Kinezi ?

ja sam nov na forumu u planu mi je foton euro pad 804 sviđa mi se i nije loš moj komšija ima foton euro pad doduse slabiji 454 već 2 godine i nemože da se poredi sa imt mnogo je bolji ima 2000rh maksimalna explatacija radi sve .ja sam sad sa njim brao kukuruz berac dvoredni 2k samo nabudzen bunker i nemam reci ukljucis ubrzano vratilo imas utisak da ce berac da se raspadne prebacuje kukuruz preko koša i lupa u kabinu samo malo teže vuče uzbrdo ali 2. brza ko da je ušo tenk u njivu
al kad pogledaš to je samo 45ks
 
Tar je napisao(la):
mitta je napisao(la):
odes na to sto je okacio mitta pa tamo vidis novu adresu: http://www.agrosrem.rs/404.html , cene, dilere......
Ja predpostavljam da je tvoja logika OK.
Ali, stvarno me nervira da Ameri placaju 5 ks jaci model 2000€ manje nego mi. Da smo mi neki seici pa u redu. Ali ovako apsolutno nije u redu. Neko u Evropi uvozi te traktore i normalno se "ugradjuje", onda neki nas uvoznik uzima u od njega pa se i on malo ugradi i drzava i..... kod agrosrema ispadne kinez od 40 ks 9500€.
I jos nesto. Mislim da su kin.traktori za USA trziste opremljerni novijom generacijom motora sa manjim stepenom zagadjenja i sa manjom potrosnjom.
Sa druge strane za 9500 dobijes 40 ks sa 4 vuce i hidraulicnim volanom i potrosnjom pod max. opterecenjem od 8 litara/h.

Nije više tako velika razlika u cenama kineskih traktora ovde i tamo, mada, kad se malo stisne diler (što je tamošnji običaj), može da se dobije deo priključaka u paketu takoreći za dž.

Evo jedne zanimljive stvari, prvo sam mislio da je sajt hr dilera neažuriran ali onda sam u agrovojvodini proverio, pogledajte motore za FOTON i YTO :

15i9nrm.jpg


2mo9v9d.jpg
 
Ma nekako sam skeptican prema kinezima.Jedan poznanik uzeo Eurovolf i na 50 sati otisla lamela dosao servis nakon 20 sati se raspala korpa sad su metnuli novu.Sta sad treba otici?
 
CAR je napisao(la):
Ma nekako sam skeptican prema kinezima.Jedan poznanik uzeo Eurovolf i na 50 sati otisla lamela dosao servis nakon 20 sati se raspala korpa sad su metnuli novu.Sta sad treba otici?
Dešava se to i renomiranim proizvođačima,i u zadnje vreme dosta često,a skupi su kao đavo :udri:
 
Bora je napisao(la):
CAR je napisao(la):
Ma nekako sam skeptican prema kinezima.Jedan poznanik uzeo Eurovolf i na 50 sati otisla lamela dosao servis nakon 20 sati se raspala korpa sad su metnuli novu.Sta sad treba otici?
Dešava se to i renomiranim proizvođačima,i u zadnje vreme dosta često,a skupi su kao đavo :udri:

I to je istina (koliko vidim na forumu). Nisam stručan ni malo ali nekako zdravorazumski gledano, najbolji je onaj traktor koji sam sebe isplati, čim pre.
 
futurefarming je napisao(la):
Nisam stručan ni malo ali nekako zdravorazumski gledano, najbolji je onaj traktor koji sam sebe isplati, čim pre.

... i ne ostavi posledice po vozača! :cao:
 
dukej je napisao(la):
futurefarming je napisao(la):
Nisam stručan ni malo ali nekako zdravorazumski gledano, najbolji je onaj traktor koji sam sebe isplati, čim pre.

