KEFIR, iskustva i priprema.

coci064

Član
Učlanjen(a)
13 Nov 2013
Poruka
12.768
Lokacija
kikinda
Naisao sam skoro na clanak o kefiru tj proizvodu od mleka koji je veoma zdrav u ishrani i pomaze kod mnogih smetnji u organizmu i raznih bolesti. Da li neko ima iskustva u pripremi posto trebaju neke kulture bakterija da bi se priprmio? Da li ga neko redovmo koristi?
 
Jednostavno je, gljiva preradjuje mleko u kefir,razmnozavase/ raste.....jednostavna priprema kazu da je zdrav cak lekovit,koristim ga pa mi dosadi pa onda opet
Ja sam cak i sveze termicki neobradjeno mleko stavljao na "kiseljenje" i dobro je nema razlike
 
Dobio sam a sad delim, to stalno raste, vidi ako imas nekog u blizini da ti da a ako resis dostavu dacu ti ja :ppozdrav:
 
Postoje zrnaste i grozdaste gljivice kefira, kažu da nije isti, da li neko ima taj grozdasti? Zrnasti od mleka pravi jogurt i ukus je kao običnog, a taj grozdasti pravi bolji napitak, ali je drugačijeg ukusa.
 
Nisam cuo da postoju dve vrste gljive. Ja sam od kolege Rabadzija dobio gljive i one su u grozdu tj. izgledom podsecaju na karfiol. Mogu samo reci da se sad svi interesuju kad ca se umnoziti da bi i oni poceli sa spravljanjem. Ukus je slican kao kod jogurta i svi ga konzumiramo.
 
Nazad
Vrh