Kardani i delovi kardana za prenos sa traktora na prikljucne masine

Jeste Walterscheid je i platio sam samo ovu glavu sa sklopkom. Sve ostalo je moje. Ne smem n ida zamislim koja je cena kompletnog kardana.
 
Jel' to u mikronu? Nesto mi to jevtino za walterscheid. Meni tazili toliko za jednu viljusku.
 
Jeste. Pa i ovo je samo 1 viljuska ili ti samo ta sklopka. Namontirali je na moj krst kardana.
 
Ne mogu se oteti utisku da je nepravilno rukovanje u 90% slucajeva uzrok ostecenja kardana, imam par prijeratnih i rade i dalje bez ikakvih problema, takodje kupovao sam nove najjeftinije na trzisu i sa pravilnom montazom me sluze dobro

Sent from my SM-A315G using Tapatalk
 
E sad mene zanima što spada u nepravilno rukovanje kardana? Ako je adekvatne debljine, radi pod propisanom uglu. I raspadne mu se krst. To može biti samo loš kvalitet-materijal.
 
Pa recimo kod vucnog prikljucka koji se kopca ispod kardanske osovine u slucaju da se namota pod velikim uglom prvo se kardan naslanja na tocak pa onda vucna ruda, ovo se najcesce dogadja kod voznje u nazad, a navedeno kacenje imaju balirke, prikolice za stajski djubar..
Takodje treba paziti kod nosenih prikljucaka pri odredjivanju duzine cijevi kardana jer sa dizanjem i spustanjem se mjenja udaljenost od traktora do prikljucka.

Sent from my SM-A315G using Tapatalk
 
To kod okretanja se podrazumjeva. Kardan uvijek kratim da bude kraći za 5 cm od najkraće dužine prilikom spuštanja i dizanja. Imam 7 komada razni kardana. 5 komada stranih i 2 turska.
Ova turski oba su novi kupljeni. Na jednom sam odmah morao popravljati jedan osigurač jer se nije dao skinuti s traktora kad se stavi. Na drugom s krstovi na jednoj strani bili toliko čvrsti da se teško rukom okretala vilica.
Mislio sam da će s radom to se bolje razraditi... Na kraj sam izvadio orginal seger prstenove. I stavio nešto tanje. Možda sam dobio na ukupnoj dužini krsta još 0.5-1 mm lufta. Situacija znatno bolja. Ja to smatram fabričkom greškon, kanali za prstenove su preduboko ukopani. Oni to nabiju hidrauličnim presama i jest ih briga
 
Каква ту могу бити искуства,60 посто форума мора да дигне кредит да купи већи комплетан кардан. Ја сам неком срећом купио 3 скоро нова у Де,за мале паре.Купити ново је прескупо,а пролазио сам крај фабрике,то је комплекс катастрофа.Као авионе да праве.https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s...e-gelenkwelle-pwe480-pg20/2186698816-276-1428
 
Valteršajd je No1, svi ostali(talijani, turci, kinezi) prave bolje ili lošije kopije.

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Koju dimenziju kardana kupiti za dvoredni tarup Poljostroj?
 
Nazad
Vrh