Koke nosilje - hrana, nosivost, oprema, bolesti i ostalo

  • Začetnik teme somborac025
  • Datum pokretanja
Kolega @valjevac hvala puno,tvoji postovi puno govore,iskustvo i znanje se mora ceniti.Pozdrav
 
Dali mi neko moze reci gde bi mogao da kupim koke nosilje koje tek pocinju da nose?
 
Juce sam pricao sa covekom koji drzi nosilje.Kupuje gotove i kaze idu i 800 dinara nema ih ni za lek.:osmeh: Skupa jaja pa se trazi koka vise.
 
Juce sam pricao sa covekom koji drzi nosilje.Kupuje gotove i kaze idu i 800 dinara nema ih ni za lek.:osmeh: Skupa jaja pa se trazi koka vise.

Sve prolazi na sreću ili žalost.Zavisi kako ko iz kog ugla gleda.
Cena jajeta od 18 - 20 dinar a cena priplodnog jajeta 22,5 dinara.Nikad - bilo.
Mnogi će se zaleteti.Ali to je životna filozofija.Očuvati stare kupce - imati međusobno poverenje - biti solidaran sa kolegama.
Odjednom zainteresovano "kuso i repato" - tako kažu kod mene u selu.Ali to nije razlog da se ne nazdravi:ppozdrav:
 
vRHAo.jpg

pozdrav narode,evo vec duze vreme se patim sa sistemom za napajanje stavio sam na svakom spratu po ventil i opet mi je jak pritisak na niplama gore iznad ploce se nalazi bure od 60 litara pa sam sliko da vidite i vi mozda imate resenje?
2QMIx.jpg

0l2fb.jpg
 
Životna filozofija koke nosilje: Kad se najede i napije voli da se "popenje".
15egjt.jpg

Očigledan primer
 
Ocigledan primer bogatstva u danasnje vreme.:osmeh: Zlatne koke ili ti zlata vrede.:ppozdrav:

Znaš i sam, da je sv e prolazno.I usponi i padovi - sve se menja samo ostaje jedno isto a to je rad... rad... i rad.

Za tebe:ppozdrav::ppozdrav: a ove zlatne dame za neko kratko vreme bi trebali da zamene jednodnevni ćurići.Ako sve bude po planu
 
Naravno da si u pravu.Sad ce svi da nagrnu na koke nosilje i pad jaja je neminovan.Samo da ne bude onako alarmantan.Svaki normalan zivinar bi potpisao na neku solidnu cenu,bez velikih oscilacija.Kad radis da znas za cega radis i da ne strepis.Ovaj nas posao je pun uspona i padova i previse stresan.Stres nikome nije dobro doneo_Onda nas posle pitaju koliko moze da se zaradi po komadu.Ko nije u zivinarstvu,taj jadac ne moze da shvati.:haha::ppozdrav:
 
Vrnuce oni to ko za krive krastavce.:haha: mnogi misle da je u EU sve tip top.Ima i tamo budala,koji propisuju takve budalastine.E sad kad im poskupe slatkisi,ce da vrnu zakon.:haha:
 
Prvo ce oni to nama prodati,pa ce onda i nama uvesti isti zakon.E tada cemo mi od njih kupovati jaja po 40.:osmeh: Lepo ce da nam naplate svu ovu radost prodavaca jaja.:haha:
 
Nazad
Vrh