Kokoške za dvorište

Rasheed91 hvala puno na ovim informacijama. Ja mogu samo majci da pokažem slike a ona je ta koja će da odluči koje da naručim. Uzeću po više komada od par sorti pa šta dobijem. Petlovi koji budu višak će sigurno otići u lonac. Ostalo ću ostaviti pa da vidim kako to sve izgleda. A interesuje me koliki je njihov vek trajanja za nošenje jaja? Predpostavljam da nisu kao klasične nosilje. Ako budem uzeo i kad ih odgajim verovatno će biti i po koja slika. Veliki pozdrav.
 
Rasheed91 kako se resiti pipa? Od 2015 imamo na selu taj problem. Zbog njih smo odustali da cuvamo tovljenike.
Kupao sam koke u rastvoru vode i insekticida za pipe, prskao, krecio, obgorevaonzidove. Pepala imaju kolko hoce.
Najverovatnije cemo pustiti celo jato da ugine prirodnim putem pa onda pauza od godine dve i možda opet nesto da se cuva.
Sa ovom cenom hrane ne isplati se cuvati. Jos u mom kraju nema kvalitetnih koka nosilja cak ni industrijskih da bar uzmemo 10 za sebe da imamo.



Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Probaj da nađeš byemite Bayerov preparat. Ja sam s tim održavao zaraženost. Imao sam sreće da je poljoprivredna apoteka prodavala na malo. 20ml pa sam kupovao u špricu. I onda pravio rastvor i prskao koke ispod krila po leđima i grudima. Svaku koku uhvatim i isprskam pa za sedam dana ponovo. U proleće i jesen. Ako se pipa zapusti hoće koke da prestanu da nose jaja.
Za hranu si u pravu. Ko nema svoju proizvodnju kukuruza i pšenice ne isplati se držanje koka.
Mada bi zadržao neki broj ali sada su mi se neke stvari izmenile pa neću moći da se posvetim kokama jer mi nisu kod kuće.
Ja ih neću pustiti da uginu nego će u supu.
Samo mi je žao. Selektirao sam, naravno amaterski, linije koje nose zelena jaja, imam par talijanki, gološije, par koka koje su nosile zimi. Nabavio sa petla graorana da razvijem i tu liniju.
Uglavnom infrastruktura će ostati pa kad se ponovo steknu uslovi krenuću ponovo.
Ono što nisam uradio a za čim žalim je da nisam uspeo da nabavim neki mali inkubator za dvadesetak jaja kako bi mogao da izlegnem jaja od nekih koka. Npr. od koka koje su nosile zimi. Njih bih više razmnožio.
 
