Kembridž-valjak

Da li neko ima ovakav valjak? Kako se pokazao i da li neko zna koliko je otprilike tezak?
Nije klasican kembric, ali trebalo bi da radi posao. Neki ga jos zovu i brilion.
valjak.jpg
Imam ga ja i samo reci hvale to jeste brilion valjak mada ja na mojem nemam ove S opruge tezinu neznam ali je podosta tezak Zetor 7011 ima posla kada ga vuce,valjao sam kukuruze i psenicu jesenas i nicanje nikada bolje i ujednacenije.Na jednoj njivi sam tri puta sa njime presao po uvratini jer sa te strane nemam puta i zito je niklo ko naslikano!Jel ovaj valjak iz Vrbasa?
 
Ima Bora Mitrović :osmeh:

Da za njega sam skroz zaboravio.:ppozdrav: Da li je to onda znak da je valjak dobar i vredi ga imati?:haha:

Imam ga ja i samo reci hvale to jeste brilion valjak mada ja na mojem nemam ove S opruge tezinu neznam ali je podosta tezak Zetor 7011 ima posla kada ga vuce,valjao sam kukuruze i psenicu jesenas i nicanje nikada bolje i ujednacenije.Na jednoj njivi sam tri puta sa njime presao po uvratini jer sa te strane nemam puta i zito je niklo ko naslikano!Jel ovaj valjak iz Vrbasa?

Nije pretezak mozda za valjanje kukuruza i soje posle sejanja....? Za psenicu nema problema. :osmeh: Da valjak je iz vrbasa.
Koliko je ustvari on sirok? Neko vice 3.3m a neko 3.6m + jos tockovi sa strane....?
 
Da li bi ovakva vrsta valjka mogla da posluzi za valjanje posle setve psenice,lucerke,kukuruza itd.?
1407076510270.jpg
[/IMG]
1407076536690.jpg
[/IMG]
1407076537243.jpg
[/IMG]
 
Sta bi se desilo sa psenicom kada bi je povaljao sa kembridzom
za jedno mesec dana?
Ili cim malo prisusi.
 
Clanovi ovog foruma su to radili, i mislim da je to dobra solucija za sacuvanje vlage, i najvise za stvaranje (bolji) kontakt izmedju korena biljke i zemlje.

Pretekao me vlasnik ovog video snimka :osmeh:
 
Zna li neko nesto o guttler valjcima? Dal je bolje od kembridza posto su im cene tu negde. Tj. Da pitam konkretno he-va ili guttler?
 
Zna li neko nesto o guttler valjcima? Dal je bolje od kembridza posto su im cene tu negde. Tj. Da pitam konkretno he-va ili guttler?

Dobri su jedni i drugi...
Najvažnije je da se ne pogreši kod izbora elemenata valjka, namene valjka spram tipa zemljišta na kojem će se primenjivati.
Možda će neko reći da filozofiram ali nije svejedno da li će se valjati zemlja (zatvaranje zimske brazde ili usev posle setve) ili usev u vegetaciji (pšenica u proleće) npr.
 
Heva ima izbor kembridz ili kroskil prstenovi a guttler ima te njegove piramidalno nazubljene i to je to

- - - - - - - - - -

ipak je odluka pala na sastex,naravno zbog cene a i jako su dobro napravljeni :osmeh:
 
Nazad
Vrh