Koju rasu pasa imate ili volite

Da dam svoj doprinos temi.
Moj Haski uziva u snegu:


MG][/IMG]

slike.php
[/URL][/IMG]
 
Evo par slika od danas moje keruse, posebno me iznenadile slike koje sam nasao na FB-u komsija, bas je pitoma iza placeva kad izadje da se igra, a u dvoriste ne moze niko da udje. :osmeh:





 
Moja kerusa kada se ostenila ostavio sam kuce, posle nekog vremena sam je sterilizovao i od onda je pocela da davi i tuce to njeno kuce. Danima budu ok , jedu iz istog tanjira i kad joj dune samo sto ga ne udavi. Da li to njeno ponasanje moze da bude zbog sterilizacije ?

Sad je vec neko vreme sama i planiram da uzmem kuce terijera, samo ne nzma da ali zenkicu ili muzjaka, sta mi je pametnije ?
 
Evo par slika od danas moje keruse, posebno me iznenadile slike koje sam nasao na FB-u komsija, bas je pitoma iza placeva kad izadje da se igra, a u dvoriste ne moze niko da udje. :osmeh:





Takav pas i treba da bude, teritorijalan, čuva i pazi svoju teritoriju. Zlo bi bilo da je takav na ulici, prema drugima van svog prostora to niko ne bi mogao da izkontroliše.

Послато са X5max_PRO уз помоћ Тапатока
 
Moja kerusa kada se ostenila ostavio sam kuce, posle nekog vremena sam je sterilizovao i od onda je pocela da davi i tuce to njeno kuce. Danima budu ok , jedu iz istog tanjira i kad joj dune samo sto ga ne udavi. Da li to njeno ponasanje moze da bude zbog sterilizacije ?

Sad je vec neko vreme sama i planiram da uzmem kuce terijera, samo ne nzma da ali zenkicu ili muzjaka, sta mi je pametnije ?
Meni je drugar iz Prokuplja poslao terijera muškog jesenas i sad pred novu godinu ženku,imaju strašnu zajedničku rutinu ,pre dve nedelje ubili odraslu ženku CC doduše stvarno je bila mirna ali nisam očekivao da ta dva mala sinhronizovanim napadima ubiju nju veliku,došlo mi da ih povešama odmah.
 
Znam da mogu da budu zajebani terijeri i da su srcani , ali ovo mi je iznenadjujuce da ubiju psa od 40-50kg i to jos kane korso.. Steta za psa, ne bih voleo tako nesto u svom dvoristu , zato se i pitam sta da uzmem , muzjaka ili zenku pa da je sterilisem , da ne bi dolazilo do svadje..

Kad smo kod terijera, moji su uvek imali na selu terijere i svi su bili ok do jednog momenta kad polude i naprave dzumbus, jedne price koje se secam da je muzjak posle par godina zivota za noc podavio skoro sve guske u dvoristu.
 
Veruj ja nisam smeo da pustim CC jel sam mislio da će ih zadaviti,jedan dan su dohvatili mačku koja je došla na njihovu šerpu i pokidali su je zato sam sam i pustio CC iz boksa da ih zaplaši malo ,ujutro me sačekao ladan tuš.
 
Talianu bas mi je zao psa.
Imao sam terijera poodavno, rastao je kada smo imali guske koje su isle po dvoristu. Gusan je izuzetno terorisao tog terijera dok je bio stene. Cim je poodrastao prvo je gusana zadavio, cim se izmigoljio sa lanca. Posle toga je zadavio stene koje je bilo sareno i kak pufna. Igrali smo se sanjim i cim je mali dosao blize lancu tu mu je bio kraj. Neumorni psi, ali krvopocni itekako. A jos u paru, i eto sta se.desi.
 
NLT su najvece budale medju psima i imaju takvu hrabrost da uopste ne gledaju velicinu protivnika ,ja stvarno ne znam sta bi bilo da su malo veci i fizicki jaci.
Jednom prijatelju je terijer kojeg je vodio na utakmice zadavio dobermana koji je apsolutno bio jaci od njega u dotadasnjim sukobima ,ali tad ga dohvatio pravo za vrat i smrskao dusnik.
Nemaju pardona ni prema kome , ako im naredis isto ce napasti i pacova i bika....
 
Postoji opasno kuce ali ne i lose ili zlo kuce - oni uvek imaju najbolje misljenje o gazdi:) i ona izreka `lazes kao pas` je cista laz jer pas nikad ne laze a jesu izuzetno lojalni...bas sam gledao na tv(bila ilustracija) neka devojcica u inostranstvu jahala konja sad dali je njihovo imanje ili sta nije bitno uglavnom pala ugruvala se i nije mogla da ustane...pas sto ih je pratio(rotvajler) je otrcao kuci i lajao pravio galamu i inace odveo njene roditelje do nje.
 
Vlasnik psa je veoma odgovoran i njegov pas će poprimiti one osobine kakvim ga on sam bude vaspitao.
 
Tacno tako , samo postoji razlika u temperamentu pasa.
Nekog moze da vaspita skoro svako , a neki imaju vise samostalnosti i ne dopustaju greske i dvoumljenja u obuci.
 
Znas sta je mene odusevilo? inace najpametnija rasa na svetu je border koli-sta drugo nego ovcar tipa - nikola tesla kucica ili raketni naucnik:) verovatno je izuzetno pametan i poprima dresuru...pokazuje lik klasicne trikove sa njim laganica i sve to i od jednom pas se digne na zadnje noge...ja kontam na snimku stoje stepenice kao ne s--- brate da ce da se penje po njima..ne,podignut na zadnjim nogama i dok balansira frizbi na kome lopta valda bila unazad na zadnjim nogama se spustio...ovaj sto ga dresirao kaze da godinu dana trebalo za taj trik da ga nauci.
 
Poslednja izmena:
Skace, al ne umace...ne znam kako drugacije da kazem, pomeramo i rep ali on uvek iz daleka i nikako da potrefi, kerusu pridrzavamo...jel imate neki savet ?
2sbljkh.jpg
 
Nije to to ako je vi pridrzavate i pomerate rep. Treba ona sama da mu se namesti.
Pricao mi komsija za muke sa kerusom nekom lovackom. Kaze kakvi sve kerovi nisu dovodjeni i ne pusta ona, a gore u brdo bio neki sarplaninac vezan na lanac. Cula ga ona kad zalaje pa se sve gora trese i otkine se sa lanca i uz brdo. Ovaj trci za njom uz brdo ne moze da je stigne, a ona samo kev, kev, kev. Kad je stigo gore vec je bilo kasno jer je ovaj sarplaninac upario vezan na lanac, al ona mu se namestila. Posle sve ispali rundavi kercici i nisu bili za lov, al tako kerusa htela.
 
Mozda nije pravi dan za oplodnju,9.-11. dana je pravi dan,ovako muzijak skace,ali nista se ne desava. Ostavite ih zajedno narednih par dana.
 
Nazad
Vrh