Rasheed91 hvala puno na ovim informacijama. Ja mogu samo majci da pokažem slike a ona je ta koja će da odluči koje da naručim. Uzeću po više komada od par sorti pa šta dobijem. Petlovi koji budu višak će sigurno otići u lonac. Ostalo ću ostaviti pa da vidim kako to sve izgleda. A interesuje me koliki je njihov vek trajanja za nošenje jaja? Predpostavljam da nisu kao klasične nosilje. Ako budem uzeo i kad ih odgajim verovatno će biti i po koja slika. Veliki pozdrav.
Pozdrav Mirban,izvini sto nisam ranije odgovorio u frci sam velikoj i nisam ulazio na forum.Pa zivotni vek nema nekih pravila kod mene,neki maksimum domacih izmesanih a i ovih rasnih nebitno ide i do 7 pa i 8 godina,imam recimo jednog petla iz 2015,iz kombinacije brama i marans malo cudno ali nema znake starenja i koke isto imam jedno 10 starijih tih,nose i one ali nije to kao pre,negde imam od tih starih prosek od 80 do 190 jaja godisnje ali ih ne koljem i ne prodajem vise toliko,to je ljubav vise. Nekako ako ostavljas za sebe na duzi period koke najbolje bi bilo da sve uzmes pilad na jednom mestu i da su vakcinisana a posle iduce godine ti pravis tvoje krvne linije ukrstanje raznih rasa jer nece biti u srodstvu a i dolazi se malo i do dugovexnosti,drugu rasu ubacujes,menjas krv na neki nacin.Isto tako i nosilje,i njih mozes uzeti ili kao pilad,mlade u 18 nedelja ili iznosene,i one ce ziveti dugo mogu i do tri godine(ali samo ako su pustene)a i nosice ti jaja ali ne kao u prvoj godini . Uzimao sam iznosene sa farme iz susednog sela,to je prvih mesec dana bilo strasno,60 komada sam uzeo,do maltene 20-tog dana sam imao svaki dan po 50 do 60 jaja,ostali im preparati sto su jele tamo a kod mene samo moja hrana bila bez tog koncentrata i tih premiksa pa nosile rastrtile😂 Nosilje ne umeju da beze od petlova i malo je problem jer su oni na njih dosadni i desi se da ih povrede neki put u smislu da su im gola ledja i pojave se posekotine. I njih sam drzao na sistemu free range,tj pustene su bile po dvoristu,po travi,penjale se sa ovim ostalim po senu i slami,ma milina,one to mnogo vole,tj slobodu. Problem je nastajao kad im ponestane tih vitamina iz organizma i onda je dolazilo do kljucanja jaja i kanibalizma,tj kljucale su najslabijoj trticu do krvi i mesa ali se sa kostovitom,kvascom i golubarskim gricom to suzbija,oprez sa njima. Malo bude i problem ako ih recimo uzmes posle piladi tih domacih jer mogu da donesu bolest pa da zarazis i mlado jato zato ti preporucujem da ih kupis na sigurnom mestu ili sa instituta ili kako gde ima ali da ti garantuju da su vakcinisane ili da ti uzmes i vakxinises ih. Niko nece o tome da prica i da deli savete,ja sam to osetio na svojoj kozi,mi smo najebali 2012 kad su se te bolesti pojavile u madjarskoj i oni spuste cenu piladi i jaja a nasi kupovali i donesu ovde. Kuga,newcastlle virus,lesotho,gumboro,mogu cudo da ti naprave
 
Rasheed91 kako se resiti pipa? Od 2015 imamo na selu taj problem. Zbog njih smo odustali da cuvamo tovljenike.
Kupao sam koke u rastvoru vode i insekticida za pipe, prskao, krecio, obgorevaonzidove. Pepala imaju kolko hoce.
Najverovatnije cemo pustiti celo jato da ugine prirodnim putem pa onda pauza od godine dve i možda opet nesto da se cuva.
Sa ovom cenom hrane ne isplati se cuvati. Jos u mom kraju nema kvalitetnih koka nosilja cak ni industrijskih da bar uzmemo 10 za sebe da imamo.



Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
Pozdrav MilanM,izvinjavam se sto ovako kasno odgovaram. Vuxsd je dao dobar predlog ali samo sto on covek kaze da nadjes kod veterinara original ili u nekoj boljoj apoteci taj preparat,i sto cesce prakanje u toku godine,ja radim i iz prevencije 3 puta uvek po toplom vremenu i pocetkom jeseni jer se gamad sakriva po fugnama izmedju cigli ili u drvenoj gradji u objektu a lako se zapati i u balama slame ako kokosi spavaju u njoj. Posle iseljena jata iz objekta ja sam i isao i sa velikim brenerom i palio zidove i grede dok sam smeo jer crvena grinja tj pipa umire na preko 60 celzijusa i u kombinaciji sa tim preparatom najbolje se pokazalo u suzbijanju i najvise sam tako poubijao. Probaj i sa zivom sodom pre svih preparata jer ces njom dosta dezinfikovati objekat. Probaj aktelic 50 ec on je za ambar pre unosenja zitarica za gamad isto,nemoj da unistavas jato. Mozes i mast da im mazes domacu kao sto sam u jednom od prethodnih postova pisao.
 
