Koliko radnih časova vam godišnje naprave traktori i kako?

Bobo, 577 DV je napravio u 2011 ne racunajuci januarko i februarsko oranje mozda 50 sati jer je bila lepa jesen pa nije bilo potrebe za DV a letos mi je godio bez kabine za slamu.
577 obican je parao, kosio i nesto malo grabio detelinu, izbalirao tih 1000 bala o kojima sam pricao i bio je u transportu u paru sa Claasom a nekada i sam. On je napravio oko 150 sati.
533 je vukao elevator za bale, krupio je sa cekicarem i prskao je. Mislim da je napravio 200 sati ako ne i koji sat vise.

Najradije bih ostao na 3 traktora ali posto 533 i ne vredi nesto posebno necu ga prodavati nek bude zamorce. :D
 
Pa ti onda teras pun gas 2 brzom kornjacom. Mislim da ispod 40 minuta neces uzorati jutro ili kako ga ti zoves lanac ali je to onda neka ultra laka peskovita zemlja i dobri uslovi oranja.
uglavnom nije teska zemlja normalna obicna ateram ga na 1800 ali su ovi jd DPS motori sa elektronskom kontrolom motora mnogo elasticniji i zustriji od perkinsa zato ti kazem da je ARION 420 izmisljen ja cu mog dogodine da prodam ili da menjam sa micom za ARIONA
 
Kod mene IMT 539 za njegovih 25 godina napravio nesto vise od 4000 sati,znaci godisnje po 160 sati.
Massey 35 je kod nas od 79 godine,na satu mu stoji 7800 sati a kod nas je kako mi otac rece odradio 3000 sati.
 
moj 560 je u 2014 odradio punih 13 sati. 1 hektar oranja, ostalo transport. trenutno na satu 1381,6h. ako ovako nastavi sahranice me. :osmeh:
 
Kod mene je Deutz od septembra napravio oko 300 sati, Steyr oko 150 sati, 539 napravio 200sati. Stim sto nije gotova sezona, tako da ce napraviti svaki barem jos po 100.
 
Mere li svi satovi radne sate na isti način?

Konkretno, neki traktori na većem broju obrtaja za kraće vreme naprave radni sat nego na manjem broju obrtaja.

Drugi mere sat za sat vremena rada bez obzira na broj obrtaja.

Takodje i period zamene ulja u motoru je kod pojedinih 100-150 rh dok kod drugih 200-300 rh što možda ima veze sa merenjem radnih sati.
 
Na domacim traktorima pisr "casova rada pri 1500 obrtaja". Znaci, pri gasu 1500rpm, 60min rada = 1 moto cas, na vecem gasu ya manje vremena napravi 1moto cas. Ne znam kako je na zapadnim traktorima.
Period zamene ulja zavisi i od samog kvaliteta ulja. Neki ga menjaju u roku:osmeh: a neki samo dolivaju ako su im losi motori.
 
Mere li svi satovi radne sate na isti način?

Konkretno, neki traktori na većem broju obrtaja za kraće vreme naprave radni sat nego na manjem broju obrtaja.

Drugi mere sat za sat vremena rada bez obzira na broj obrtaja.
moto sat nema veze sa satom na ruci, zidu i slicno. moto sat je moto sat. na nekim modelima je doznaceno pri koliko obrtaja se poklapa 1 moto cas i 1 cas. a ono nema veze jedno sa drugim. moto sat je orjentir kad sta da mijenjas i da se gleda ishabanost masine ili ucinak iste. kao npr na bagerima.
 
Kod mene JD 6330 (110 ks) napravi 850-900 sati godišnje, a 6930 (160 ks) oko 600-650. Ostali naprave do 400 godišnje.
 
Za moj torpedo bi lakse bilo napisati koliko stoji. Cini mi se da je manja brojka :osmeh:
 
Nazad
Vrh