Koliko površine imate pod vodom ?

To ti je komšo gvožđe ali čist čelik :haha:
 
Minerali pigmenti zemljišta

hematit – crvena boja
limonit – žućkasto rđasta boja
vivijanit – plavičasto zelena boja
haloidi i kalcitna prašina – bela boja
jedinjenja mangana – crna boja
kvarcna prašina – siva boja

Minerali karakteristični pokazatelji za pojedine horizonte

kalcit u černozemu
kvarc u podzolu
hematiti i limonit kod gajnjače
vivijanit kod ritske crnice
2iu5c06.png
 
Išao sam danas da probam tanjirati strnjiku u delu atara gde smo imali najviše štete od vode.Nemože a neverujem da će se išta raditi ove godine.
 
Da li je neko mozda dobio odstetu za drzavne parcele pod vodom ove godine ili mozda zna nesto
vise?, hvala nisam u toku :cao:
 
Znam da je kod nas izlazila inspekcija na državnu zelju, da bi konstatovala procenat oštećenja.Verovatno će im umanjiti cenu zakupa i odvodnjavanje.
 
Danas sam prošao pored jedne moje parcele koja je posejana pšenicom.Od zadnje kiše koja je padala u količini oko30 lit/m2 jedan deo je već sad pod vodom.Nije mnogo ali evo opet pada.

U prolazu sam slikao još jednu parcelu (nije moja ali imam i ja takvih).
 
Ko o čemu ja o vodi.
Pre neki dan sam išao prema susednom selu (Banatska Topola) i uslikao ostatke Panonskog mora
PB100010.jpg

PB100009.jpg

PB100008.jpg
 
voda se opet pojavljuje.ogledala se sire.ako za vikend padne 30l ode sve u tri lepe...
 
Da li je neko utvrdio da li ovo sve ima veze sa podzemnim skladištem gasa u Banatskom Dvoru? To "skladište" je u zemlji, ali nije cisterna, nego se gas pumpa direktno u zemlju, a velika količina gasa je u pitanju. Da li je to pumpanje moglo da poremeti podzemne vode i da ih istera na površinu? Mi nismo daleko od Dvora, a ko zna dokle se prostire taj podzemni bazen, možda je i ispod nas?
 
Kako se gas pumpa u zemlju, pa zar neće da izvetri, nađe negde pukotinu i ode :sta: Pa kakvo je to skladište kad nemaju cisternu u koju skladište gas :sta: Ako imaš više informacija o ovome napiši ....
 
Nemam informacije, zato i pitam. Zamisli koliko velika treba da bude cisterna da u nju stane dovoljno gasa da cela Srbija može mesec dana ili dva da ga troši? To su u pitanju milioni kubika.
 
Ako je to istina da su samo upumpavali na taj način gas(ali mi to deluje strasno nelogično i nerezonski, mada ne i nemoguće), to mora da ima neke posledice po sredinu....
 
Ja mislim da oni taj gas sabijaju na velik pritisak pa tako manje mesta zauzme..... A u gasovodu on nije pod nekim bogzna kakvim pritiskom..... nema ni pola atmosfere....
 
zorancile je napisao(la):
Da li je neko utvrdio da li ovo sve ima veze sa podzemnim skladištem gasa u Banatskom Dvoru? To "skladište" je u zemlji, ali nije cisterna, nego se gas pumpa direktno u zemlju, a velika količina gasa je u pitanju. Da li je to pumpanje moglo da poremeti podzemne vode i da ih istera na površinu? Mi nismo daleko od Dvora, a ko zna dokle se prostire taj podzemni bazen, možda je i ispod nas?
Ја сам гледао на телевизији ,,највеће катастрофе,, стварно се гас складишти у земљи, то може да буде опасно ако гас нађе пукотину. Замисли одеш да ореш а на сред њиве процурео гас ... Вода је тежа од гаса и она би истиснула гас на површину а не обрнуто.
 
Nazad
Vrh