Probaj da nađeš byemite Bayerov preparat. Ja sam s tim održavao zaraženost. Imao sam sreće da je poljoprivredna apoteka prodavala na malo. 20ml pa sam kupovao u špricu. I onda pravio rastvor i prskao koke ispod krila po leđima i grudima. Svaku koku uhvatim i isprskam pa za sedam dana ponovo. U proleće i jesen. Ako se pipa zapusti hoće koke da prestanu da nose jaja.
Za hranu si u pravu. Ko nema svoju proizvodnju kukuruza i pšenice ne isplati se držanje koka.
Mada bi zadržao neki broj ali sada su mi se neke stvari izmenile pa neću moći da se posvetim kokama jer mi nisu kod kuće.
Ja ih neću pustiti da uginu nego će u supu.
Samo mi je žao. Selektirao sam, naravno amaterski, linije koje nose zelena jaja, imam par talijanki, gološije, par koka koje su nosile zimi. Nabavio sa petla graorana da razvijem i tu liniju.
Uglavnom infrastruktura će ostati pa kad se ponovo steknu uslovi krenuću ponovo.
Ono što nisam uradio a za čim žalim je da nisam uspeo da nabavim neki mali inkubator za dvadesetak jaja kako bi mogao da izlegnem jaja od nekih koka. Npr. od koka koje su nosile zimi. Njih bih više razmnožio.
Vuxsd,nikola draganic iz okoline bg ima dobre inkubatore,ja imam od 100 i prezadovoljan sam. Ps,obavezno uzmi digitalni
https://m.kupujemprodajem.com/poljo...i-i-polovni/oglas/39832286#mhs0-1642369388678
 
Хвала колега. Моје коке су се лети квоцале толико да нисам имао места да их одвојим. Мени је требао мали инкубатор од највише двадесетак јаја. Био сам контактирао неке произвођаче али ми је било скупо и непотребно да купујем од 100 комада а прављење за 20 јаја није било 5 пута јефтиније. Али мени је био циљ да сакупим та јаја од кока које носе зими и да их размножим. Да се разумемо нису оне носиле сваки дан него сваки други, трећи а има и оних кока које стану у октобру или новембру па не носе до фебруара. Е те које су носиле и у екстремним условима сам хтео да размножим да би имао јаја зими. За ношење је веома важна и исхрана. Поред дужине дана и услова времена и држања и генетике и вероватно свега тога у комбинацији.
Али ја сам моју живинарску етапу завршио.
 
Nisam snimao kada sam probao da unistim gamad pre par godina.
Postelje od drveta,skinuta kora, iznesem napolje, prskam ektanomom 3x jaca doza nego za krpelje i nista. Posle sat vremena uzmem neostomisan opet nista, uzmem aktaru nista. Uzmem zivu sodu nista setaju i dalje, uzmem ugasim krec vrelo sipam i nista. Na kraj uzmem naftu pa sa malo brenerce i na kraju sam bacio postolje.
Svako jutro sam prskao kokotarnik ektanonom mesec dana, kupao koke voda Neostomisan i nista.
Palili smo brenerom danima zidove zamalo grede da zapalimo i odustsli smo.

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Uh uh koliko hemije,pa ce i koke da se podave u otrovu,a crvena grinja kao da je imala zaštitu opremu i ništa joj nije falilo,ja verujem da je tu bilo jako velika najezda grinja jer se legu jako brzo,ja sam svašta isprobao,zanimljivo je bilo efekat krečenja drvenog postolja za koke jupolom,farba je zatvorila sve rupice u drvetu i sutra dan se grinje pojavile samo gde njie bilo ospricano u velikoj kolicini.
 
Ujutru prskam pa zatvorim vrata kokotarnika i onda ih uvece pustam unutra.
Jedne godine sam resio pipe nekim sprejom protiv ljudskih vasi mislim da to bese 2011 i nisam imao pipe do 2015.Od tada do dana danasnjeg ih leti ima u ogromnim kolicinama

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Sredstvo protiv ljudskih usi ti je lindan , koji je derivat DDT-a i dozvoljen je samo za tu upotrebu.

Ja sam koristio za tretiranje kokosinjca sto je imalo aktivnu materiju amitraz , koristi se i kod suge, krpelja itd. , konje nesme da se kupa , ovdje kod mene se to zvalo Taktic i mogao si ga dobiti samo na veterinarski recept i pismeni dokaz da imas goveda , onda. Koriste ga i pcelari protiv varoe ili su ga koristili zamagljivanjem (vise nemam ni goveda ni pcele).

