Koji traktor kupiti ?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Oko 30 i nesto Ha za sada. Planiram da povecam. Tj. intenzivno radim na tome. Ali vrlo je tesko ovde kod mene naci zemlju za zakup. Opsti grabez.
 
Ma nije 820 veliki ni za tu zemlju koju sad imaš. Kad uzmeš u obzir koliko bi brže odradio posao i sigurno i kvalitetnije (npr. dublje oranje i slično), nešto veća potrošnja bi se opravdala (mada 820 i ne troši sad nešto strašno mnogo). Ja sam zamalo kupio 82.1 (isti vrag kaoo 820) a imam samo 5ha zemlje (doduše 3.5ha su brdoviti, pa traktor ispod 60ks bez prednje vuče ništa ne može da uradi kako treba), odustao sam samo zbog toga što je prodavac htio da me prevari a i nisam uspio da skupim dovoljno novca (traktor je bio 1999. godina). Po mom mišljenju, nemoj ni da razmišljaš o tome da je 820 veliki za tvoje imanje - on je već sad sasvim taman.
 
Evo to je taj

http://www.pik.ba/artikal/1654367/b-e-l-a-r-u-s-82-1/

Nije dao ispod 15.000KM (oko 7500E), prednje gume nisu nizasta, zadnje su onako, još jednu godinu bi mogle raditi. Motor, mjenjač, volan, sve to je bio sasvim OK. Problem je bila hidraulika i taj problem je iskrsao na dan kad smo otisli da ga platimo (bio se "uvalio" u dug da ga kupim tako mi se svidjao) i otkrijemo da mu hidraulika ne radi kako treba (spusta teret bez ikakve kontrole punom brzinom nadole i bukvalno lomi priključke). Zbog toga sam odustao i kupio ono sto sam mogao a da ne idem u dug (Hurlimann H-360, duplak, 62KS).
 
znam,znam sta si kupio a samo da ti kazem da si i imao srece da se tad pokvari jer da si uzeo malo vise bi se zeznuo.da ne idem u :off_topic: , samo jos da pitam jesi gledao ili razmisljao o kupovini polovnjaka u Srbiji ,moze li i da li bi ti prosao jeftinije?
 
Ma bio našao par traktora u Srbiji, zvao čovjeka i dogovorio da odem da ih pogledam (82.1, 820 i 892), čak i prevoz ugovorio jer sam bio 100% siguran da ću uzeti jedan od ta tri. Sećom nazovem carinu i pitam ih kakva je procedura, dažbine i slično. Odem fino tamo, ponesem podatke i slike sa oglasa, kažu mi nazovi za par sati dok provjere koliko bi izasla carina i porez. Ako možeš da povjeruješ, mislim da su na 82.1 iz 1997. godine, vrijedan 6500E zaračunal gotovo 2000E dažbina (pazi, nisam siguran 100% za cifre, davno je to bilo al znam da je bilo mnogooooooo skupo)!. Zbog toga sam odustao od toga. Kasnije sam htio da kupim traktor u Njemačkoj, našao preko zeta par odličnih traktora u Njemačkoj i Švajcarskoj, spremao se da odem i srećom opet nazovem carinu...za Renault 651 (duplak sa 65KS iz 1985.) koje je zet gledao i zbog loših guma i farbe oborio cijenu na 4500E (al je motor i mehanika bila u perfektnom stanju) mi zaračunaju nešto više od 4000KM carine. Dalje nisam ni pitao. Kasnije, kad sam obišao neke švercere i preko nekih prijatelja vidio da oni za takve traktore plaćaju 300-500KM dažbina (imaju veze), odustao sam od samostalnog uvoza jer je bez dobrih veza na carini to praktično nemoguće (nemoguće skupo).
 
Deru lepo tu kod vas.Brat je uvozio iz HR i Francuske traktore i carina je uvek bila 1.500 eura po traktoru bez obzira koji je.
 
Imao sam priliku da prije godinu-dvije držim u rukama carinske papire za MF 3125 (registrovan u Bijeljini) 94. godiste kojem je procijenjena carinska vrijednost bila oko 1000KM, a dažbine (PDV 17%+porez 10%) su bile 300KM. Bez šale, stvarno sam držao te papire u rukama i stajao kraj traktora. Na papirime je lijepo pisalo "neispravan" uz neki dodatni papir na kojem piše kako je motor neispravan (to je dao tamošnji prodavac, firma, sve ovjereno i "regularno" pa je i carina radjena na osnovu te vrijednosti). Sjedio sam u traktoru i palio ga, malo provozao tamo-amo, ma radi kao sat. Vlasnik mi je ispričao kako su fino skinuli kleme sa akomulatora da bi motor zaista bio "neispravan", u slučaju da neko sjede da proba tokom carinske procedure. Sve se kod nas može ako imaš veze na pravom mjestu.
 
ja radim oko 35 ha zemlje i oko 4 ha livade imam 540 i 533 i skoro sam uzeo 575 uradicu jesenje poslove sa njim i imam kupca i onda planiram da uzmem nesto bar malo bolje do 120 hp max
 
pozdrav ljudi.
Interesuje me nesto... Vec duze vreme hocu da kupim traktor oko 75 konja pa bih voleo da iznesete svoja misljenja o sledecim traktorima.
Nasao sam zetora 92. godiste 7745 . Motor je u jako dobrom stanju , ali malo je zapusten (kabina prljava, tapacirunzi su pocepani, i slicno) a ima hidrauliku i kardan i sa prednje strane. Koliko vi cenite otprilike taj traktor? Posto covek trazi 9500 evra za njega.
Drugi kandidat je torpedo 75 adriatik isto sa prednjom vucom. I taj je u solidnom stanju, 88. godiste, taj traktor cu sutra ici da pogledam. cena tog traktora je oko 8000 evra,ali nije zadnja cena.
E,sad interesuju me vasa iskustva sa ovim traktorima i koji bi vi uzeli i zasto?

Hvala unapred

Mastermind
 
Ja nisam radio ni sa jednim od ta dva, ali sam ih vidjao u radu, malo vise torpeda. Ja bih pre uzeo Zetora, mladji je, ima prednju hidrauliku i kardan, snage su priblizne, i mislim da je Zetor uskladjeniji traktor..... Jeste skuplji ali vredi
 
Ja bih uzeo Zetora, 7745 je zvjerka od traktora. Cijena mu jeste jaka, ali je opet jeftiniji nego kod nas u BiH (ovdje nema teorije da se solidan kupi ispod 10-11.00E), a prednja hidraulika i kardan ipak dosta vrijede. Ako su motor, transmisija i hidraulika OK a imaš novac, bolje uzmi njega.
 
pozdrav ljudi,sve sam procitao i nadam se nekoj pomoci od Vas.imam 10-tak ha zemlje ( oranice ),zmaj-224,setvospremac od 2.8m sa duplim roljama,plug imt-756.osim svoje zemlje radim i usluge. e sad pitanje ( zbog finansija ) : nisam u mogucnosti da imam dva traktora i uzeo bih nov od 50-60 ks. sta mi preporucujete ? hvala
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh