Koliko naplaćujete usluge obrade zemlje

On sa 1000din/kj nikada ne moze otplatiti taj traktor pa da seje 24 sata 3 meseca godisnje sa njom.


@ratatatui
U kvalitetu znaci. Da se ne tera brze od 5km/h, da su raonici ostri, da lepo idu u zemlju. Ploce da ne zapinju nigde, creva da su zadihtovana da na okretanjima pri manjem gasu ne pada seme. Markeri da su nastelovani da je sastav u 3-4cm precizan. Da na kocice zna da istera prvu masinu do komsije, ako pocinje od razora da ne bude krivo itd. Za 1000din ja prvi ne bi isao nekome da sejem pedantno, jer onda ne mozes da uradis 30kj vec 20kj sa 6 redi masinom, ako se posvetis detaljima.
 
Malko preteruješ , ljudska sklonost ili slabost je da odma traži manu ,tako i kod te usluge sejanja videli bi mi tu svašta što nam smeta i kojekakve sve propuste ,samo kod sebe se svojski trudimo da ne vidimo ništa,ili odma da se opravdamo:osmeh:
 
Ima i druga fora da proberes musterije, imao sam i one koji papucom staju odakle bi da pocnem i de da zavrsim, da okrecem na leniji i teram preko razora jer su odorali, pa bi na jednoj njivi(tipa 2-3 kj razlicite hibride) a ima i musterija kojima posejem 14.5kj u 4 njive ni jedna nije dalje od 1km van sela, menjac na masini ne diram, puste da do medje uradim 3-4 uvratina i tu je potrosnja smesna i odmice.
Kad malo bolje sracunam na dan mi je isto da li picajzli sejao 15kj po 15e ili jednom normalnom 20kj po 10e.
 
Proceniš s kim imaš posla,ili lepše rečeno mogu posejati i za crvenu a nekima neću ni za takvih deset .
 
@Bojceticu,da treba da ti sejem 5km/h sigurno ne bi radio za 1000 din a inace je to bas niska cena.Ja sebi u svojoj njivi sejem izmedju 7 i 8 km/h.
 
Pa sta?Sejao sam je sa Majom i 6km/h i 7,8km/h i NIKAKVE razlike u sklopu nije bilo.
 
Ja sam ove godine sejao prvom crni zec i treca beli zec , ko ima torpeda zna da je ovo drugo brze dosta.Razlika u preciznosti je znacajna.Mnogo se zuri a seje jednom u toku godine.Sejalica je gaspardo niska .Cini mi se do sada sto sam gledao da monosem najpreciznje seje
 
Nazad
Vrh