Koja je trenutna cena balirane lucerke(deteline) u vašem selu?

Imam više nego dovoljno vakumirane za sopstvene potrebe pa mi je sva količina suve slobodna za prodaju.Odavno nisam prodavao baliranu lucerku, jedva sam natezao, čak i kupovao jer mi je falilo.
 
Србија је ово, све преко везе. Елем Матић сабио бале није жалио. Ми нисмо још намонтирали утоваривач, бабо нас помиње сваки дан.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pa i nije neka cena...mislim da ti ne stajem na muku,već komentar kako je sve pojeftinilo od robe pa i lucerka...
 
dogovorio sam sve sa jutra koliko imam

drugo kosenje sam prodao 12m sa njive,takodje po 20din.....ostalo mi jos 50tak bala od tog kosenja

grubo da izracunam oko 50-55m ce biti kilaza po 20din bruto mi je preko 100k dinara sa jutra a bice i vise kada sve predje preko vage

ne postoji osim repe,bolja kultura sigurno
 
Ove godine nije bila loša zarada,prošle i pretprošle ništa specijalno,bilo suvo..
Može da se zaradi,al je velika kocka. Jbš jutro,kad ima više treba biti mačak pa utrefiti svaku košnju,ne znam jel ima više posla oko lucerke ili repe,al svakako ima dosta..
Koliko sam km prešao samo u trovanju mišova...
 
Nema potrebe da vraćam stranice,znam koliko je kiše bilo i koliko sam imao kg po košnji...cena je bila extra,prvo 25 pa 28 pa tri košnje po 30 din po kg..al džaba kad su samo prva i 4ta košnja bile dobre...
A kukuruz i suncokret pogotovo bili na ceni,pa šta je lakše jednom posejati,jednom oprskati i jednom ovršiti njivu ili džedžiti svako malo oko lucerke...
 
ma od juce
Od kad radis lucerku Lule?
vezali u snopove 90tih kad nije bilo para za presovanje

za jedan otkos se dobije vise para nego za citavo jutro zita ili kukuruza i sad kao tesko je raditi detelinu,e svasta stvarno i ljudi

nisam do pre nekoliko godina prodavao jer je bila potrebna meni ali posto rogate stoke vise nemam ide sve za kes
 
Zvuci mi kao da nikad nisi najebao sa detelinom...inace delim misljenje da jeste isplativa i da dobro podnosi zalivanje.Samo ne znam sta ce ostati od deteline u selu za sledecu god.sta joj misevi rade...
 
Ove godine ovde kod mene većini je propao prvi i treći otkos, to su ogromni gubici.Jednostavno vreme nije išlo na ruku, ceo maj kišan i ajde ti dočekaj da se osuši i izbalira.Kosio sam 5 redovnih otkosa, tri su morala da se vakumiraju, dva su urađena suva, da ne bi motalice propalo bi i meni sve kao i ostalima.Nije to uopšte bezazleno i za igranje.
 
Prvi otkos mi je pokisao ali to sam dogovorio jeftinije da ide....evo 6 otkos sam pokosio u subotu to sam dao da nose ovako samo nek se skloni sa njive
 
Nazad
Vrh