... i ne ostavi posledice po vozača! :cao:

Da, da, i to. :ppozdrav:

savoris je napisao(la):
pa valjda kada se isplati (otplati) posle toga treba nešto i da zaradi majku mu

Normalno ali kad sebe odradi, posle je nekako lakše. Nego, da ne idemo u :off_topic: , šta bi sa onim da će se Dongfeng ili FOTON traktori sklapati kod nas, zna li neko? :cao:
 
Upadam u temu sa neba ali pomoci nikad dosta,
pre 2 godine sam kupio utovarivac tockas liu gong kineski u Beogradu i platio ga 94000 Eura .
Posle par meseci na netu sam nasao adresu uvoznika Bugara za istu tu masinu 57000 Eura .
Odmah sam kontaktirao fabriku u Kini i poslali su mi odgovor da je Exportna cena FCO Constanca u Bugarskoj 37000 Eura. , sto znaci da mi je prevarant u Beogradu prodao vise nego duplo , sto je u redu , zato ovce i sluze da se sisaju .
Ali Vama za nauk ne zalecite se , proverite Rumunske i Bugarske dilere , jeftiniji su od ovih nasih mnogo , mnogo
 
Odlična info, hvala mom bratu Zemuncu. Nego bato, pošto si ti u tim vodama, ima li neke mogućnosti da se to pazari direktno u luci ili da iskombinujemo nešto? Pošto se nećemo najesti 'leba od garancije možda se isplati?
 
Dusan F je napisao(la):
Upadam u temu sa neba ali pomoci nikad dosta,
pre 2 godine sam kupio utovarivac tockas liu gong kineski u Beogradu i platio ga 94000 Eura .

ako izuzmeno prevarante prodavce interesuje me kako si zadovoljan sa mašinom kao radnikom ?
 
I ja upadam u temu, ali mislim nemo se ljutite....
Kao što Savoris reče kad je bio kod mene, a ja to dobro zapamtio ,citiram: "jedino kinesko što valja i što je orginal je Bruce Lee" :D :haha: :haha: :haha: :haha:
 
Pa ovako
Kupio sam liu gong 856 sa kasikom od 3 m3 . do sada ima 2200 radnih sati.
Motor je Cumins od 220 ks , kompletna transmisija je ZF a hidraulika Kawasaki.
Kinesko je samo gvozdje i ostale sitnice , motor za brisace , klima , kaisevi , filteri ali uglavnom sve ono sto hvala bogu nije za rad mnogo bitno.
Motor , transmisija i hidraulika rade perfektno i nisam imao problema dok se recimo redovno kvari motor za brisace , klima ne radi , federi koji vracaju kvakicu vrata pucaju .
Uglavnom sve to sto Kinezi naprave je ravno nuli , mislim na delove ali posto masina radi kao sat na kraju sam ipak zadovoljan jer masina u toj klasi recimo od Komatsua kosta oko 160 000 evra a Katerpilar 173 000 Eura , tako da se isplati.
Testirao sam ga po ucinku i potpuno isti ucinak ima kao i duplo skuplji Komatsu ili Liebher ,
Jedna od mana na koju se ipak naviknete je da je dosta bucan .
 
Ma pusti kineze u 3 pm oni i njihova roba od kineza upaljac mozda radi ali rezervi u dzepu uvijek nositi.Dva puta me opeklo i nece vise nema sanse sad ni opaljac vise njihov mozda kakvu kosooku "procesljati" :haha: .
 
Slike cu postaviti kada mi dodje mladji sin jer to je njegov posao ali evo nacina kako sigurno necete pogresiti za bilo koju kinesku masinu.
Sve sto treba da kupite potrazite na nekom Nemackom sajtu npr Mobile .de i pogledajte sta Nemci uvoze iz Kine za svoje trziste . E od istog tog proizvodjaca i Vi birajte sta Vam treba.
Jer u Nemackoj se ne svodi sve na puku garanciju i obecanja vec su i strogi zakoni za eventualne izgubljene dobiti itd .
Model Utovarivaca koji sam ja kupio se prodaje u Nemackoj i ne mogu da ga se navuku jer je dosta dobro pogodjen .
Kinezi imaju i modele koji nisu ni za njih a kamoli za evropu ali imaju i dobre masine
 
Nazad
Vrh