Ja sam ga koristio da prskam kokosinjac, ali nekoliko dana poslije ni kokosi nisu htijeli u kokosinjac od smrada ili zato sto su ovi nametnici bili superaktivni dok nisu pokrepali.
 
Испод камаре сламе изненађење.
1cb19d8cbce678a5fdc0fa77368864de.jpg
 
Pozdrav! Pošto imam 20ak domaćih pilića i do mesec ipo dana sam ih hranila koncentratom za obične divlje piliće čime da nastavim da ih hranim? Oni su sada već lepo operjali i iznosim ih na travu mada se još plašim da ih pustim slobodno jer su još mali pa da ih ne bi savladala neka mačka...Kada počinju sa zrnastom hranom i dok ne porastu, a definitivno sporije rastu od tovnih, kako se hrane? Za tovne piliće sam našla puno postova i kako se hrane i do kad ali za domaće nigde. Hvala na odgovoru
 
Poslednja izmena:
Pozdrav! Pošto imam 20ak domaćih pilića i do mesec ipo dana sam ih hranila koncentratom za obične divlje piliće čime da nastavim da ih hranim? Oni su sada već lepo operjali i iznosim ih na travu mada se još plašim da ih pustim slobodno jer su još mali pa da ih ne bi savladala neka mačka...Kada počinju sa zrnastom hranom i dok ne porastu, a definitivno sporije rastu od tovnih, kako se hrane? Za tovne piliće sam našla puno postova i kako se hrane i do kad ali za domaće nigde. Hvala na odgovoru
Погледајте у овој теми сам писао како сам одгајао и хранио пилиће. Данас је храна скупа па ако имате могућности можете свашта да им дајете и сунцокретову и сојину сачму и свашта нешто... Да их сада имам само бих их држао на мало зрнастог концентрата за коке носиље и кукурузној јарми и пуштао да кљуцају траву.
Провајте да оградите неку површину "густом" жицом па их пустите да слободно "пасу".
 
Погледајте у овој теми сам писао како сам одгајао и хранио пилиће. Данас је храна скупа па ако имате могућности можете свашта да им дајете и сунцокретову и сојину сачму и свашта нешто... Да их сада имам само бих их држао на мало зрнастог концентрата за коке носиље и кукурузној јарми и пуштао да кљуцају траву.
Провајте да оградите неку површину "густом" жицом па их пустите да слободно "пасу".
Hvala puno na odgovoru! Mislili smo da im napravimo neki pokretni kokošarnik pa da ih pomeramo pošto trave na placu ima dosta. Ja se jedino plašim šakala pošto se nekad noću čuju u daljini. I komšije kažu da hoće nekad i lisice da "svrate" pa ih ne bih ostavljala noću na otvorenom ali i dok ih pohvatam treba mi vremena. ☺️
Inače, uzeli smo za početak da isprobamo koke nosilje 6kom. Prodavac nam je rekao da nabavimo kavez i da će im trebati jedno nedelju dve da pronesu. Bilo nam je žao da ih držimo u kavezu pa smo ogradili jedan deo sa travom gde je i manji ambar, sredili ga i pustili ih. U početku su se držale zajedno i bile totalno zbunjene i ukopane. Međutim kako je vreme prolazilo oslobodile su se. Ja sam se plašila pošto sam čitala da te nosilje kada nisu u kavezu teško nose. E pa moram da demantujem...jeste da im je trebalo skoro mesec dana i da su u početku jaja bila kao klikeri ☺️ ali već desetak dana nose svakodnevno po 4-5 jaja☺️a pri tom su toliko pitome da nas prate kao naš pas Loki☺️☺️ i obožavaju da jedu iz ruke. Za njih uzimam super za koke nosilje i mešam sa kukuruzom i pšenicom a napolju stalno čeprkaju po travi i stalno imaju svežu vodu.
 
Nazad
Vrh