Kokoške za dvorište

Može i staro meso sasvim fino da ispadne, ali mora vrlo dugo da se peče na laganoj vatri. Mi pojedemo i meso od koka starih 3-4 godine i ne fali mu ništa. Malo tvrđe jeste, ali je ukus fantastičan. To je pravi ukus piletine. Takođe se, barem iz mog iskustva, teže skida sa kostiju ali meni je lepo. A što se imenovanja kokošaka tiče, Vusxd u pravu si. Ja nikad nisam imenovao kokoške. Jedino smo jednu pre 3 godine koja je preletala da nosi jaje u kanti nazvali Kantaruša i to je to. :)
 
Ja dam ime samo ako baš volim tu kokošku ili patku, tako jedan pevac ima ime Ćira, i njega ne diram nikako, kao i patku koju čuvam već tri godine zove se Dača, to mi miljenica i to je to..
 
Nesto neobicno sto sam primetio kod moih koka za dvoriste jeste da pevac uopste neskace na Somborske kaporke,na sve ostale hoce,od koka koje najkrupnije nose jaja su Leghorn,skoro svake godine uzmem neku novu sortu koka za dvoriste.
 
Kaporkama je glava veoma osetljiva, osetljivija nego običnim kokama. Zašto je to tako ne znam. Jednom mom drugaru je jedna ćubasta koka skočila i udarila glavu, nakon par dana je uginula od udarca..
 
Meni ovo par dana počele koke da nose, i patke od prošle godine koje su aprilske ;) Al zato po ceo dan radvajam dva petlića kokinkina imam tri al samo ta dva se biju danas celi krvavi, strah me da se ne poubijaju :( A oboje ih volim ;( Kažu za njih da su mirni al jedan od njih ide za mnom i kljuca me u noge tako i majku danas haha malo se osilio...:haha:
 
Znači u supu za novu godinu 14.

Inače danas za dva dana smo dobili 18 jaja.
 
Poslednja izmena:
Lanemaleno, kokinkine u suštini i jesu mirne, ali ima pevaca kojima dođe žuta minuta... Meni je danas bilo smešno kad sam video kako je jedan petao naskočio na kokošku, a druga dvojica trče jedan do drugog da bi ga skinuli. Moje koke juče štrajkovale, ni jedno jaje, ali zato danas 10 jaja od 13 koka. :osmeh:
 
Mnogi napišu koliko se koji dan snese jaja, a ne napišu od koliko kokica.
Evo kako je Mirko lijepo dao potpunu informaciju. Hvala mu. :ppozdrav:
 
Ja sam do skoro pisao toliko i toliko jaja od 9 koka jer su mi samo mlade nosile, a poslednji put napisah od 13 jer mi stare opet nose. Fascinira me koliko jedna stara sa ružinom krestom (kažu da domaće koke sa ružinom krestom nose bolje od ovih sa običnom) dobro nosi. U junu će napuniti 4 godine, što znači da joj je ovo 4. sezona nošenja. Skoro je opet počela, ali pošto je već stara nosi svaki drugi dan. U "mladosti" je nosila svaki dan. Čak je od njene generacije prva pronela. Uvek sam stavljao po nekoliko njenih jaja pod kvočke ne bi li izveo još koju sa ružinom krestom ali nikad mi iz njenih jaja ništa nije izlazilo, a iz svih drugih se izlegali pilići. Viđao sam petlove kako je gaze, ali nikad ne dobih potomke od nje, nažalost. :udri:
 
Lanemaleno, cesto kazu da su petlici kokinkine jako mirni, ali se kod mene ispostavilo suprotno. Desava se da kad slabiji petao prekine da se plasi pa napadne jaceg, nekad se i po 2-3 nedelje ne smiruju, jedino kad jedu i spavaju. naravno kad se uspostavi hijerarhija bude mir nekoliko meseci. Mozes li da slikas kokinkine. Ja imam bele i crne samo, mada se desi da izbace i po neko sivo pile, ali sam sve raspodelio.
 
Krivi kljun.... prvi na listi za odmor u banji sa vrućom vodom.... kavgadžija i nasilnik... iako ima hendikep....

 
Ima 5 komada od toga tri pevca dve koke, onaj crni što prvi propevao on miran s nikim se ne bije, al ova dva ubiše se...
26793886_10208691746491288_1017846156_n.jpg


26794055_10208691746531289_574151558_n.jpg

26856256_10208691746611291_986652150_n.jpg

I ova mala kokice, nešto ona nije dobro takva je od uvek sitija od njih i uvek nešto kunja, a svi su mi od ove godine izašli u avgust.
26754545_10208691746651292_913127533_n.jpg
 
To je jedna ista (jedina) tura koja je izvedena iz inkubatora i kupljena u martu prošle godine od istog prodavca.... Ja sam iz te ekipe ostavio petlove ali ste u pravu da treba da se osvežava 'krv'. Danas za dva dana od dvadesetak koka 24 jaja.
 
Tu kokicu izbaci iz jata jer ce svakako brzo uginuti. Nije nuzno da je zbog ukrstanja u srodstvu, jednostavno se desava da se izleze i opstane neki skart. Ako su ukrstani u srodstvu svakako treba uneti novu krv, u tvom slucaju nabavi nekoliko kokica jer vec imas petlice.
 
Krivi kljun je petao. Napisao sam gore da je prvi na spisku za supu. Ostaće posle četiri petla. Još jedan bi trebalo u supu ali nikako da se dogovorimo koji će jer svi imamo svoje favorite.... zato je i ovaj Krivi toliko poživeo....
 
Krivi kljun je petao. Napisao sam gore da je prvi na spisku za supu. Ostaće posle četiri petla. Još jedan bi trebalo u supu ali nikako da se dogovorimo koji će jer svi imamo svoje favorite.... zato je i ovaj Krivi toliko poživeo....

Tako ja i moja mama hahaha ona voli jednog ja volim drugog i svi na kraj ostanu ;) E samo mi se u Patke ne meša, tu je sve moje tj ja ih držim za moj merak.
 
Nazad
Vrh