Koke nosilje - hrana, nosivost, oprema, bolesti i ostalo

  • Začetnik teme somborac025
  • Datum pokretanja
Moram da nosim jaja na institut u ns na pregled ono kao salmonela itd posto su pocele da nose no skoro sve,koliko taj pregled vazi tj na koliko se nose jaja?
 
Ја проблем салмонеле решавам тако што им у воду за пиће додајем колоидну сребрну воду а јаја после прања напрскам сребрном водом.
 
Јел' неко тестирао скоро храну познатих произвођача? Ја за 2 дана завршавам тестирање ал' ми је узорак мали па су резултати врло уједначени.

---------- Poruka napisana 19-05-12 u 09:22 ---------- Prethodna poruka je 15-05-12 at 21:26 ----------

Тестирани: Геби, 100% и Јабука (овим редом иду и цене - најскупљи Геби - можда код вас није).
Најкрупнија гранулација: Геби, Јабука, 100%.
Све сву коке добијале по 115 гр. и најпре поједу 100% (12 сати), Јабука (13 сати) а Геби остане и до сутра.
Најлакша јаја Геби; 100% у просеку тежа за 2,86 гр, а Јабука за 1,84 гр. од 100% (4,7 гр. од Геби).
Јаја кокошака које су јеле Геби имају врло "жилаву" опну, залепљену за љуску и тешко се ломе па се љуска сва измрви. И жуманце се теже "разбија".
Носивост код сва три произвођача је у периоду тестирања била 100%.
Закључак: најисплативија је најјефтинија храна тј. Јабука. Изгледа да нису узалудно уложили милионе у нову технологију.
 
Imam kokice,4 nedelje im je.Savetovali su nas(i tako sam i uradila)da im 4 nedelje dajemo jedinicu za tovne pilice pa onda dvojku isto za tovne pilice.Da li neko moze da mi kaze svoje iskustvo kakov je plan ishrane koristio i od koliko nedelja kokicama treba poceti davati hranu za koke nosilje i koliko grama dnevno dok nepocnu redovno da nose?
 
Imam kokice,4 nedelje im je.Savetovali su nas(i tako sam i uradila)da im 4 nedelje dajemo jedinicu za tovne pilice pa onda dvojku isto za tovne pilice.Da li neko moze da mi kaze svoje iskustvo kakov je plan ishrane koristio i od koliko nedelja kokicama treba poceti davati hranu za koke nosilje i koliko grama dnevno dok nepocnu redovno da nose?

Nisam ekspermentisao ali znam sledece:
Jedinica za odgoj koka nosilja se daje do 21 dan (ima 20% proteina -starter)
Dvojka od 22 do 70 dana (19 % proteina -grover)
Trojka od 71 - 112 dana (16 % proteina -kokice)
hrana za predpronosenje od 113 do 126 dana (17 % proteina).
Kolicine koje se daju po nedeljama ako Vas interesuje javit se na p.p da ne zamaramo ostale.
Puno uspeha u odgoju:cao:
 
Јутрос гледам занимљив приступ формирању носиља (обзиром да човек држи 5.000 комада рачунам да му је мишљење респектабилно). Почетак ношења одлаже са 18. на 24. - 26. недељу тако што им ускраћује 2 сата светла. Коке су зрелије и у каснијој експлоатацији постижу носивост од 92% и крупнија јаја.
Узгред, јесте ли мерили колико је тешко најкрупније јаје са ваше фарме?
 
Nova tura
2ppanif.jpg
 
Pojavljuje mi se zadnjih nedelju dana da pronadjem kod koka jaje neravne ljuske. Nasao sam tri cetri komada do sada i to u razlicitim boksovima. Nije samo jedna koka snela takvo jaje. Moze li mi neko objasniti sta je problem i da li moze da izazove ozbiljnije probleme kod koka?
 
Hvala, SAMA, taman pomisliš da nešto znaš, govorim u svoje ime, kad ono opet nešto novo.Rebrasti papir - čudo.Pogledaj njihovu kocentraciju na taj rebrasti papir.:ppozdrav::ppozdrav:a prvi dan.
 
Pojavljuje mi se zadnjih nedelju dana da pronadjem kod koka jaje neravne ljuske.
Ја сам приметио такву љуску само кад јако крупних јаја. Под руком се осећа као шмиргла. Јутрос сам баш обратио пажњу на једно (91,57 гр.) и љуска му није ни близу осталих. Обзиром да није честа појава, уопште ме не брине.
 
Ја сам приметио такву љуску само кад јако крупних јаја. Под руком се осећа као шмиргла. Јутрос сам баш обратио пажњу на једно (91,57 гр.) и љуска му није ни близу осталих. Обзиром да није честа појава, уопште ме не брине.

Nije hrapava vec neravna ljuska.Neznam kako da opisem bolje. Hvala Bogu nema u poslednje vrem pa da fotografisem i postavi. Kako se pojavilo tako i nestalo. Mada cujem ovde po komsiluku da se to i kod njih nekada desi kod kokosaka koje su po dvoristu pustene.
 
Nisam nasla na forumu(ili sam propustila) koliko svetla treba pilicima koka nosilja.Ako ima na forumu ako moze samo br.strane.HVALA
 
Nisam nasla na forumu(ili sam propustila) koliko svetla treba pilicima koka nosilja.Ako ima na forumu ako moze samo br.strane.HVALA

1 - prva nedelja i td.
1-23 h
2-12
3-11
4-14 nedelje 10h
15-10,30h
16-11h
17-11,30
18-12

p/s/Kada dodju do 17 nedelje javi se ima jedan "štos"
jacina 5wati na metar kvadratni.Puno uspeha u odgoju

KUpi jedan elektronski tajmer i programiraj ga tako da se svetlo gasi u 21 h.I tako sve do kraja turnusa.Ima svoje zasto
 
Nazad
Vrh