Koliko naplaćujete usluge obrade zemlje

Drustvo koliko se krece cena oranja kucnjih basti traktorom?
 
ok, znaci ako je jutro recimo 6000 din onda bi basta trebala da bude 12000 sto dodje kao 2 din/m2 odnosno 2000 ar?
 
Kod nas su baste dosta male, ali svaka se racuna kao da je pola jutra (0.5kj) Jer retki hoce da se okrecu mnogo po basti za hiljadu ili dve dinara...
 
Ja vec ugovorio jutros oko 15 prikolica po 10e. Jb sad vidim da sam se zeznuo, mogao sam i vise da mu trazim. Utovar i rasturanje, tacno 1km do njive, asfaltnim putem. Prikolica sip 3.5t. Valjda nece puno nafte da ode u transportu pa cu da se ispeglam tu nekako. Hvala u svakom slucaju. :ppozdrav:
 
Utovar sa 539. A prevoz cu ili sa zetorom 6211 ili sa rusom 920, jos se mislim. Tako sam i ja nesto racunao. 20 do 25 litara gasnog ulja, posto njega trosim.
 
Nisi se zajebo ni malo ima da bude lepo i tebi i njemu, kad su uslovi dobri deset eura je sasvim solidno, ja sam naplacivao i po 20 jebiga prljav je to poso tehnostroj 4200 ali sam se bas zajebo tovarili rucno drugcije ne moze, ceo dan jedva tri prikolice popio sam samo pola gajbe piva dok sam ceko da natovare, u hladu bilo 35 a na suncu ne pitaj, pukla jedna guma na prikolici ma haos, sad sam joj jos i produbio stranice.

Ja to ovako:
Izvlacenje iz septickih jama po 10eu. po cisterni a ona je 3000l i URSUS 355
Branje kukuruza islo po 100eu. bere eko 3500 i 533 IMT
Baliranje lifam i 533 od 70 do 100eu. po hektaru
Kosenje 165 poljska i URSUS 355 30 do 50 eura po hektaru
Sejanje kukuruza, dvoredna oltova valjda one plave sa zutim kantama klasicna jebiga oce tu mada i ja sa njom sejem 35eura hektar
Cepanje drva traktorom i svrdlo odokativno 30 do 50 eura sat do dva posla
Freziranje IMT 506 oko 3 eura po aru dva ili tri puta prolazim
"Cuvanje" ZENSKE dece od 18 do 25 godina starosti od 50 do 70 kg. nocni rad ako su kvalitetne moze i danju :), nisam naplacivo do sad
 
Dali je neko žeo po satu a ne po hektaru? Možda bi to bilo dobro za one koji se stalno žale da kombajner ide prebrzo. Sat je toliko a ti reci koliko brzo da vozim. Baš me interesuje dali bi se onda žalili da ide presporo?:osmeh:
 
PA da znas da nije losa ideja.. Nekad kad radim neka psenica kao da je povaljana moram da dangubim 3 sata po hektaru a negde to ide zacas...
 
Nazad
Vrh