Koji je ovo traktor

Nekada su uvoženi u Bivšu Jugoslaviju.
Viđao sam ih po poljoprivrednim kombinatima.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=iOnhsHFmetU[/youtube]
 
Jah, premoćne mašine. Jako su jeftini na zapadu, ZT300 i 303 se mogu naći za 1500-2000E, a ZT325 sa 120KS se mogu kupiti za 4000-5000E mladji od 1990. godišta. Čuo sam da su dijelovi rijetki, ali našao sam firmu koja ima praktično sve dijelove za ZT323 i ZT325, dok su dijelovu za ZT300 i ZT303 malo problematični. Jedno vrijeme sam mislio da uvezem sebi neki ZT323 ili 325, ali sam odustao jer mi je preveliki.
 
Ima kod mene jedan Fortschit, s prednjim pogonom. Ogroman je, radi u šumi i mislim da je na prodaju nisam siguran.
 
Pozdrav svim forumasima ja sam nov medu vama ali vase diskusije vec duze vreme citam . Kada sam ugledoa motor u ovom traktoru odmah sam ga prepoznao .Isti takav motor se nalazi i u moj kombajn .I zato sam se i odlucio pridruzit vam se ,inace oni su postavljeni i u ifa kamionima sa oznakom w50.Imaju 6600 cm3 na 2000 obr/min 77kw 105ps.Dosta su pouzdani i jako jeftini delovi.Mog kombajna posedujem vec oko deset godina i jako sam zadovoljan snjime. JOS JEDNOM POZDRAV SVIMA.




Molio bih Vas da se prvo predstavite u temi namenjenoj za predstavljanje novih članova. (ps)http://poljoinfo.com/index.php?topic=2.0
 
samo je hauba uklopljena (jedan dio) od T40 , dalje neznam
nije T40 jer je auspuh na desnoj strani , nije ni MTZ , znači nije rus

ali mi zadnji blatobrani izgledaju nekako URSUSski :sta:
 
Ovo je neki stari njemačkio traktor, ima ogibljenu prednju osovinu i remenicu sa desne strane, Švabe su to tako radile svojevremenu. Mozda neki Lanz, Hanomag ili slično.
 
Matić je napisao(la):

Sad sam gledao slike raznih starih njemačkih traktora, vidio sam da nije Hanomag.

Od ostalih "njemačkih" (mislim na sve švabe) marki koje sam uspio da iskopam (često rovim po njemačkih forumima) a čije sam slike gleadao tu su IFA, Famulus, Schlueter, Eicher, MAN, Gutbrod, Kramer, Fahr, Hatz, Farulus, Gueldner, Buehere, Roehr, Meili, Warschalowski, Wesseler, Fendt, Hatz, Bautz, Wahl, Porsche, Fortschritt, Deutz, Deutz-Fahr, Miag, Karl Blank, Normag Kornet, Primus, Oereith&Koeppel, Steyr, HSCH, Allgaier, Lindner, Huerlimann, Keogel, Nordtrak, Huberg Wössner...

Pregledao sam najmanje 400-500 slika navedenih traktora i nijedan ne odgovara :sta: :sta: :sta:
 
Dali se razjasnilo koji je ovo traktor ako nije pogadjajte
85672750.jpg
[/IMG]
85672750.jpg
85672750.jpg
www.dodaj.rs
 
Hahah,trebalo mi je malo vremena da provalim da su ovi tockici ustvari predji deo traktora,mislio sam da vuce nesto a da je prednji deo ispred. xD
Veoma zanimljiva masinica,ali nemam prestavu sta je.
 
Nazad
Vrh