Koju rasu pasa imate ili volite

Vise vremena posveti kucetu, vodi ga u setnje van dvorista pa kada se izmori nece vijati kokoske. On je mali i trazi igru.
 
Vise rada sa njim jer ako te sad ne zarezuje sta ce biti kad se osili a tada neces imati citaj petlju da ga prevaspitavas.
 
Poslednja izmena od urednika:
Pozdrav svima,interesuje me treba li vakcinisati odraslo kuce(3 god.) protiv stenecaka svake godine je vakcinisan sad isti veterinar kaze ne treba,pre dve godine mi kaze
kako ne mora da se cipuje danas mi prica da je obavezno kad sam rekao da ne treba cipovanje nije hteo da da vakcinu protiv besnila.
Naravno pokazao sam mu vrata,izgleda da samo hoce da izvuce pare.
 
Protiv stenecaka se vakcinise sa 6 nedelja,takozvanom Puppy vakcinom i onda sa 2 meseca ide petovalentna. Odraslog psa treba samo da pelcujes protiv besnila i svremena na vreme da ga ocistis od glisti.
 
Imam vucjaka i do sada nije zavijao... jutros sam ga cuo dva puta i nocas... nznm sta da radim ima li neko neki savjet?
 
Poslednja izmena od urednika:
Citao sam ovo ali od ovih stavki jedino prve dvije... nije to bilo neko cesto zavijanje nego u lajanje pa kao mali nastavak iz dva puta po malo zavijanja...da li bi pomogla ona ogrlica protiv lajanja?
 
Poslednja izmena od urednika:
Planiram da kupim Nemackog ovcara za dvoriste kao cuvara i ljubimca. Ne interesuju me izlozbe i radni ispiti. Samo da odaberem neko stene koje ce izrasti u zdravog psa koji ce cuvati dvoriste i prosetati po prirodi. Vec imam jednog starog 12 godina, ali zaboravio sam na sta sve treba obratiti paznju prilikom odabira steneta. Ovog kog imam trenutno sam dobio od pokojnog dede uredno sa pedigreom. Pronasao sam jedno leglo u gradu, roditelji su lepe gradje i nemaju problem sa kukovima. Treba da se revakcinisu ubrzo pa da razgovaramo o trgovini. Moze li neka pomoc na sta jos obratiti paznju osim kukova ??
 
Poslednja izmena:
Ako uzmete NO trebalo bi obraćati pažnju da ne dolazi do eventualne prehlade krajnika. Sve ostalo je manje više kao i kod drugih pasmina.
"Ozbiljniji" odgajivači obično postave podatke roditelja i njihove grafički obrađene rodovnike, gde možeš da vidiš nekoliko generacija unazad. Njihovi rezultati (izložbeni, radni, SNIMCI KUKOVA, itd ...), a često i slike sa karakteristikama i podacima njihovih predaka.
 
Nema ovaj odgajivacnicu, on slicno kao I ja drzi kuju kao ljubimca vodio je samo jednom na izlozbu cisto radi ocene. A parena je u nekoj odgajivacnici. Vazno mi je samo da bude zdrav pas, pa zbog toga nisam ni trazio u nekim poznatijim I ozbiljnim odgajivacnicama.
 
Greota je sta su tzv "kinolozi" uradili Nemackim ovcarima selekcijom i spustanjem kukova. Ja uopste ne kapiram zasto je jedna takva rasa upropascena. I ne samo oni vec i druge rase. Biraju se glavati stafordi pa sad vecinom izgledaju ko punoglavci. Mirni buldozi koji su postali gojazni i samo spavaju. Neke rase se poradjaju carskim rezom jbte

Cemu sve to izivljavanje. Covek upropasti sve cega se dohvati a nabedjeni strucnjaci su najgori. Skidam kapu lovackim psima koji jos lice na pse. Obozavam NO ali bih se pre odlucio za Belgijskog Ovcara jer mi deluje prirodnije.
 
Nazad
Vrh