Koliko naplaćujete usluge obrade zemlje

Polako momci sa isplatise ne isplati se.Kada bi uvek situacija bila kao ove i prošle godine (mnogo kombajna malo posla)naravno da se ne isplati za 30 kj kupovati komb.Ja sam kommbajn kupio pre 5 g.najviše iz revolta (neodobravanje količinskog popusta) jer nije bilo toliko kombaja i niko nije morao da popušta zbog same količine posla,Tada sam NH1550 plato 12500e,radim manje od 100kj ,uslugama pokrijem gorivo i sa moje tačke gledišta nisam se prevariuo.Sa tom količinom rada(sam vozim i traktor i kombajn):ppozdrav: kombajn se nije kvario ni ulje ne menjam svake godine,vrednost mu nije nešto opala tako da po meni ima smisla imati kombajn i za manje količine zemlje.Samo ne skuplji od 20000e.A što se cene usluge tiče uvek će onima koji plaćaju biti mnogo ,ali što se mora nije teško.
Kako vozis sam i traktor I kombajn? Ostavis prikolicu pa se vracas po kombajn? Ili?
 
Lepo,verovatno taj ko bi ti platio preko računa,je u sistemu PDV,pa da opravda trošak za uslugu,tako da uzmeš sačiniš račun u dva primerka,overiš,potpišeš,takođe i kupac,uplati ti,svi sretni i zadovoljni
 
De 70e ? u moj kraj oranje je od 150-200e po ha. Ta njiva je teska za obradu , tu moras ici na punu cenu.
 
Ja kad bi bio u tvoj kraj. Samo oranje bih radio, nista drugo. Pa sta orete za 150e? Kod mene oranje 100e ha. Ali ni toga nema, pre nece da rade, nego da plate.
 
Ma teska je zemlja. I redko ko ore za pare i redko kome treba da mu neko poore.
 
Treba mi usluga ,ako je to uopste izvodljivo , naime treba mi racun za usluge obrade zemlje (podrivanje i busenje rupa) ,izdavalac ne mora biti u sistemu pdv ,neko od kolega iz okoline Tomasevca (zr,pa,okolna mesta) da je voljan da mi to izda.. Iskreno nisam najupuceniji u te racune i koje gazdinstvo to moze ..
 
Nije velika 0.5ha , obrada zemljista za sadnju vocnjaka ,podrivanje , busenje rupa za sadnice i stubove. Iznos oko 50000 din , prilazem dokumentaciju za povrat za sadni materijal ,imam mogucnos da prilozim racun za obradu i busenje.. Kad vec predajem mislio sam da mi neko izda racun , ako to izdavanje racuna ne povlaci za sobom neke troskove i probleme onom ko ga izdaje..
 
Nije velika 0.5ha , obrada zemljista za sadnju vocnjaka ,podrivanje , busenje rupa za sadnice i stubove. Iznos oko 50000 din , prilazem dokumentaciju za povrat za sadni materijal ,imam mogucnos da prilozim racun za obradu i busenje.. Kad vec predajem mislio sam da mi neko izda racun , ako to izdavanje racuna ne povlaci za sobom neke troskove i probleme onom ko ga izdaje..
To može bilo ko izdati,i neko ko nije u sistemu PDV

- - - - - - - - - -

Samo mu ipak plati virmanski,imaš izvode,kao dokaz o plaćanju
 
Nazad
Vrh