Kokoške za dvorište

Pre 4 dana sam ove pustio prvi put napolje, posle ih jedva uterao nazad jer kvočka nije naučila na nusprostoriju u kojoj borave momentalno, a škljocnuo sam jednom dok su bili na travnjaku. :)

2ryrl9k.jpg
 
Onoj koki gološiji koja je počela da leži 23.05 ostalo je još 6 jaja od postavljenih 10. Dva sam izbacio kao mućak a dva je razbila. Fićki koja je krenula da leži 21.05 ostalo je još 9 jaja od 11 postavljenih. Danas je izbacila van gnezda na samu ivicu gnezda jedno koje je bilo mućak pa je unaokolo bio stravičan smrad. Zamenjena slama a par jaja oprana. Ja nisam lampirao sva jaja kod nje već samo par komada da vidim kako se razvijaju pilići iznutra. Takođe je prekjuče izbacila jedno jaje jer sam video pola ljuske ali ono nije širilo mirise. Treća koka koja leži ima devet jaja a nasađena je 26.05.
 
I ja se čudim kako kvočka prepozna mućak.. djavo je znao... Terzin, vidim pevac ima potkresana krila, jel može da gazi koke kako treba? Čuo sam da kada im se potkrešu krila da ne mogu da gaze koke, tj da održe ravnotežu na njihovim leđima. Inače lep je pevac, a i odličan kvalitet fotografije. Ja da sam ga, sa mojim telefonom, tako uslikao u hodu bila bi samo crvena mrlja na fotografiji. :haha:
 
Gološija definitvno ili ima loše uslove jer je moguće da je toplo ovih dana ili nije dobra kvočka. Razbila još jedno jaje. Ostala još 5. Mislio sam da nije gladna ali svaki dan je puštamo da jede i pije i da se 'leprša' a juče smo je pustili i da izađe u prirodu.... Ona druga kvočka dobro leži ali kad je podignem mnogo je lagana. Kad im pregledam voljke ima hrane u njima.
Onaj pevac Šareno čelo je zaiteresovan baš za te kvočke... Obično su te kvočke u ograđenom ili zatvorenom delu kad su puštene i on dođe pa se udvara... One se onda uznemire....
Ili ode do one kvočke sa pilićima pa se šepuri pored pokretnog kokošinjaca2... Kakav perverznjak, ljudi moji.... :osmeh:
 
Pošto je jako toplo treda da je puštate 3-4 puta na dan da jede i pije, ili da namestite tako da može sama da ustaje, prevashodno zbog vode. Normalno je da smršaju dok leže, samo proverite da nema vaške jer su za kvočke fatalne.
 
Caooooo drugari
Kako sam sreeeecan mislio sam da je petao vijandote koje sam kupio ćorak jer su jaja bila mucak u dva nasada kad danas iz poslednjeg pokusaja ispod jedne je ostalo tri jajeta ostale sam bacio jer su bili mucak podignem je kad ono pile e sad ako iz ona sva nebude nista dali da ga ostavim sa kvockom ili u kavez pod sijalicom samog?

Послато са SM-N910F уз помоћ Тапатока
 
U danas bas ima. Srece bratu se izleglo danas 20tak pilica tako da ovaj moj ide kod njega u skoluon svoje.svakako cuva posebno tako da i za ovog ima mesto jos se nadam u onda druga dva jajeta

Послато са SM-N910F уз помоћ Тапатока
 
Joj nemas pojma kako sam se obradovao jos kad bi od ovog ispao pevac nio bi pun pogodak

Послато са SM-N910F уз помоћ Тапатока
 
Prvi jušnik je dogurao dovde a ostali kljuckaju unutar jaja.... nadamo se da će preživeti današnju grmljavinu i da ćemo ujutru kad ih posetimo da vidimo par njih....

 
Za sada 6 komada a mislim da ima još tri jaja koja treba da se ispile.
Kao da su blizanci... tri puta....

 
Poslednja izmena:
Fićka je na kraju izlegla 8 pileta. Jedno je mućak. Ustala je i šeta sa pilićima u gornjem delu pokretnog kokošinjca. Na slici ima 7 pileta a mislim da ima još jedno.
Gološija je uništila još dva jaja a jedno je prokljuvalo ljusku. To jedno sam stavio u gnezdo kod Fićke. Pilence je pijukalo iz jajeta i na kraju je legla na jaje. Posle sam joj dodao i ona druga dva.
Šta će biti biće.



Inače gološija je dobila ladnu kupku.....
 
Poslednja izmena:
Lepi su pilići, a i kvočka je lepa, ja volim crvene koke. :) Nemoj tu gološiju više ni nasađivati, vidiš da je baksuz... Juče su moji stariji pilići na punili mesec dana, i kvočka je već počela da ih bije i ne obraća pažnju na njih, i vratim je u kokošinjac kod koka, i jutros je nađem na gnezdu, pronela.
 
Za sada samo ovo jedno a iz ona dva jajeta se i dalje čuje kuckanje. Jaja sam opet postavio pod kvočku pa ćemo videti da li će se ispiliti nešto....
Lep delija koji se još uvek drži majci za skute....


 
Evo malo loših vesti.. danas sam otišao na 'salaš' i u gornjem delu pokretnog kokošinjca1 sam primetio da nedostaju 3 pileta. Ili ih je nešto odnelo ili ih je neko odneo. A postoji mogućnost i da su propali kroz rupe između dasaka....

Iz dela pokretnog kokošinjca2, gde je bila, izbačena Matilda i smeštena sa ostalim kokama a njeni pilići spojeni sa tovnim. Od tovnih su manjkala 3 komada koje sam zatekao u kućici gde su prignječeni i verovatno je moguće da su se uplašili jer je bilo grmljavine i nevremena. I Srećko i Bogdan su preživeli.

U drugi deo kokošinjca stavljena Fićka sa njenih 6 komada. A na njeno mesto gornji deo pokretnog kokošinjca1 stavljena Lejla sa svojim jajima i jednim izleženim piletom. Dra jajeta su nakljuvana pa će to pile imati društvo... ako ga opet nešto ne odnese....

Evo delije a naravno navijamo da je koka.... eto opet malo sreće i lepih vesti.... takav je život... ide gore pa dole pa opet gore....



I jedna velika koka gološija nešto kunja tako da sam je odvojio i nema mnogo šansi.... nešto se dešava... čudno...

- - - - - - - - - -

Evo novih pilića.

 
Enrocin kapi, 15 kapi na litar vode, ako ne griješim, i tu "mešavinu" sipajte u posude gde dajete živini vode...
Hoće golubovi i vrapci, koji su neizostavni pri domaćinstvima gde živina caruje dvorištem, da donesu sa sobom svakakve boleštine, pa je preporučljivo, pri uočavanju takve pojave "kunjanja" živine, upotrebiti savet sa početka mog Posta...
 
Hvala kolega Dobrodol na savetu. Kupio danas po savetu iz apoteke i stavio u vodu malim i tovnim pilićima. Za velike koke sam dobio neki prašak da koke piju a jaja mogu da se koriste. Ipak obustavićemo prodaju jaja dok one piju takvu vodu i još par dana kasnije. Ta jaja ćemo mi koristiti.
Takođe u vodu beli luka da 'okadimo protiv đavola' :osmeh:.
 
Nazad
Vrh