Kembridž-valjak

Lik kod mene prodaje strani kembridz valjak pa mogu da ga pitam za cenu ako ima zainteresovanih.u izuzetnom je stanju kao nov.
 
stiv je napisao(la):
encho je napisao(la):
stiv je napisao(la):
nvo4gl.jpg
,Ja bih bio zadovoljan sa ovim,to je valjak iz UZELA sad više nema ništa kod njih,a čuo sam da radnici iz MAJEVICE dobijaju svoje proizvode umesto plate i onda povoljnije prodaju,a i oni imaju sličan valjak.
jel se može u jesenjem sijanju koristiti,govore mi ovdje da ne treba ili ovisi od zemlje momci

Ja sam ovakav valjak dobio na poklon,nije u takvom stanju naravno,ali ne znam za šta služi,koliko sam skontao logično razmišljajući,prije sjetve da poravna zemlju i grudve da usitni bolje a poslije sjetve da zatvori sjeme i ne dozvoli mu rasti prije vremena,tj dok ne ojača klica.eh sada da li sam u pravu i za šta sve služi ovakav valjak.
Jel ga prodaješ,stavi sliku :cao:
 
Ovako izgleda moja "smrt masina", inace malo prepravljen majevicin valjak :bravo: :D
11j4wvn.jpg
 
Kembridž valjci su uvek bili prlično skupi čak i ako ga kupujte kao staro gvožđe jer ga svi računaju kao liveno gvožđe. Pre dve godine sam kupio livene elemente, seo za kompjter i na internetu pregledao sve moguće kimbridže koje sam našao uzeo brusilicu i aparat za varenje i naravio svoj model kembridž valjka. Kembridž je trodelni kopira teren i ne postoji opasnost od loma ili krivljenja osovine kao na jednodelnim valjcima. Valjak ima zahvat 3m to jest 4 reda kukuruza ili soje. Ako se posle setve kembridžuje soja ili kukuruz sav usev će nići istog dana.
286zwjn.jpg
211s3t0.jpg


Edited by N.A. ubaceni IMG tagovi
 
Malo ga pretera sa onim istog dana, a i soja se kod nas seje na 50cm između redova. Inače mi se jako sviđa valjak. :D
 
Mims covek je mislio na jednako nicanje,a ne na carobni kembridz.
Kembridz je odlican. Interesuju me lezajevi kakvi su.
 
Ležajevi na osovini su obične čaure sa mazalicama podmaže se pre upotrebe. Inače ovi liveni elementi se samostalno okreću oko osovine tako da osovina i nemora da se okreće.
Pravi kembridž valjak za razliku od mog valjka ima dve vrste livenih elemenata jedni elementi su glatki sa rupom fi 50mm (kao na mom valjku) a drugi su nazubljeni sa rupom fi 95mm tako da oni slibodno skakuću gore dole po osovini i zovu se udarači (lupaju grudve). Inače osovina da valjcima je fi 50mm.
Kada sam rekao da soja niče istog dana nasam hteo da kažem da će nići sutradan već na će imati vrlo ujednačeno nicanje, što je kasnije velika prednost jer kad jedna biljka ima prvu trolisku i sve ostale imaju prvu trolisku.
1dzzue.gif

ležaj za osovinu
261z401.gif
2e1x98p.gif

elementi valjka.
 
Nazad
Vrh