Kolika je cena pripusta nerastova u vasem kraju?

Mi kao da zivimo u razlicitim drzavama.Za koji krasni je kod nas duplo skuplje V.O. nego kod vas? Pa neteramo vet da skace na njih.Lopovi :udri: :udri: :udri:
 
Cuo sam od prijatelja da je u Beceju na jednoj privatnoj farmi dve doze semena 600 din
 
Kod nas ljudi kupe sjeme i sami osjemene krmaču (ako žele). 1 doza sjemena je 50 kuna (700 dinara) s tim da trebaju 2 (ujutro i uvečer). Još uvijek se više isplati držati nerasta, nego svako malo ići po sjeme, pa ne uspije. On se za godinu dana otplati, a ne pojede puno hrane
 
Ja imam drugi fazon:uvek imam dva nerasta ,razlika u starosti god dana.Kad mali stigne za parenje i proverim ga,starijeg ustrojim i dotovim par meseci pa pod noz.Onda ostavim novog i tako sve u krug.A ako mlad nevalja onda njega davim a stari ostaje do iduce godine.Spojim lepo i korisno.
 
Nikola.KV je napisao(la):
Ja imam drugi fazon:uvek imam dva nerasta ,razlika u starosti god dana.Kad mali stigne za parenje i proverim ga,starijeg ustrojim i dotovim par meseci pa pod noz.Onda ostavim novog i tako sve u krug.A ako mlad nevalja onda njega davim a stari ostaje do iduce godine.Spojim lepo i korisno.

tako i ja radim :ppozdrav:
 
1000 din ili 10 E, ako ne ostane sprasna, drugi put za dzabe... i imamo stalne musterije koji nas ne menjaju.
Zove, dam mu instrukcije i termin, dodje, op-skok-prc, crvenoga ja u dzep, on krmacu u korpu i kuci svi zadovoljni.
Koji se ne najavi, ljubi vrata bez pardona!
 
trenutno svog vepra ne rentiram... bavarski nemacki pietren..... plasim se nekih bolestina da mi ne nahvata .. jer ljudi ne vode racuna o krmacama kako bi trebalo .. neuhranjene ..upredene ..sugave . prljave .. do daljnjeg nista .. mada je unosan posao :D :cao:
 
kod mene u selu covek ima 7 nerasta na auto prikolici stavio reklamu kaze sve za ljubav nisam veterinar ali mogu pomoci dolazak kuci700din a teranje kod njega 500 zaradi vise nego neko u nekoj firmi
 
Kod mene 30 KM=15 e sa prevozom drugi put ako ne ostane isto.
V.O. 25 KM oko 12e.
 
Kod mene 700 dinara nerast,a VO 1500,ako prvi put ne uspe i jedno i drugo se placa ponovo :udri: :udri:
 
Nazad
Vrh