Kokoške za dvorište

Za dvoriste su jako dobre amrok i saseks.Ja sam imao 5,6 vrsta zivine i oni su se jako dobro pokazali.Moze i italijanka ili nece da se razleze.
 
Imao sam i Amrok zivinu ali su sitnije i nose prilicno sitna jaja. Njuhempsir je znatno krupnija i nosi krupnija jaja. Trenutno imam njuhempsir i legorn...ali leghorn je cudo...ni manje kokoske ni vecih jaja :haha:...samo kad se iznosi ne vredi je za supu jer je jako sitna...leghorn kad zavrsi radni vek se zakolje, obari i pojede je kera :osmeh:.
 
@malimedo38

Ne, infra sijalicu niposto ne stavljas u teglu, mislio sam samo na ove obicne sijalice. Jako se lepo pokazalo to sa teglom, normalno za male tovljace govorim. Sto se tice reklama, ako je u vezi sa temom i pomaze clanovima slobodno stavljajte, ali ne bas preterano. Cene pilica treba u odgovarajucoj temi postaviti, onaj post sa cenom necu dirati, bas se lepo bila razvila prepiska.:osmeh:
 
evo i ja da probam da postavim sliku po prvi put.
2.februara stigli new hampshire pilici 40 kom sa zivinarske zadruge novi sad.
Castili sa 5 leghorna.slikani sa 3 dana starosti



Uploaded with ImageShack.us

---------- Poruka napisana u 18:13 ---------- Prethodna poruka je at 18:11 ----------

ako pocnu restrikcije izgleda ca zavrsiti svoj mladi zivot,a bilo bi bas steta.Kako da ih ugrejem na par sati ako nestane struje pitanje je sad.




preziveli i minus 27 bez restrikcija struje


URL=http://imageshack.us/photo/my-images/545/28845041.jpg/]
28845041.jpg
[/URL]
 
nabavio bih saseks pilice za dvoriste ako ima neki odgajivac u okolini neka mi se javi na pp.ja sam iz arandjelovca.
 
Razgledam vec neko vreme koju vrstu zivine da uzmem za cuvanje na ispust. Iz svega sto sam procitao suzio sam izbor na australorp i saseks. Zanima me iskustvo odgajivaca koji imaju neku od ove dve vrste zivine ili jednu i drugu vrstu. Koja je bolja nosilja i koja vrsta bolje koristi ispasu?
 
@ Aca-016. Dobre su i jedne i druge,iz mog iskustva sasex je za nijansu bolja nosilja ali i to zavisi kakvog je kvaliteta zivina koju kupis.Jedno je sigurno australop je mnogo lepsa koka (pravi ukras dvorista) tako da ti je moj savet da uzgajas obe rase jer su zaista ponajbolje za dvoriste.Sto se tice ispase,to bilo koja rasa zivine maksimalno koristi ali ne mozes da se oslonis samo na ispasu.To im je samo dodatak uz osnovnu ishranu koja bi trebalo da se sastoji od kvalitetnih zitarica.Ja moje koke drzim zatvorene u jednom hangaru velicine 10x4,5m visine 4m sa dosta svetlosti.Hranim ih mesavinom sledecih zitarica: jecam30%;kukuruz10%;psenica 30%;suncokret 10%; granula za koke nosilje 20%, imaju na raspolaganju veliki grumen stocne soli i svaki dan im iseckam na sitno jednu kantu trave(detelina, maslacak,zelje, liske rena itd....).Zitarica dobiju otprilike oko 100g po grlu a nosivost je za sada kao kod koka nosilja u kavezima s'tim sto se su po meni ova jaja dosta boljeg kvaliteta (crveni se zumance)~to je naravno samo moje misljenje.:ppozdrav:
 
@crni tekir. Koliko koka imas na toj povrsini? I jesi probao da ih hranis klicama kukuruza? Nameravam da ih gajim za sebe ne jedu mi se ova jaja iz kaveza. Citao sam negde da koke mogu da koriste i larve muva za ishranu pa bih i to probao. Sta mislis jel bi mogla da se napravi neka kombinacija u ishrani da se koriste klice zatim larve muva isusene ili sveze, ispasa i koncentrat u manjoj kolicini? Jel bi to bilo produktivno?
 
Pozdrav drugar.Mozes slobodno davati klice kukuruza i jos po nesto od "domace hrane"(ja mojima dajem i svu hranu iz kuce koja ostane~metu ko'ludi).Imaju na raspolaganju i jedno korito sa peskom,dosta precaga za penjanje....naravno daleko bolji uslovi za njih bi bili da imaju slobodan izlaz u dvoriste ali... bice i to.:ppozdrav:
 
Jedan moj prijatelj ima kokosku koja nosi zelena jaja,sve jedno sa kakvim se petlom pari, jaja su uvek zelena,a kokoska se nipocemu ne razlikuje od drugih kokosaka.Dali neko zna nesto o ovoj sorti

dal je to mozda araucana?? http://www.kippenpagina.nl/kippenrassen/araucana.html ima vise rase koje snesu zelene/plave boje araucana potice iz juznog amerike (chili peru) spada pod ukrasnog zivine prosecno snese 180 jaje u godinu kokoska ima od prilike 1600grama a petao 2kg ima ih u raznih boja a ima sa i bez repa i nenkako cudni usiju (neznam kako se to zove)

---------- Poruka napisana u 14:00 ---------- Prethodna poruka je at 13:21 ----------

Pozdrav,dali neko gaji ovu pasminu zivine?
Jersey Giants ili takozvanu kod nas Dzinovski Dzersej

Post je spojen: [time]1297710835[/time]
_________________________________________________
mwb5gg.jpg

Post je spojen: [time]1297736084[/time]
_________________________________________________
2zyhidj.jpg


sta ja znam (i potrazila na google/wikipedija itd) da jersey giants samo postoje u cisto belo i crno boja pa se pitam dali ta sa prva slika ukrstena bela sa crnom pa da je dobila ta boja ili je to ipak druga rasa? ja sam sad narucila jaje belog j.giant iz holandije pa cu dobit za par nedelje :)
 
Kolege jedno pitanje moze li za prostirku da se koristi slama posto nemam strugotinu.Imam 30 njuhempsira starosti oko desetak dana a vec tri su mi uginula, pa se razmisljam da nije u pitanju podloga inace stalno im je ukljucena sijalica a hranim ih sa starterom STO POSTO.Pozdrav.
 
dali neko zna sta je "normalno" cena za brahma pilici kod nas traze 220 din po komad i to beli, nemogu nigde druge boje naci.
 
Cena jednodnevnih brama je 200 din.
To im je cena i na sajmu da kupis. Imas i u NS-u u Zivinarstvu da uzmes
 
ok hvala na info pajapatak. onda me nisu ni toliko zeznuli mada su mi doneli 10 komada i 2 su bez gaca ili kako se to zove nemaju perije na prsti :S i 1 taj isti dan uginuo. a novi sad mi je malo daleko za par pilici.
 
Pozzz zanima me jel moze kokoska da je ja nekako raskvocam rodjak mi reko da stavim 4-5 jaja tu gde nose i da moze da se raskvoca????
 
Nazad
Vrh