Koliko naplaćujete usluge obrade zemlje

Obidješ jedan i po krug sa šestorednom sejalicom potrošiš od 2 do 3 litre ovog subvencionisanog goriva i tri crvene staviš u džep lepa je to zarada
 
Poslednja izmena:
Ruku na srce ovaj za 4500 hiljade seje i baca djubrivo kroz depozitore, po meni je to dzabe..

Poslato sa RKY-LX1 pomoću Tapatoka
 
Ja imam nešto uslužno da posejem pa čisto da se informišem sad vidim koliko god da ištem malo je🤣
 
Da, pogrijesio sam, 100€/ha. Kod nas se racuna u dunumima, pa sam zato pogrijesio.. Izvinjavam se.. Dizem dzakove djubriva, sipam u koseve. Nosim vrecu sa sjemenom, svakom zahvali sjemena, pa dospi. I sve to da radimo dzaba, hvala al ne bi..
 
To mora da imate musterije koji imaju samo par hektara zemlje inace ne vidim ko bi placao toliko da mu seju kad moze kupiti svoju sejalicu koja ce mu se otplatiti za par godina max.
 
Ma to su sitne parcele, prosjek 0.4-0.5ha, 80% njih su penzioneri preko 70 godina koji su naucili da siju radi reda. Do skora smo usluzno sijali 50ha, sad je to vec prepolovilo, i svake godine sve manje i manje. Ljudi stari, bolesni, a dosta ih je i umrlo..
 
To mora da imate musterije koji imaju samo par hektara zemlje inace ne vidim ko bi placao toliko da mu seju kad moze kupiti svoju sejalicu koja ce mu se otplatiti za par godina max.
Kod mene 99% "poljoprivrednika" ima do 5-6 hektara i onda im se ne isplati kupovati.Rade druge poslove a imaju ferdze plugove tanjirace i eventualno prskalicu i cisto odrzavaju zemlju da ne raste korov.A vremenom sve vise takvih daje zemlju u zakup.
 
Nazad
Vrh