Klasični, staromodni kokošinjac

Mozda je skupo,al sigurno najbolje.Betonski temeljcic.Da viri desetak cm iz zemlje.U isti zaliveni stubovi.Zica se uplete i u stubove i u temelj.Sigurno da kosta,ali lija moze samo da gleda petla kako gazi.:osmeh:
 
ljudi mozda ću da skrenem sa teme ali moram da napomenem , za sve ove godine ćale je pet puta hvatao orlove u ruke tu u avliji i nikad ih nismo ubili plus silni pokušaji dok nisam nabavio vojvođanskog pulina o lisici orla svrake gavrana nema više ni reči nijedna mi kokoška ne hvali,a pulin da zgrabi pile koku nemojte ni da pomišljate.ljudi neumornisu u špartanju.eto vam ziva ograda na pravo mesto u pravo vreme
 
  • Like
Reagovanja: PKB
Slazem se sa kolegom vladale.rs .Ja sam imao problema sa tvorovima i pacovima.Svake godine s' proleca su mi upadali u golubarnik i bukvalno pravili pokolj.Sve sam zivo probao ali nije vredelo,kada sam bio 100% siguran da nema gde da udje-on pomeri crepriku i...opet pokolj.Otkada sam nabavio NLT ​ne da nema tvorova i pacova,vec su i mali misevi nestali.A bilo ih je toliko da sam se pomirio sa tim da su oni normalna pojava.
 
A evo da vam i ja pokazem moje kokosince...danas sam ih ocistio,prekrecio,uradio dezinfekciju,i za svaki slicaj svaku koku i petla sam malo poprasio da nedobiju tekutove kada krene ovo lepse vreme...
Talijanke
dscn1853.jpg


Domace koke sa Bramama

dscn1857.jpg



Plus sto imaju napolju ispust svaki po 2.5 m2...koji je pola natkriven,a inace nisam imao do sada problema sa stetocinama...nadam se da ce tako i da ostane!!!
 
Meni se uselila lisica u kucu u Golubincima.:osmeh: Nije niko ziveo u njoj par godina i gospodja se odomacila.Ko da zna da planiram tamo preseljenje pilica.:haha:
 
Slizala se s komsijskim kerom.On laje kad ja dolazim,pa je lepo obavestava.:haha:Oce komsija kera da se odrekne.Jednom se lisica mene uplasila,izletela iz jame,pa pravac na tog komsiju u basti.Komsija jadan nije ni znao ko mu je komsinica.:haha:
 
evo da podelim s vama sliku kokošinjca, nije još sve završeno fali tu još nekih detalja, s prednje strane ide dodatak za nošenje jaja ali pošto su još mlade i nenose a bilo mi frka s prostorom morao sam ih prebaciti u njega i ako nije dovršen :)
601794_167143706792690_1071076690_n.jpg
10049_167143693459358_1791717181_n.jpg
935965_167143683459359_7644426_n.jpg
 
Kokosima sam izradio zeljezne cijevi preko ljeta i stavio iz u kokosinjac da na njima preko noci spavaju.
To sam stavio jer sam imao problema sa tekutima i cijelu stalu sam spricao u nekoliko navrata, pa me bilo strah drvo stavljat ponovno.
Sad mi recite dali bi se sto moglo dogoditi nogama od kokosiju i pjetla i prstima dok dodu temperature ispod nule a unutra preko noci stoje na tom zeljezu?
Da ne bi doslo do nekih opeklina od hladnoce, ili da ne bi mogli uopce na noge?
 
nju-viliđ
Prvi problem je sa stajanjem na tim cevima-nemogu sa prihvatiti kanzama da stoje leze normalno... a ako su tanje cevi mogu izazvati problem sa usecanjem u noge....
A za tvoje pitanje cu ti samo reci- drzi se ti rukom za metalnu cev zimi pa mi reci dal ti odgovara:)
Ja sam stavio kod mene jelove-borove od okoraka...-njih zakucao za bagremove stubove... kokama super... Ako se vec plasis tekuta-pipe... raspitaj se po apotekama da nekako tretiras drvo pre postavljanja...ili impregniras... a mozda je dovoljno da prekrecis-umozis u krec....
 
Onda mi preostaje sad u zoru u šumu i iseći par grabića malih i napraviti ih da mogu normalno da stoje.
 
Sta da ti kazem... sta je nama prakticno njima nije.... ja napravio bio gnezdare od drvenih gajbica super...poredjao... seno slama... lepota videti.... ali dok nisam stavio njih iza nekih limova,iza vrata,ispod stolice... nista(vole privatnost:))... neke i daje nose na senu:)
 
Gajenje zivine na otvorenom

Naime, ove teme postoji posvuda po malo, ali mislim da u jednoj nema nikako. Vec danima trazim, gledam po internetu a svakako iskustva bi najbolje bilo da se ovde prenesu.
Ove godine imam u planu ogradjivanje jedno 15ari dvorista, pa sam mislio da prostor prilagodim zivini, sa maksimalnim koriscenjem prirodne hrane, e sad, neka od pitanja koja mi se postavljaju su sledeca.
Kupio bih rasnu zivinu tipa, amrok, leghorn, italijanku.. itd, na tom prostoru planiram 150-200 komada jedinki, e sad, da li u toj guzvi moze da se sacuva jedinstvo rase, tj koliko ce ova gomila uticati na ukrstanje sorti ako uzmemo u obzir da cemo preporuceni broj kokica i petlova u jatu ostaviti?
Kolika visina zice bi trebalo da bude da sprecimo preletanje kokosaka? Moze li se sa elektricnim pastirom resiti taj problem, sa mrezom koja vec postoji ili cak sa pocinkovanom zicom koja bi bila na bagremovim stubovima na razmaku od 10-15 cm?
Planirao sam da svaki dan ubacim kolica, ili dvoje stajnjaka koji imam, koji je pun glista, nisu kalifornijske, ali svakako mislim da se proteinski mogu iskoristiti.
Dokle se kod nas stiglo sa brasnastim crvima, moze li se i to proizvodi u nekim razumnijim kolicinama?

To je odprilike za pocetak, ako moderator smatra da tema postoji, neka je prebaci u odgovarajucu i obrise ovu.

I da, koliko bi trebalo prostora da im se namesti (kvm) za nocenje i koji je optimum gnezda za taj broj?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh