Koji traktor koristite?

Mahindru sam kupio na sajmu 2008.Jako sam zadovoljan sa njim sve osim oranja i spremanja radim sa njim.Prskalicu od 600 lit nosi IMTsejalica6redi soju sejem sanjim.Ima 1000 sati za sada bez ikakvog kvara ,motor cist sija .Cak sam jendne godine i brao sa njim (pokvario se Rus)
 
Dobro vece ja koristim MTZ 82 1980 godiste IMT licenc MASSEY FERGUSON 533 1960 godiste on je englez na njemu je sve u colu u selu samo ima dva komada takvi.
 
ima nalepnicu na haubi da je IMT 533 made in yugoslavia,ali ima dve ploce kod volana jedna je IMT-ova a druga je MASSEY FERGUSON-ov ploca a na engleznoj ploci pise da je licenc to su jos englezi pravili jer sve je u colskim navojima.pa su tek posle poceli da ih prave tu.Moj deda je kupio taj traktor glanc nov iz Beograda jersu stigli tamo traktori ali ni jednom nismo otvarali diferencial ni menjac,motor je uradjen generalni pre 20 godina sa fabrickim engleznim delima.i svugde utisnut MF-MASSEY FERGUSON
 
ima nalepnicu na haubi da je IMT 533 made in yugoslavia,ali ima dve ploce kod volana jedna je IMT-ova a druga je MASSEY FERGUSON-ov ploca a na engleznoj ploci pise da je licenc to su jos englezi pravili jer sve je u colskim navojima.pa su tek posle poceli da ih prave tu.Moj deda je kupio taj traktor glanc nov iz Beograda jersu stigli tamo traktori ali ni jednom nismo otvarali diferencial ni menjac,motor je uradjen generalni pre 20 godina sa fabrickim engleznim delima.i svugde utisnut MF-MASSEY FERGUSON
Zanimljivo da na tako starom 533 piše IMT,trebalo bi da piše ITM.
 
Nazad
Vrh