Koliko radnih časova vam godišnje naprave traktori i kako?

I koliko napravis radnih sati sa Claasom?

Moj je Zelenko za nepunih godinu dana nakucao 722 radna sata.
 
Kako mozes da vozis traktor a ne pratis? Ako si 2 puta menjao to je 500 sati.

Mislim da nije od hidraulike bas duplo duzi filter ali dobro. Recimo da je tako.
 
ja ga menjam na 300h. vazno da su ga promenuli jer im to nije bila navika da menjaju ta filter. nije meni za filter nego steta da se skrsi taka masina
 
Ja sam ih pitao sto ne menjaju i filter reverzera na 100 sati kazu ne treba tek na 500 a na 100 sati su menjali taj od hidraulike. Ulje je cisto u njemu, gledam da ne kacim da kipujem tudje prikolice. Filter reverzera je dosta dobro izgledao kad smo ga menjali, samo nek tako bude i ubuduce..ja nikad nisam zalio na ulje i filtere ma koliko kostali jer to cuva masinu.
 
ulje je uvek cisto u hidraulici reverzerski filter se menja na 500 ali to niko nije menjao sem mene i znam da im nije praksa zato sam te pito... a ulje kad zaprlja bez da si ga kacio na tudje prikljucke to je manifest duplih pumpi a u glavnom tvina...
JA OREM DRUGOM NA KORNJACU :D :D :D
 
meni je prosecna brzina 11.5 i izlazilo mi 9,5l po lacnu dal je bilo 28 min lanac ili 34 nesto od ta dva a tanjiracu V 30 vuce 13.7km/h skoro skroz zakosenu lud traktor
 
Pa ti onda teras pun gas 2 brzom kornjacom. Mislim da ispod 40 minuta neces uzorati jutro ili kako ga ti zoves lanac ali je to onda neka ultra laka peskovita zemlja i dobri uslovi oranja.
 
Moj traktor je sve radio, samo sto hleb nije mesio.
U transport je isao samo jesenas u kukuruzu i tu sam mozda 20 sati nabio. Uzorao sam sa njime oko 70kj, gruberisao ukupno isto oko 70kj, izbalirao 29000 bala (nepunuh 1000 bala je jos 577 uradio dok su momci to jutro radili redovan servis na Claasu), obrao 0.5kj kukuruza, posejao kojecega 64kj, istanjirao 30kj, valjao psenicu 8kj (mrzilo me da palim 577 posto sam njega vec terao), vukao stajnjak, vukao cisternu za osoku nesto malo par tura mozda, i na kraju setvospremac i germinator sto sam vukao moje i usluzno ukupno 290kj ako sam dobro izracunao. Mozda mi je jos neka operacija promakla ali to je uglavnom to.
 
Zanimljivo... Ti claasa bome ne sparas ni malo... Sta ti onda sedmice rade, kad claas ovo claas ono? ;)

Ja s 539 malciram vocnjake, bacam gnojivo, sijem, prskam, kultiviram i kad berem kukuruz u granicama sela je u transportu posto nije registriran. Uglavnom sve sitniji poslovi i vozikanje po selu na nekih 27kj zemlje a od ove godine radim 37kj. Na 27kj je radio oko 400 radnih sati godisnje, ali dobar dio toga je usluzno malciranje vocnjaka. Sad cemo vidjeti kako ce mu biti.

549 ore, tanjura, sprema, bere usluzno kukuruze, vuce djubretaru 4t, malciram vucenim malcerom kojesta i svasta s njim i vuce prikolicu u zetvi. Ima dosta vozikanja s prikolicom 15km do grada i nazad, jer uvijek nesto treba prevesti... On mi je na 27kj odradjivao malo preko 500 sati godisnje.

Sve u svemu, mislim da jos imam lufta za bar 10kj zemlje, tak oda se ne bojim za traktor, vise me brine moje zdravlje ;)
 
Sve to u redu, ali nece mu nista biti ako s 577 balira ili vozi stajnjak ili sije...

Komfor je jedno a zdravlje je drugo. povezani jesu jedno s drugim, ali ne previse.
 
Moj prosek sa MTZ-om je 400 radnih sati godišnje, a radi samo oranje, spremanje i transport. Kada bi radio i sve ostalo bio bi tu negde blizu Bubu-ovog Klasa.
 
tm 350 rh, 110-90 isto tako, steyr za god. i po oko 900 napravio i 549-ka 370-80 godisnje, ursus je za rezervu tu
 
Sa jednim MTZ 820 napravio 600mč a sa drugim 450 mč za jednu godini plus ursus 335 oko 300 mč.Inače pre jedno 6-7 godina kad sam imao IMT 56o stari tip za dva meseca u jesen odradio 600mč, a inače godišnje u proseku provedem 1000-1100mč u traktoru i kombaju.
 
Nazad
Vrh