unutra jel oni imaju josi pojilicu pored
 
KishRobert je napisao(la):
a da li tovljenicima dajete suvu detelinu?mislim iz bale.
moji se pokidaju na nju!
ja mojima dajem dok im cistim jer samo tako mogu nekako da ih odvucem od kolica.. :) jedu pa rasturaju ...
 
ja moje hranim sa silazom i jedu koliko hoce jel zna neko gde mogu da nabavim one betonke hranilice to bi za silazu bilo strava
 
saleso jeftinije bi ti bilo da napraviš drvene kalupe i sam ih izliješ. Malo šljunka,cementa i armature i eto ti betonske hranilice.
 
Bilo bi idealno da se okace slike raznih tipova hranilica, kako bi i laici (poput mene) mogli da se odluce koji tip da uzmemo :sta:
Naravno, uz preporuku i sugestiju Vas iskusnijih po tom pitanju ::namigivanje:: Jer, evo ide vreme kad se i kupuju prasici , pa sto za tov i jesenje klanje, a sto za razna slavlja na razanj :ppozdrav:
 
saleso je napisao(la):
daleko je to od onih sto se moze kupiti
Betonske hranilice nisu mnogo skupe po zemljama zapadne Evrope jer to iskace iz normi tamo, ali je problem kako ih doterati :sta: :sta: .
Pokusaj kod onih sto vuku pololvnu poljopremu iz inostranstva svasta teraju pa mozda ima i toga.
Ja sam nasao u Francuskoj one sa okvasivacem L=50cm, l=35cm, h=100cm staje oko 30 kg hrane platio sam 100 eura 11 komada stim da jedna nema ovlazivac, jos nekih 150eura rashoda dok je stiglo , uhvati se 25 eura hranilica.
Pokusaj kod ovih sto vuku sve i svasta.
 
Nazad
Vrh